Orosházi „megsemmisítő csapás” Nánásra

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság negyedik fordulójában első sikerét ünnepelte az Orosházi NKC együttese, amely nagyszerű második félidei teljesítménnyel, Hajdúnánáson mért „megsemmisítő” csapást a hazaiakra.

Hajdúnánás SK–OXXO Energy Orosházi NKC 16–31 (9–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Hajdúnánás, 150 néző. Vezette: Kovács T., Major A.
Orosháza: MAKAI 1 – CSAJBÓK 5, Arsenjevic 5, Dancsó 4 (3), Tobak 1, Takács F. 1, ANTAL 5. Csere: Bíró (kapus), Vörös 4, Mihállfy 2, Molnár 2, Mackaski, Butt 1, SZÉKESI, Takács K., Markos. Edző: Papp László. A Hajdúnánás legjobb góldobói: Lányi 5 (1), Poór 3, Dudás 3.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/1.

Szinte a kezdődobástól az történt a pályán, amit a vendégek szerettek volna. Az elején még nehezen születtek a találatok (6. p.: 2–3), de már ekkor érződött, hogy a nánásiak lelkesedéssel nem tudják pótolni a játékbeli elmaradásukat. Mindez az eredményen is érződött: a 23. percben először jártak három találattal előrébb az orosháziak, akik ezt megtartották a szünetig.
A térfélcserét követően még jobban egymásra talált a kapus és a védelem az ONKC-nál, amely ennek köszönhetően gyakorlatilag a 40. percre pontot tett a meccsre (10–18). Jól szállt be a kettős játékengedéllyel Békéscsabáról igazolt Mihállfy Adrienn is, aki számára nem ismeretlen a közeg a csapatnál tavaly eltöltött időszak után. Papp László tanítványai az utolsó negyedórában újabb lapáttal tettek a „kazánra”, és végül igazi örömjátékkal aratták az idény első győzelmét, amiből erőt meríthetnek a folytatásra.
Papp László: – Hajdúnánáson győzni mindig nagy fegyvertény, különösen a mi mostani helyzetünkben.

L. Zs.

Címlapon: Makai Vera lehúzta a rolót, nem mellesleg gólt is jegyzett! Fotó: Tóth Emese