Öröm Ladányban, bánat Szeghalmon

A rájátszás utolsó fordulóját rendezték szombaton a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Az arany- és az ezüstérem sorsa már az előző héten eldőlt, a bronz, illetve a másik kieső hely ellenben ezen a napon talált gazdára. Ennek megfelelően Szarvasra és két sárréti településre fókuszált a Viharsarok.

A csúcsrangadó már elveszítette a tétjét azáltal, hogy a Méhkerék előző héten bebiztosította bajnoki címét. A presztízs persze ennek ellenére mindkét oldalon munkálkodott. Jó iramú, küzdelmes játékot láthattak a nézők, noha csapatok az első félidőben adósak maradtak a gólokkal. Szünet után erre már sem lehetett panasz, a változatos mezőnyjáték közepette a hazaiak kétszer is betaláltak a lila-fehérek kapujába, a másik oldalon viszont két kapufáig jutottak a lila-fehérek, így azután a Méhkerék méltó meccsel tett koronát az éves teljesítményére.
Méhkeréki SE–Békéscsaba 1912 Előre II. 2–0 (0–0)
Méhkerék, 380 néző. V.: Kocsondi Bálint.
Méhkerék: Pintér – Komlósi, Szabó Cs., Wéber, Pilán (Bagyinszki) – Kovács Gy., Fülöp, Nagy G. (Krajcs) – Geiger (Popovics), Piti (Juhász), Sztojka. Edző: Bíró Róbert.
Békéscsaba: Czinanó – Láza, Barbu, Babinyecz – Kun (Zsilinszki), Mácsai, Balog Zs., Seres – Pusztai, Ilyés (Miklya), Máris. Edző: Brlázs Gábor.
Gólszerző: Piti (68.), Komlósi (84.).

Szarvason a bronzérem volt a tétje a Körösladány vendégjátékának. Gyors gólváltást követően a vendégek birtokolták valamivel többet a labdát, de az újbóli vezetésükhöz egy szarvashiba is kellett. Lévai kapusról Papp Zsolt elé pattant egy kapura csúsztatott labda, és a támadó nem hibázta el a ziccert. A házigazdáknak tovább rontotta az esélyeit, hogy félóra múltán Somogyit második sárga lappal kiállította a játékvezető. A második félidőben is próbálkoztak a hazaiak, gólokat ellenben csak a látogatók szereztek, akik megérdemelt sikerükkel harmadik helyen végeztek. A közönség Benyovszki játékvezetőben kereste a hibát, akinek rendőri kísérettel kellett elhagynia a várost.
Szarvasi FC–Körösladány MSK 1–4 (1–2)
Szarvas, 400 néző. V.: Benyovszki Zoltán.
Szarvas: Lévai – Viszkok (Uhljar), Bakró, Kukovecz, Szikora – Magyar (Moldván), Klimaj, Kriska – Furár, Somogyi, Farkas (Varga I.). Edző: Rétes Pál.
Körösladány: Nagy B. – Farkasinszki (Laksteter), Ruzsa Z., Zsömbörgi, Kristóf – Zelenyánszki, Knyihár – Kéki (Juhász), Hajdu, Papp Zs. (Takács) – Burai (Kovács F.). Edző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Somogyi (7.), ill. Papp Zs. (4., 25.), Burai (50.), Laksteter (83.). Kiállítva: Somogyi (30.).

A feloszlás előtti utolsó mérkőzését játszó Rákóczi labdarúgói mindent beleadtak annak érdekében, hogy emlékezetes lehessen a búcsú. Mindvégig méltó partnerei voltak az utolsó negyedórát tíz emberrel befejező, kevésbé motivált Kondorosnak, sőt, amennyiben Mazán a 85. percben értékesíti a jogos büntetőt, akár három ponttal is zárhatták volna az évet.
Rákóczi Vasas SE–Kondorosi TE 1–1 (1–1)
Orosháza-Rákóczitelep, 100 néző. V.: Kőhalmi Attila.
Rákóczi Vasas: Tóth K. – Boros, Kiss Z., Németh, Kolozsvári J. – Vili (Márki), Kánya (Egry) – Bogár (Kolozsvári Cs.), Dudás, Harmati – Mazán. Edző: Gyimesi András.
Kondoros: Kajári – Vozár, Murvai, Süli, Vajgely – Harangozó, Rafaj R., Kajtár (Kormány), Borgulya – Farkas J. (Konyecsni), Péli (Takács). Edző: Janis János.
Gólszerző: Mazán (36.), ill. Péli (15.). Kiállítva: Murvai (77.).

A felsőházi rájátszás végeredménye: 1. Méhkerék 80 pont (10831), 2. Előre II. 72 (8824), 3. Körösladány 61 (6534), 4. Szarvas 56 (63–64), 5. Kondoros 52 (78–61), 6. Rákóczi Vasas 27 (38–85).

A 7. hely volt a tétje az alsóházi rájátszás két éllovasa párviadalának. A hazaiak az első támadás végén vezetést szereztek, s igyekeztek is óvni a számukra kedvező eredményt. Úgy tűnt, hogy eredménnyel járnak és visszaveszik a utóbbi héten elveszített pozíciót, azonban a szívósan küzdő zöld-fehéreknek az utolsó pillanatokban siker koronázta erőfeszítéseiket, az egyenlítő találattal pedig ők végeztek előbb. A Termál FC további sorsa teljesen bizonytalanná vált a Gyulai FC megalakulásával.
Gyulai TFC–Mezőhegyesi SE 1–1 (1–0)
Gyula, 130 néző. V.: Tóth Imre.
Gyula: Démusz D. – Patkás (Repisky), Jimoh, Nagy S., Kukla – Fülöp, Bogár, Czirok (Nagy E.), Kádár (Susánszki) – Bozsó (Okos), Tövisháti.Edző: Démusz Zsolt.
Mezőhegyes: Vígh – Lugasi M. (Lukács), Dajcs Á., Dajcs Gy., Karancsi N. – Dócza, Jámbor (Szlovák) – Mátó (Bojtos), Ács, Túri – Nagy Sz. (Rotár). Edző: Ölei Dezső.
Gólszerző: Fülöp (1.), ill. Dajcs Á. (90.).

Farkas Ferenc és Marton Lajos fejpárbaja Dévaványán. Fotó: Erdős Csaba

A forduló előtt még a Vésztő is veszélyeztetve volt a kieséstől. Hamarjában vezetést is szereztek, egy jó egyéni teljesítménynek köszönhetően azonban fordított a Ványa. A szünetre egalizáltak a vendégek, szünet után pedig két alkalommal is előnybe kerültek, másodszor már elmaradt a válasz hazai részről.
Dévaványai SE–Vésztői SE 3–4 (2–2)
Dévaványa, 100 néző. V.: Szelezsán György.
Dévaványa: Vastagh – Szalai, Szabó P., Hrabovszki, Pap Á. (Kálai) – Papp D. (Kovács B.), Adamecz, Kovács Gy., Marton – Papp V. (Szász), Papp K. Játékos-edző: Kovács Gyula.
Vésztő: Kapusi – Hoffmann (Csóka), Bányai, Papp D., Lázár T. – Horváth D. (Bessenyei), Farkas F., Zámbó (Benyó), Tokaji – Pap Zs., Tóth K. (Gedó). Edző: Zsiros György.
Gólszerző: Papp V. (15., 32., 63. – 11-esből), ill. Farkas F. (2.), Tóth K. (43.), Bányai (60.), Tokaji (75.). Kiállítva: Kapusi (62.).

A házigazdáknak mindenképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy elkerülhessenek a kieső helyről. Szorgosan szövögették is az akciókat az első félidőben, és a 21. születésnapját ünneplő Hasan 21. percben szerzett bombájával megszerezték a vezetést. A folytatásban egyenlített a többet kezdeményező Jamina, de gyorsan jött a válasz is. Szünet után újfent egalizáltak a látogatók, sőt egy fegyelmezetlenség miatt emberelőnybe kerültek az utolsó 20 percre. Ez azonban mintha őket zavarta volna meg, a szeghalmiak a hajrában kétszer is beköszöntek. Pechjükre így sem tudtak elmozdulni a 11. helyről, a kieséstől azonban vélhetően nem kell tartaniuk.
Szeghalmi FC–Jamina SE 4–2 (2–1)
Szeghalom, 200 néző. V.: Fekete Zoltán.
Szeghalom: Baranyi – Vincze (Gál L.), Veres, Boruzs K., Turcsek – Tatár, Szarka (Mészáros M.), Nagy M., Hasan (Tóth G.) – Mező, Tófalvi (Boruzs J.). Edző: Zsombok Attila.
Jamina: Borbély – Mengyán, Bencsik Cs., Ulrich (Leszkó), Frankó – Faragó, Dankó (Gál F.), Bartyik (Bencsik P.), Darányi – Kardos, Sebők. Edző: Pozsár Gábor.
Gólszerző: Hasan (21.), Veres (39.), Mező (83.), Mészáros M. (89.), ill. Ulrich (37.), Darányi (63.). Kiállítva: Tóth G. (70.), ill. Mengyán (90.).

Az alsóházi rájátszás végeredménye: 7. Mezőhegyes 38 (57–62), 8. Gyula 38 (48–50), 9. Jamina 36 (44–61), 10. Vésztő 36 (43–64), 11. Szeghalom 35 (6194), 12. Dévaványa 16 (34–97).