Nyolcvan gólos száguldás

Őrületes rohanást láthatott az orosházi közönség az ONKC vasárnapi bajnokiján, melyek hozadéka 80 találat volt. Ebben az adok-kapokban a hazai kézilabdás hölgyek bizonyultak eredményesebbnek, a megszerzett két ponttal pedig megerősítették a tabellán elfoglalt ötödik helyüket.

OXXO Energy Orosházi NKC–Ferencvárosi TC II. 41–39 (23–22)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Orosháza: Bíró – Csajbók 1, ARSENIJEVIC 6, Tobak, Székesi, Takács F. 2, Antal 2. Csere: Makai (kapus) 1, Dancsó 2 (1), BUTT 7, MIHÁLFFY 8, Molnár I. 3, BOTTÓ 8, Zvolenszky 1. Edző: Papp László. Az FTC II. legjobb góldobói: Monori 11, Szécsi 8 (4).
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.

A hazaiak kezdtek jobban, a 4. percben 5–2-re vezettek, ám a gyors játék következtében a 13. percre fordult a kocka és 10–8-ra már a kis Fradinál volt az előny. Ekkor Papp László időt kért, próbálta rendezni a sorokat. A lövőversenyben a zöld-fehérek álltak jobban, a 25. percre 20–16-ra elhúztak. Huszáros hajrába kezdett az ONKC, és a szünetig megfordította az állást.
Fordulás után se volt megfelelő szintű védekezés egyik oldalon sem, így a 35. percben már 26–28 volt az állás. A hazaiak erősítettek, különösen a két csabai kettős igazolású kézilabdázó, Mihálffy Adrienn és Bottó Rózsa remekelt, akik sorra lőtték a gólokat. Ennek jótékony hatására a 49. percben 37–33-ra elhúzott az ONKC. Az FTC nem adta fel, és az 52. percben már ismét egyenlő volt az állás (37–37). Izgalmasan alakult a hajrá, mert a rohanás nem csökkent. A hazaiak az 55. percben 40–37-re elhúztak, a fővárosiak még egy gólra feljöttek, de az utolsó percben Zvolenszky találata eldöntötte a két pont sorsát.
Papp László: – A mai napon mi nyertük a lövőversenyt.