Orosházi FKSE

A második félidőt az orosháziak nyerték

A világsztárok mellett a helyi kedvenceknek is tapsolhattak kedden az orosházi kézilabdabarátok. Csapatuk, az OFKSE végig lelkes játékkal rukkolt ki a Bajnokok Ligája döntősével szemben, sőt a második félidőt meg is nyerte ellene. A Veszprém sikeréhez így sem férhetett kétség, az viszont, hogy csak 6 gól különbséggel győzött, egyértelműen a házigazdák érdeme.

Orosházi FKSE-Linamar–Telekom Veszprém 25–31 (10–19)

Világklasszisok látogatnak Orosházára

Világsztárok népesítik be kedden délután az orosházi Eötvös sportcsarnokot. Az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság 4. fordulója keretében a Bajnokok Ligája döntős, rekord magyar bajnok Telekom Veszprém érkezik a Viharsarokba, amely 18 órától mérkőzik meg az élvonalba visszatérő házigazdákkal.

Szoros meccs, egri győzelem

Szoros mérkőzésen, de a harmadik vereségét is elszenvedte Egerben az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata. A bajnokság harmadik fordulója keretében lejátszott péntek esti mérkőzésen a zöld-sárgák Igor Mrsulja és Herjeczki Balázs vezérletével jól tartották magukat, de a végjátékra már nem maradt sanszuk a pontszerzésre.

SBS-Eger–Orosházi FKSE-Linamar 27–24 (12–10)

Egert ostromolják az orosháziak

Pénteken délután Egerben vívja aktuális bajnoki mérkőzését az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata. Ratko Djurkovics alakulata az eddigi két találkozóján még nem szerzett pontot, vendéglátójának viszont legutóbbi mezőkövesdi döntetlenjével sikerült „beiratkoznia”.

Amíg bírták erővel, volt esély

Háromgólos hazai vereséggel debütált az élvonalba visszatérő Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata. A zöld-sárgák 50 percig tudták nyílttá tenni a Dabas elleni mérkőzésüket, a végjátékra azonban – csak úgy, mint Gyöngyösön – ezúttal is „kifogytak a szuflából”.

Orosházi FKSE-Linamar–Dabasi KC VSE 24–27 (16–13)

Pótolható-e a grúz átlövő?

Visszajutása után a jó erőkből álló Dabasi KC ellen játssza szombaton 18 órakor első hazai bajnoki mérkőzését az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata. Az orosháziak és a dabasiak is vereséggel kezdték a szezont, a hétvégi ellenfél a Veszprémmel nem bírt az előrehozott találkozóján, a múlt heti meccsét azonban könnyedén vette a Mezőkövesd ellen (32–22).

Az utolsó húsz percben lett nagy a különbség

Nem sikerült az orosházi férfi kézilabdázók élvonalbeli debütálása. A zöld-sárgák szoros első félidő után 8 gólos vereséget szenvedtek Gyöngyösön a legújabban Farkasok néven becézett házigazdáktól.

HE-DO B.Braun GyöngyösOrosházi FKSE-Linamar 3224 (14–13)

Tornagyőzelem Tuzlában

Az Orosházi FKSE-Linamar férfi együttese nyerte a Bosznia Hercegovinában megrendezett nemzetközi felkészülési tornát. Ratko Djurkovics alakulata a döntőben az észak-macedón RK Ohrid csapatát verte 28–20-ra.

Az orosháziak még tesztelnek, de már rajtol az NB I-es idény

A címvédő Telekom Veszprém és a Dabas pénteki mérkőzésével kezdődik a férfi kézilabda NB I új idénye. Az erőviszonyok nem változtak az előző szezonhoz képest: a bajnoki címért a Veszprém és a Szeged versenyfutása várható, a bronzéremre pedig a Tatabánya esélyes.

Védekezésben kell még javulni

A tavaly még élvonalban szereplő Vecsés alkalmi otthonában tesztelt az NB I-es „váltóbotot” átvevő Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata. A zöld-sárgák jó támadójátékkal kárpótolták a szellős védekezést és végül 6 góllal múlták felül vendéglátóikat. Jövő héten, a felkészülés finisében Bosznia-Hercegovinába utaznak a viharsarkiak egy nemzetközi tornára, ahol erős csapatok ellen két mérkőzést játszanak majd.

Vecsés SEOrosházi FKSE-Linamar 2834 (1621)

Nagy száguldás volt mindkét oldalon

Sok gól esett az orosházi férfi kézilabdázók szerdai tesztmérkőzésén. A zöld-sárgáknak Egerben volt jelenésük, ahol kevés hadra fogható játékossal is tartani tudták a lépést a házigazdákkal. A hevesiek végül egy találattal többet szereztek, de az eredménynél fontosabb volt, hogy újra egy jó szintű ellenféllel gyakorolhattak. Az OFKSE újabb mérkőzésére csak péntekig kell várni, akkor a Vecsés otthonában lép pályára az élvonal újonca.

Eger SzSE–Orosházi FKSE-Linamar 34–33 (18–14)

Másodszor sem bírtak egymással

A péntek délután 26–26-ra zárult találkozót követően szombaton ismét döntetlenre végzett egymással az orosházi és a temesvári I. osztályú férfi kézilabdacsapat. A hazaiaknál azok is szerephez jutottak, akik korábban kevesebbet játszottak, így kapott egy félidőt Bella Csaba és Majdán Márk is.

Orosházi FKSE-Linamar–Politechnika Temesvár (romániai) 21–21 (12–14)

Döntetlen ellentétes félidők után

A román élvonalban szereplő Politechnika Temesvár kézilabdacsapatát fogadta pénteken délután az NB I-be visszajutó Orosházi FKSE-Linamar gárdája. A zöld-sárgák az első félidőt követően már öt góllal vezettek, de legeredményesebb emberük elvesztését nem tudták pótolni szünet után, így a vége döntetlen lett. A két gárda szombaton 11 órától ismét összeméri erejét.

Orosházi FKSE-LinamarPolitechnika Temesvár (romániai) 2626 (1611)

Példaértékű volt a hozzáállás

Két napon belül immáron a második felkészülési mérkőzését játszotta le az NB I-es újonc Orosháza. Csütörtökön a Budai Farkasok, pénteken a Cegléd volt az ellenfél. Utóbbi együttes éppen az élvonalba vezető ajtó kulcsát adta át a megyei alakulatnak, hiszen nyáron intett búcsút a legmagasabb szintnek.

Orosházi FKSE-Linamar–Ceglédi KKSE 27–23 (13–11)

Túl az első játékos teszten

Csütörtökön este sikerrel vívta meg az első felkészülési mérkőzését az Orosházi FKSE élvonalbeli férfi kézilabdacsapata. Ratko Djurkovics legénysége egy délelőtti futó- és kondiedzéssel a lábában lépett pályára az NB I B Nyugati csoportjában szereplő Budai Farkasok otthonában, ennek ellenére ötgólos győzelemmel zárta a találkozót.

Budai Farkasok–Orosházi FKSE-Linamar 27–32 (13–16)

Fiataljaitól kénytelen megválni az Orosháza

Két saját nevelésű fiatal játékos is távozik az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es felnőtt csapatából, egyik komoly sérülés miatt, a másik a több játéklehetőség reményében búcsúzik a zöld-sárga meztől.

Munkához láttak az orosháziak

Hétfőn este megkezdte az alapozást az NB I-es bajnokságra készülő Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata. A Komlón már eredményesen dolgozó montenegrói edző, Ratko Djurkovics újszerű felkészülést tervez, melyben a legtöbb szerepet a labda kapja.

Hétfőn kezdenek Orosházán

Az Orosházi FKSE-Linamar felnőtt férfi kézilabdacsapata július 15-én, hétfőn kezdi meg a közös munkát a 2019/2020-as NB I-es bajnoki szezonra. Az alapozás során napi két edzés szerepel a programban, mellette több edzőmeccset is játszik az élvonalba visszatérő zöld-sárga alakulat.

Összeállt az NB I-es férfi bajnokság programterve

A Magyar Kézilabda-szövetség elkészítette a férfi NB I 2019–2020-as idényének sorsolását. A bajnokság hivatalosan szeptember 1-jén kezdődik és a május 10-én ér véget. A mérkőzések jelentős részének időpontja várhatóan változik majd a nemzetközi porondon is induló klubok kérésére.

Élvonalban az OFKSE, Katarból jön az új edző

Sajtótájékoztatón jelentette be NB I-es indulását hétfőn délután az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabda együttese. A klub vezetése a csapat új vezetőedzőjének személyéről is lerántotta a leplet.