Önmagát végezte ki az Előre

Nem termett pont Szabolcsban az Előre labdarúgócsapatának, amely a Nyíregyháza vendégeként szenvedett látszatra sima vereséget. Szűcs egy óra alatt halványan teljesítettek a lila-fehérek, utána viszont akár le is dolgozhatták volna az addig összeszedett tetemes hátrányt, de az ellenfél kapuja előtt nem sikerültek a dolgaik.

Nyíregyháza Spartacus FC–Békéscsaba 1912 Előre 41 (10)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Nyíregyháza, 1
234 néző. Vezette: Molnár Attila (Vígh-Tarsonyi Gergő, Baghy Csaba).
Nyíregyháza: Jova – Hinora, Fodor, Kelemen, Farkas – Csilus, Kártik, Kesztyűs (Papp, 88.) – Sinanovics (Rezes, 73.), Pekár, Gajdos (Bajzát, 68.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.
Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Szélpál, Mészáros (Urbin, 46.) – Szalai, Nagy S. (Gránicz, 57.), Viczián, Szatmári – Birtalan, Nagy I. (Király, 57.), Tóth D. Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Ribánszki a 10., Viczián a 17., Gajdos a 41., Szélpál a 42., Szalai a 67., Pilán a 84., Urbin a 89. percben.

10. perc: Egy beadás után Fodor lőtt kapásból, Ribánszki nagyot védett, majd a kipattanó után Kártik Bálint közelről a kapuba lőtt, 0–1.
47. perc: Pekár László csapott le egy hazaadásra, elhúzta a kapus mellett a labdát és a kapuba lőtt, 2–0.
54. perc: Kesztyűs Barna kapott jó labdát középen, és mintaszerűen csavart a kapuba, 3–0.
56. perc: Az előre lopakodó Szélpál Norbert emelt közelről a hálóba, 3–1.
94. perc: Csilus Tamás kapott egy labdát a jobb oldalon, és hatalmas gólt lőtt, 4–1.

A találkozó elején Tóth Dániel tornáztatta meg földijét, Jova Leventét, de azután egyre inkább a házigazdák vették át az irányítást. A gyors vezető góljuk persze még nem ennek a hozadéka volt, sokkal inkább a csabai védelem figyelmetlenségének tulajdonítható. A folytatás aktív mezőnyjátékkal telt, de a félidő felét átlépve egyre másra jöttek a hazai lehetőségek, szerencsére Ribánszki rendre a helyzet magaslatán állt a csabai kapuban. Még a 28. percben Kesztyűs ziccerét is hárította, aki pedig egyedül vezethette rá a labdát. A másik oldalon egy-egy kontra riogatta a szabolcsi érzelmű közönséget, de összességében ez az időszak egyértelműen a viharsarkiak hálóőrének bravúrjairól szólt.
Hazai góllal indult a második játékrész is, és megint a korábban erősségnek hitt védelem mondott betlit, hiszen egy ki nem kényszerített hibából ajándékozta meg az ellenfelet a lila-fehér hátsó alakzat. A Szpari első félidőben tanúsított nagy játékkedve mellett ez tovább nehezítette a látogatók dolgát. És a harmadik hazai találatra sem kellett várni túl sokáig, ami úgy tűnt, idő előtt lezárja a meccset. Szélpál azonban nyomban válaszolt, a cserék által felfrissített Előre pedig ettől lendületet kapott. Minden mindegy alapon kezdett támadni az utolsó félórában, a házigazdák viszont óvatosabbá váltak, és igyekeztek óvni a kedvező eredményt. A lehetőségek adva voltak akár az egyenlítésre is, de Gránicz lökete a kapufát találta telibe, Szatmárié pedig kicsivel elkerülte a kaput, és egy büntetőgyanús esetnél is továbbot intett a játékvezető. A végén a nyíregyháziak még egy szépségdíjas találattal tették biztosabbá a megérdemelt sikerüket.
Nagyon nem a csabaiak meccse volt a vasárnapi, pedig a közvetlen riválisok botlása miatt akár a negyedik helyre is felléphettek volna. Csakhogy ehhez az első órában teljesen más felfogásban és nagyobb odaadással kellett volna játszaniuk, mint ahogyan a szabolcsiak tették addig, aki győzelmükkel megelőzték a lila-fehéreket.

Jó: Jova, Kelemen, Kesztyűs, ill. Ribánszki, Szélpál.

Lucsánszky Tamás: – A mentalitás ragyogó volt, az egész heti munka során látszott hogy koncentráltak a fiúk, örülök hogy eredményben is megmutatkozott mindez. Okosabban futballoztunk ellenfelünknél, így megérdemelten nyertünk. Az első félidőben két-három nagyobb lehetőségünk is volt, komolyabb előnyt szerezhettünk volna, de nem sikerült, fordulás után viszont betartották játékosaim a szünetben kérteket és újabb gólokat lőttünk. Örömmel vettem, hogy olyan szellemiséggel ment ki a pályára ma a csapat, mint amely hazai környezetben várható.
Boér Gábor: – Magunkat végeztük ki a mai mérkőzésen, elkerülhető gólokat kaptunk. Még három-nulla után is felálltunk, próbáltunk váltani, kapufát  is rúgtunk, de nem sikerült újabb gólt lőni. A végén kockáztattunk és büszke vagyok a játékosaimra, nagyot küzdöttek. Nyíregyházán komoly munka folyik és jó csapat épül, gratulálok nekik!

Címlapon: Ribánszki László a kapott négy gól ellenére a lila-fehérek egyik legjobbja volt Nyíregyházán. Fotó: Erdős Csaba