Orosházi bajnoki címek

Dunaharasztiban rendezték meg a napokban a 2019. évi junior szabadfogású-, és női országos birkózó-bajnokságot. A viadalon szőnyegre léptek a Békés megyei sportolók is, akik két bajnoki címet nyertek.

A nőknél 57 kg-ban Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub válogatott versenyzője esélyeshez méltón szerezte meg az aranyérmet. A férfiaknál 57 kg-ban Rácz Richárd, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub kiválósága végig jól birkózott, így felállhatott a dobogó legfelső fokára. A szarvasiak közül Tóth Dominik 61 kg-ban az ötödik helyen végzett.

A Békés megyeiek eredményei. Nők. 57 kg (6 induló). Bajnok: Szél Anna (Orosházi Spartacus Birkózó Klub, edző: Páli Sándor, Ritter Diletta). Férfiak. 57 kg (7 induló): Bajnok: Rácz Richárd (Orosházi Spartacus Birkózó Klub, edző: Páli Sándor, Zsura János). 61 kg (9 induló): 5. Tóth Dominik (Szarvasi Birkózó Egyesület). 70 kg (10 induló): 7. Szíjártó Mandel (Szarvasi Birkózó Egyesület).

Címlapon: Szél Anna magabiztos versenyzéssel állhatott a dobogó legmagasabb fokára