Orosháziaké a strandkézilabda Magyar Kupa

Balatonalmádiban rendezték meg a hét végén a Strandkézilabdázók Magyar Kupa döntőjét, ahol a tavalyi bajnoki címvédő Orosházi FKSE-Linamar csapata (a képen) remekelt és megnyerte a trófeát. A kétnapos eseményen körmérkőzéses formában küzdöttek meg egymással a csapatok, és a tét nemcsak a kupa elhódítása volt, hanem az országos döntőbe való jutás.

Az orosházaiak veretlenül, öt győzelemmel, 237—147-es gólkülönbséggel hódították el a kupát, ami pedig egyben azt is jelenti, hogy egyenes ágon jutottak be az augusztus 5—6-án Balatonbogláron megrendezendő országos strandkézilabda-döntőbe.
Az egyesület elnöke, Vajer Tamás szerint érthetően csakis az lehet a céljujk, hogy idén is a legjobbak legynek a bajnoki fináléban. Sőt, ha ez összejön, akkor az EHF Bajnokok Tornáján is szeretnénk megismételni a 2016-os jó szereplést. Nem titkolt célja a csapatnak, hogy a tavalyi bronzérmet egy fényesebbre cseréljék.
Még egy siker fűződi az orosháziak nevéhez: a góllövőlistán Kun Attila holtversenyben az élen végzett 58 góllal, Vizes Patrik 50 találattal a harmadik, Gyene Norbert pedig 40 góllal a hatodik. A torna legjobbjának járó elismerést az orosházi John András kapta meg.
Az orosházi eredményei: Orosházi FKSE-Linamar—Dabas 2—0 (30—18, 18—10). —Max1 ESN BHC 2—0 (25—11, 24—10). —Beach Stars BHC 2-1 (20—21, 23—12, 6—2). —Salgótarjáni Strandépítők 2-0 (27—17, 20—16). —Pénzügyőr HH 2—0 (22—10, 22—20).