Örömteli szünet utáni fordulat

Ellentétes félidők után rabolt pontot Gyirmótról a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A bajnokság 31. fordulójának rangadóján a lila-fehérek kétgólos hátrányt tüntettek el a második félidőben, ezzel megtartották a dobogó harmadik fokán elfoglalt helyüket.

Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 22 (20)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Győr-Gyirmót,
500 néző. Vezette: Németh Ádám (Kepe Arnold, Baghy Csaba).
Gyirmót: Rusák – Nagy P., Szilvási, Lázár P., Villám – Kiss M., Czár (Paku, 57.) – Szalánszki (Varga P., 70.), Sandal, Présinger – Horváth R. (Achim, 81.). Vezetőedző: Szepessy László.
Békéscsaba: Ribánszki – Szélpál, Dlusztus, Mészáros Babinyecz – Nagy S. (Urbin, 63.), Hursán (Viczián, 46.), Király (Szatmári, 46.), Lustyik – Birtalan, Nagy I., Gyurján. Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Dlusztus, az 58., Kiss M., a 64., Lustyik, a 73., Paku, a 78. percben.

21. perc: Kiss M. indította a bal összekötő helyén felfutó Szalánszkit, aki visszatette a labdát Présingernek. A védő beadását a hosszú oldalon érkező Horváth Roland fejelte közvetlen közelről a kapuba, 10.
42. perc: Kiss M. játszotta át emberét a bal oldalon, majd laposan a tizenegyes pont magasságában érkező Sandal elé tálalt, aki ballal a kapu jobb oldalába helyezett, 20.
47. perc: Nagy István szögletét Mészáros kapásból lőtte a jobb felső sarokba, 1–2.
83. perc:
Lázár szabálytalankodott a 16-oson belül, a játékvezető kiállította a hazai védőt, és 11-est ítélt, amit Birtalan értékesített, 2–2.

Támadólag lépett fel a hazai együttes, amely már az első percben megszerezhette volna a vezetést. Dlusztus csak szabálytalanul tudta megállítani Horváthot a 16-oson belül, amiért büntető járt, de Nagy középre tartó labdáját Ribánszki kiütötte. A folytatásban is többet kezdeményeztek, és maximálisan használták ki az adód lehetőségeiket, így megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre. Mivel a szezon leggyengébb félidejét produkálta az Előre, a szünetben nehéz volt elképzelni, hogy mi hozhat változást. A második játékrészre szerkezetet váltottak a lilák, átálltak háromvédős játékra és a kettős cserének köszönhetően támadóbb szellemben léptek pályára. Mindez eredménnyel is társult, hiszen már az elején sikerült szépíteniük, ami további erőt adott számukra. Folyamatosan támadtak a csabaiak és Paku fejesénél a szerencse is velük volt, a végjátékban pedig elnyerték a jutalmukat az egyenlítéssel.
Nívós rangadót láthatott a közönség, a csapatok igazolták a tabellán elfoglalt előkelő helyezésüket, a pontosztozkodás fedi a látottakat.
Jó: Rusák, Szalánszki, Kiss M., ill. Ribánszki, Szélpál, Mészáros, Gyurján.

Szepessy László:
– Ellentétes félidőket hozott a mérkőzés. Nálunk Paku meccslabdát hibázott, és így örülnünk kell annak, hogy megőriztük tavaszi veretlenségünket.
Boér Gábor: Az első félidőben amit lehetett, azt elrontottuk, Szünet után szerkezetet váltottunk és enne, valamint a srácok mentális erejének köszönhetően sikerült felállnunk a padlóról. A második félidő alapján meg kellett volna nyernünk a mérkőzést, de mindent egybevetve igazságos eredmény született, amellyel nem lehetünk elégedetlenek, hiszen egy nagyon jó csapat otthonából sikerült ponttal távoznunk.

Szikszai László

Címlapon: Szatmári István beállítása is új lendületet adott a csabaiak támadójátékának. Fotó: Erdős Csaba