Óriási hajrában megérdemelt pontot szereztek

Újabb nehéz feladat előtt állt ma este a patinás békéscsabai női kézilabdaklub: egy jó erőkből álló érdi alakulatot fogadott hazai környezetben, a városi sportcsarnokban.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Érd Handball 30–30 (15–17)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária.
Békéscsaba: Balog J. – Kovács A. 2, VUKAJLOVICS 8, Szögi 2, Zöldi-Tóth 3, WALFISCH 10 (3), DOKOVICS 4. Csere: Binó, Horváth D. (kapusok), Bottó 1, Agbaba. Edző: Horváth Roland.
Érd: Janurik – KREPZS-SLEZÁK 8 (3), Kiss N. 2, Kisfaludy 4, Jerábková 5, Tóth G. 4 (1), GÁVAI 5. Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, Schatzl Natalie 1, Lassource, Simon A. Edző: Szabó Edina.
Kiállítások: 10 ill. 18 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása. 12. p.: 7–7; 15. p.: 8–10; 21. p.: 12–12; 27. p.: 13–16; 39. p.: 17–21; 42. p.: 19–23; 52. p.: 27–25; 59. p.: 29–30.

A kezdetben felváltva dobták a gólokat a csapatok, a védekezésre nem fektettek nagy hangsúlyt, így sűrűn kellett a kapusoknak maguk mögé nyúlnia. Az első tíz percben már 12 gólt jegyezhettünk föl, ám jobbára a vendégeknél volt az előny. Negyed óra játék után kettőre növelte előnyét az érdi alakulat, Horváth Roland azonnal kikérte első idejét. Ez sem változtatott a csabaiak játékán, bár kiegyenlítettek, de a vendégek hamar ismét két gólra növelték előnyüket. Egyik oldalon sem jeleskedtek a kapusok, még elvétve sem akadt el bennük labda. Horváth Roland előbb Binó Boglárkát, majd a 23. percben már Horváth Dorinát küldte be a háló elé. Szinte kétszer egymás után büntetőhöz jutottak a házigazdák, de a csereként beállt Foggea Julie Line változtatott a kapusok megítélésén: mindkétszer hárított, előbb Walfisch Mercédesz, majd Szögi Tímea próbálkozását ütötte ki, ráadásul éppen a csapattársa kezébe. Miközben a meccs folyamán először háromra növelte előnyét a Pest megyei gárda.
A szünet után annak ellenére négygólos előnyre tett szert a Pest megyei csapat, hogy Horváth Dorina több ziccert és átlövést hárított. Ám a csabai támadások egyelőre tovább akadoztak, a vendégek védekezése egyre határozottabb lett, vagy baj volt a házigazdák irányzékával. Aztán fordult a kocka, az agresszív érdieknél egymás után állították ki a keményen védekező játékosokat, így aztán a négygólos az előnyt ledolgozták egyre a hazaiak. Most Szabó Edina kért időt, hogy rendezze a sorokat. Nem sikerült, két hiba után büntetőhöz jutottak a lila-fehérek, amiből Walfisch Mercédesz egyenlített, majd Alekszandra Vukajlovics a meccs folyamán első ízben előnyhöz juttatta csapatát. Lendületbe került az Előre, egyre forrósodott a hangulat, mindenki azon szurkolt, hogy kétgólos előnyében a végjátékot is bírja a Békéscsaba. De nem. 29-29-re feljöttek az érdiek. Voltak ugyan még helyzetei a liláknak, de rendre kimaradtak, miként egy hetes is a finisben. Három perce képtelenek voltak gólt szerezni, igaz, a vendégek is hasonló cipőben jártak. Egészen az 59. percig, amikor Kisfaludy Anett betalált. De nem adták föl a házigazdák, a jól játszó Walfisch Mercédesz néhány másodperccel a vége előtt kiegyenlített. A látottak alapján igazságosnak mondható a döntetlen a nagyobb nevekből álló érdiek ellen.

Horváth Roland: – Gratulálok a lányoknak. Ilyen jól még soha nem láttam őket játszani.
Szabó Edina: – Igazságos a döntetlen. Mindkét csapatnak voltak jó és rossz periódusai. Nem találtuk a játék ritmusát az egész mérkőzésen.

Jávor Péter

Címlapképünkön Horváth Roland, a békéscsabaiak mestere, aki már az első félidőben kétszer is kénytelen volt kikérni idejét, a fordulás után az utolsó alkalommal volt igazi eredménye