Nemzetközi szinten a legjobb kajak-kenusok

Vidékbajnokság, maratoni kontinens-viadal, ifjúsági válogató. Az időszaknak megfelelően igazi dömping van a kajak-kenu sportban, szinte egybe érnek a különböző versenyek.

Az elmúlt hétvégén a békésiek kenus ifjúsági világbajnoka, Laczó Dániel a portugáliai Ponte de Limában rendezett maraton Európa-bajnokságon térdelt hajóba, ahol Bakó Tamással egy párost alkotva az ötödik helyen zárta, az első igazán rangos felnőtt versenyét.
Pár nappal később a szarvasi Kós Benedek vívta ki az ifjúsági világbajnokságon való részvétel jogát. Ismeretes, hogy Nyerges Attila tanítványa a június végi belgrádi korosztályos Eb-n aranyérmes lett K-2 1000 méteren, a csütörtöki szolnoki válogatón pedig az 500-as négyes hajóval nyert jogot a legrangosabb viadalon való indulásra. Erős Patrik, Óbert Ákos és Csokor Erik társaságában Benedek azt a kvartettet előzte meg, amelyben helyet kapott klubtársa, Grivalszki Tamás is. Ugyanebben a számban, az Opavszky Márk, Pekár Tibor, Szlovák Balázs és Nyerges Áron által alkotott, még serdülőkorú szarvasi négyes a hetedik helyen siklott célba.

Címlapon: Laczó Dániel (elöl) és Bakó Tamás itt még a győri országos bajnokságon lapátol