Opavszky Márk ORV-győztes 1000 méteren

Idén már nem először csodálja a világ a magyar kajak-kenus utánpótlást. A mieink 29 aranyérmet és összesen 54 dobogós helyezést szereztek a 15-17 éves korosztály legjobbjainak rendezett szegedi Olimpiai Reménységek Versenyén, pedig korábban még egyetlen hasonló utánpótlás regattán sem gyűlt össze ennyire népes és erős mezőny. A Szeged mellett fekvő Maty-éri versenypályán 31 nemzet 800-nál több kajakosával és kenusával bonyolították le a háromnapos seregszemlét.

A magyar válogatott keretben népes szarvasi különítmény is helyet kapott, akik egy arany- és két ezüstérmet tettek a közösbe. A legfényesebb medál az U15-ös korosztályú Opavszky Márk nevéhez fűződik, aki nyomban három számban is érdekelt volt. Márk idén látványos fejlődésen ment keresztül, a versenyévad során előbb a klubjából nőtte ki magát, az idény végére pedig a nemzetközi mezőnyből is. Mindhárom egyes számban elindult, a sajátos kétszázas sprint távon negyedik helyen ért célba, félkilométeren éppen csak lemaradt a győztes mögött, az 1000 méteres szám finisében pedig óriási csatában múlta felül a cseh Tomas Sobisekeot.
Klubtársa, Kós Benedek Tibor is mindhárom egyes számban elrajtolhatott a 16 esztendősek között. A számára kevésbé fekvő 200-on nyolcadikként végzett, az 500-on már közel járt az éremszerzéshez, ami egykilométeren össze is jött. Beni úgy lett második, hogy mindössze fél másodperccel maradt el a kirobbanó formában versenyző dán Rasmus Knudsentől.
Kortársa, Grivalszki Tamás saját korosztályában 200 méteren egyesben kilencedik lett. A 17 éveseknél két párosban is kvalifikálta magát. A sprint távon Isaák Tamással hatodikként ért célba, K-2 500-on klubtársával, Konstantinovics Mátéval közös hajóban hetedik helyen végzett. Az említetteken kívül Szlovák Balázsnak adatott meg a lehetőség a részvételre. A 15 évesekből álló 200 méteres magyar hajóban volt érdekelt, amellyel nyolcadikként zárta az ORV-t.
Közös az említett fiatalemberekben, hogy mindannyian Nyerges Attila tanítványai, akinek tehát végleg beért az a többéves munkája, amelyet ebbe az ígéretes korosztályba fektetett.
Végtelenül örülök annak, hogy öt tanítványom is ott lehetett a serdülő korosztály legrangosabb nemzetközi megmérettetésén, ami az első éves ifiknek is az egyik legkiemelkedőbb erőpróbája. Nagy dolognak tartom, hogy minden emberem minden versenyszámban döntőbe jutott. Előzetesen két dobogós helyet vártam el a csoporttól, amit túlteljesített, ráadásul további két számban is közel jártunk az éremszerzéstől. Hétvégén még van egy keretfeltöltő versenyünk azzal fejeződik be az évad. Aki biztos kerettag, máris elkezdhette az aktív pihenést, akik még küzdenek ezért, azok számára jövő héttel jön el ez az időszak, ami november elejéig tart majd – summázta tanítványai szereplését és az idei évből még meglévő feladatokat Nyerges Attila edző.

Címlapon: Opavszky Márk, aki hangya szorgalommal küzdötte fel magát korosztály szűk elitjébe. Fotók: mkksz.hu