Óriási szívvel küzdve fontos győzelem

Sportberkeken belül és a szurkolók körében nagy várakozás előzte meg a szerda esti kiesési rangadót a női kézilabda NB I-ben, amelynek során a békéscsabaiak a Kecskemét csapatát fogadták a városi sportcsarnokban. Az őszi találkozón 31–27-re nyert a Hírös város csapata, mindenki abban bízott, most öt lesz különbség közötte, ugyanis még az is előfordulhat, hogy az egymás elleni eredmény dönthet a kiesés kérdéséről.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE 30–25 (15–10)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor István.
Békéscsaba: GYÖRKÖS – KOVÁCS A. 7, Mihálffy 3, Szögi 2, Zöldi-Tóth 2, KOVACSEVICS 10, Szarka 2. Csere: Horvát D. (kapus), Giricz, Walfisch 1, Vukajlovics 1, Bottó 1, Gidai 1 (1). Vezetőedző: Horváth Roland.
Kecskemét: Risovics – VARGA N. 7, Albert, Horváth D., Siska 1, Gulya, SZABÓ E. 7 (3). Csere: Pusztai (kapus), Nyikolajenko, Kucerová 3, Aron 1, Deáki, Kaiser 2, Fauszt 3. Edző: Marosán György.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/3.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1; 6. p: 3–4; 13. p.: 8–6; 15. p.: 8–8; 24. p.: 13–8; 29. p.: 15–9; 37. p.: 19–11; 46. p.: 22–17; 54. 25–22; 56. p.: 27–22.

Az alig tíz nappal korábban megsérült Walfisch Mercédesz is vállalata a játékot, bár ezen a találkozón aligha lehetett húzóember, ugyanis egyelőre rögzítőkötés volt a bal kezén, ezért nem is sokat volt a pályán.
Óriási futóversennyel kezdődött a mérkőzés, védekezést alig fedezhettünk fel ekkoriban. A csabaiak hamarabb kaptak lábra, de az ugyancsak kiesés rémétől fenyegetett Kecskemét utolérte riválisát. Kovacsevics már a 12. percben a hatodik gólját jegyezte, miközben a vendégek edzője a fél csapatát lecserélte a kapussal együtt. Ezt követően egy remek szériát fogott ki a házigazda, egy 7–1-es rohammal, kilenc perc alatt jelentős előnyre tett szert. Ez a lendület a félidő végéig kitartott.
A szünet után tovább tartott a házigazdák lendülete, látszott a lányokon, hogy nagyon akarnak. Persze a Bács megyeiek sem hagyták annyiban, igyekeztek minden bekapott gólra válaszolni, de azért mégis egy idő után nyolcra nőtt a lila-fehérek előnye, akik még kettős emberhátrányból is betaláltak ellenfelük kapujába. A félidő közepén elég volt egy is koncentráció-hiány, és öt gólra felzárkózott a vendégcsapat, amit egy ideig tartottak, sőt, faragtak is belőle. Ekkor összeszedettebb volt a Kecskemét, a csabai védelem pedig nem állt feladata magaslatán, a támadásokba pedig gyakran hiba csúszott. A finisben hol megvolt a bűvös ötgólos különbség, hol háromra csökkent. Ekkor emberhátrányból is betaláltak a vendégek, mégis újra ötre nőtt a lila-fehérek előnye. Izgalmasan alakult a véghajrá is, amelyben a csabaiak szíve a helyén volt, és megőrizték az ötgólos különbséget.

Horváth Roland: – Bár voltak hullámvölgyek, és kicsit sok a huszonöt kapott gól is, de nagyon jól küzdött a csapat. Gratulálok a lányoknak, mert alárendelték magukat a kézilabdának, és így megmaradt az esély a bent maradásra.
Marosán György: – Ennyi hibával képtelenség az élvonalban nyerni. Egy gyenge mérkőzésen szenvedtünk vereséget.