Nyerges Áron Eb-ezüstje párosban

Ezüstérmes lett a csehországi Racicében rendezett ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon a Majoros Mátyás, Nyerges Áron ifjúsági duó K-2 1000 méteren. A Lágymányosi SV és a Szarvasi Kajak-kenu Club versenyzői a francia Nicolas Pouillaude, Steven Henry duó mögött és az ukrán Olekszandr Zarubin, Oleg Petrov kettős előtt lapátoltak át a célvonalon.

Ami az előzményt illeti, a magyar kettős az előfutama megnyerésével a középdöntőket „kikerülve” került a fináléba, ahol ugyancsak tisztességgel helytállt.
Kevés híja volt, hogy a 2002-es születésű szarvasi Nyerges Áron nem két számban volt érdekelt a döntők során, ugyanis a kajak 4-es tagjaként pénteken 0,01 másodperccel maradt csak le 500 m-en a fináléról. Takács Zsigmonddal, Kiss Ádámmal és Balogh Gergellyel a negyedik lett az előfutamában, így a kvartett a középdöntőben folytathatta, ahol szintén negyedik helyen ért célba, így nem jutott be a fináléba.
Szarvasi vonatkozású hír, hogy az U23-as korosztály K-1 1000 méteres számában Béke Kornél nyakába került a bronzérem. A fiatalember ugyan tiszaújvárosi színekben versenyez, de az édesanyja révén a Körös-parti városban is otthon van.

Címlapon: Az ezüstérmes páros és az edzőik, aki Nyerges Áron esetében az édesapja is