Női forduló a papírforma jegyében

Hazai győzelmeket hozott az NB II-es női kézilabda-bajnokság 3. fordulójára eső mindkét megyei derbi. A csorvásiak az előrés fiatalokat verték magabiztosan a gyomaendrődiek pedig a gyulaiakat múlták felül. A címvédő Szarvas egy félidőt elpazarolt Lajosmizsén, de így is simán nyert, az újonc Kígyós nem bírt a bombaerős Algyővel, a szeghalmiakat pedig tulajdonképpen Áy Nikolett győzte le Abonyban.

Úkígyós FISE–FKSE-Algyő 27–47 (14–21)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 100 néző. Vezette: Major, Szűcs.
Újkígyós: Domokos – Bánfi, Leszkó 2, Márton B. 3 (2), Rákóczi 1, Markos 10 (2), Almási 3. Csere: Markó (kapus), Bakonyi 3 (2), Csomor 1, Knyácsik 3, Barna 1, Csatlós M., Zubán, Oláh. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. Az Algyő legjobb góldobói: Draxler O. 11 (1), Aracsi 11, Vér V. 8.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2.
A hazai együttes az első félidő 25. percéig tudta tartani magát az NB I B-s játékosokkal megerősített Algyővel. A 27 dobott gól előremutató.

Csorvási SK–Békéscsabai ENKSE U21 26–16 (12–7)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Molnár J., Szenteszki.
Csorvás: MIKE – Sajben 4, Kecskeméti 5 (2), Major 1, Réti 3, Madar 4, Nagy A. 3. Csere: Gajdács N. (kapus), Valaczkai I. 2 (2), Samu, Baráth Zs., Biró, Ivanics-Gyemó, Kurucz 1, Gajdács L. 3, Petrovszki. Edző: Baráth Lajos.
Békéscsaba U21: Márk – BENKŐ D. 6, Kánya 1, KÉRI 3 (2), Nagy R. 3, Zsibrita 1, Vozár 2. Csere: Luczó (kapus), Vámos, Hegedűs, Láza. Megbízott edző: Petrovszki György.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2.
A mérkőzés első húsz percében könnyelműen játszott a hazai együttes, de ezt követően magabiztos győzelmet értek el a fiatal békéscsabai együttes ellen.

Abonyi KC–Szeghalmi NKC 35–33 (21–18)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Abony, 100 néző. Vezette: Juhász, Szabó I.
Szeghalom: Varga T. – Sáfián 4, Forrás 5, Domokos 6, Varga E. 11 (5), Szabó V. 3, Székely 1. Csere: Balogh P. (kapus), Gyűrű, Fábián, Oláh T. 1, Szabó D. 2. Játékos edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes. Az Abony legjobb góldobója: Áy 16.
Kiállítások: 16 perc + Dudás kizárva, ill. 14 perc + Varga E. kizárva. Hétméteresek: 8/7, ill. 6/5.
Egy nagyon szoros és harcias meccsen, a végjátékban a hazai pálya előnye érvényesült.

Lajosmizsei UKC–Szarvasi NKK 24–30 (17–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 70 néző. Vezette: Marton Zsófia, Szabó Eszter. Szarvas: KASIK – KOVÁCS B. 6, HAJDU 5, SZABÓ T. 9 (2), Raffai-Such 3, Balogh V., BAGI 1. Csere: Juhos, Pillár (kapusok), Ábrahám, Mester, Semjéni 3, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián. A Lajosmizse legjobb góldobója: Márki 7.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 2/2.
Az első félidőben rossz felfogásban játszott a vendégcsapat, a 21. percben már 14–8-ra is vezettek a házigazdák. A szünetben használtak az edzői intelmek, meg is változott a ték képe. A jó kapusteljesítmény látványos gólokkal társult, így a 37. percre egalizáltak a látogatók (19–19), ezt követően pedig már csak a győzelmük mértéke volt a kérdéses.

Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő–Gyulasport 27–22 (12–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 90 néző. Vezette: Somodi, Újhelyi.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 2, Farkasinszki Z. 3, Mag 3 (2), Fekécs, Szűcs 3, Nagy B. 5 (4). Csere: Tari (kapus), Németh K. 6, Baráth 1, Gyuricza, Narancsik 1, Kruchió 3 (1), Fülöp. Edző: Lakatos Tibor.
Gyula: NAGY B. – Nagy N. 2, Rácz 5 (1), Szőke 1, Radnóti 2, Csapó 4 (4), Buzási 1. Csere: Borsós (kapus), Nagy I., Komlósi, Szappanos, Szabó L. 2, Nagy C. 2, Gyepes, CSIFFÁRY 3, Boruzs. Edző: Barna Károly.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 9/7, ill. 5/5.
Hazai pályán mindenképpen a győzelemre törekedett a jól védekező Gyomaendrőd, amely végül megérdemelten tartotta otthon a két pontot a jól küzdő Gyula ellen.