Orosházi aranyérem a zárónapon

Vasárnap a franciaországi Mérignac-ban befejeződött a RAW (nyomóruha nélküli) fekvenyomó Európa-bajnokság. A zárónapra is maradt megyei aranyérem, így a hét viharsarki sportoló közül hat is a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

A felnőtt nőknél a +84 kg-ban (5 induló) mutatkozott be Szabó Ágnes, az Orosházi Toldi SE emelője, aki esélyeshez méltóan 140 kg-on kezdett, amit biztosan teljesített. Második fogásként 145 kg-ra ment a Toldi SE rutinos versenyzője, és ezt a súlyt is kinyomta. Utolsó kísérleténél 152 kg-ot kért Szabó Ágnes, ami ezúttal kifogott rajta, de így is 15 kg-os előnnyel nyerte az aranyérmet a második helyezett ukrán Tatjana Bilousova előtt, aki 130 kg-ig jutott.
A délutáni programban a vésztői Marvel Team SE versenyzője, Csüllög Béla volt érdekelt, aki a felnőttek +120 kg-os súlycsoportjában (8 induló) szerepelt. Három sikeres gyakorlatot mutatott be, a 205 és 215 után a 217,5 kg-mal is megbirkózott, ami a hatodik helyet jelentette számára. Az aranyérmet a francia Masse Romuald szerezte meg 252,5 kg-os eredménnyel.

Címlapon: Szabó Ágnes a világbajnokság után a kontinens trónját is elfoglalhatta