Önmagukat és az ellenfelet is legyőzték

Idegenbeli sikerével nagyot lépett előre a tabellán is az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A balmazújvárosi diadal után immár a mezőny első felében jegyzik a lányokat. Maga a mérkőzés küzdelmes volt, melyen előbb önmagukat, majd az ellenfelet is sikerült legyőzniük Papp László tanítványainak.

NKK Balmazújváros–OXXO Energy Orosházi NKC 24–27 (15–15)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Balmazújváros, 300 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
Orosháza: Makai – CSAJBÓK 7, Takács F. 3, Arsenijevics 5 (4), TOBAK 1, Balogh V., Antal 4. Csere: BIRÓ (kapus), Dancsó 3 (3), VÖRÖS 4, Molnár. Edző: Papp László. A Balmazújváros legjobb góldobói: Kiss O. 8, Szabados 7 (4).
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 8/7.

A hazaiak számára indult jobban a mérkőzés, a 17. percig két-három góllal rendre ők vezettek, azonban ekkorra Antal Jenifer három találatával utolérték őket a vendégek, sőt fordítaniuk is sikerült (19. p.: 9–10). A játékérész második felében immár a látogatók diktálták a tempót, a szünet előtt azonban Szabados mégis egalizálni tudta az eredményt.
A második játékrész elején zsinórban dobott négy góllal ismét megnyugtató előnyre tett szert az ONKC, eközben a házigazdák még büntetőkből sem tudtak eredményesek lenni (39. p.: 15–19). A remek védekezésből alaposan kivette a részét a vendégek egyke beállója, Tobak Luca, aki csere nélkül is remekül játszotta végig a mérkőzést. Az 50. percre Katarina Arsenijevics büntetőjével kialakult a legnagyobb különbség (17–22). A vendéglátók harci szellemére jellemző, hogy öt percen belül ismét nyílttá tudták tenni az addig reménytelen mérkőzést (22–23), a végén azonban a szintén kiváló napot kifogó Csajbók Krisztina és Antal Jenifer találataival bebiztosították sikerüket a látogatók.
Papp László: – Küzdeni tudásból jeles, ismét magunkat kellett legyőzni.