Októberben másodszor Csákváron az Előre

Eredetileg október 26-ára, szerdára írták ki a Csákvár–Békéscsaba labdarúgó Magyar Kupa-mérkőzést, végül egy nappal korábban, már holnap, azaz október 25-én, kedden lejátsszák az összecsapást. Méghozzá Csákváron, 17.30 órai kezdettel.

Mivel a hét végén Zalaegerszegen „portyázott” a lila-fehér csapat (2–2 lett a bajnoki végeredménye a ZTE otthonában), úgy döntöttek, haza sem utaznak, a Dunántúlon várják ki a keddet, az újabb tétmérkőzést.
Október első hét végéjén idén már egy bajnoki mérkőzés keretében összemérte tudását a Csákvár és az Előre, akkor a helyiek Lőrincz Attila László (61. perc), Paudits Patrik (69. perc), Bakos Szabolcs (78. perc) góljaira, Bényei Balázs (88. perc) a finisben tudott válaszolni, így alakult ki a pályaválasztó csákváriak 3–1-es győzelme.
Most viszont a Magyar Kupa 7. fordulójában harcolnak meg egymással a gárdák, a tét nem kicsi, hiszen ezen az egy mérkőzésen múlik a továbbjutás kérdése. Mégpedig a 32 közé. Amennyiben a rendes játékidő döntetlennel zárul, 2×15 perces hosszabbításra, majd szükség esetén tizenegyes-rúgásokra kerül sor.
A Békéscsaba tervezett kezdőcsapata a Csákvár elleni Magyar Kupa-találkozón: Mursits – Bényei, Kelemen, Fehér Zs., Szélpál N. – Takács P., Spitzmüller, Gránicz, Juhász Gy. – Pilán, Tóth D. Készenlétben: Ribánszki (kapus), Bagi, Fabio, Szalai D., Viczián, Nagy I., Birtalan, Urbin.
A Magyar Kupa-mérkőzés játékvezetője Németh Ádám lesz, segítői: Takács Gábor és Kiss Balázs

Címlapképünk a csákváriak egyik akciója a hét végi, 1–1-re végződött, Cigánd elleni bajnoki mérkőzésén készült