Oroszlányban lehet javítani

Az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokságban hétvégén megkezdődött a rájátszás. Ennek első állomása keretében a két csoport első négy-négy helyezettje vív egymással két nyert mérkőzésig tartó párharcot. A továbbjutók az érmes pozíciókért folytathatják, a vesztesek az 5-8. helyekért. A békésiek keleti másodikként a nyugati harmadik Oroszlányt kapták, amellyel két éve közösen léptek magasabb szintre. Együtt lépi a lépcsőt tehát a két fél, ám vasárnap az egykori bányászváros képviselőinek jött ki jobban a lépés. A visszavágót pénteken tartják, Oroszlányban lehet javítani.

Békési SZSK–Oroszlányi SE Lions 63-76 (21-20, 14-24, 17-17, 11-15)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, keresztbejátszás az 1-8. helyért. Békés, 300 néző. Vezette: Pozsonyi, dr. Varga, Balogh Gy.
Békés: Krisztics (10/6), Kovács B. (8), Koma (12), Kertész (13/3), Molnár (4). Csere: Gruda (2), Czuprák, Plavecz, Csorba (2), Zsíros, Béres (4), Vámos (8/6). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. Az Oroszlány legjobb pontszerzője: Wehner (20/3).

Nem kezdte jól a mérkőzést a házigazda, csak a negyed közepén zárkózott fel, igaz a játékrész végére a vezetést is átvette. A második negyedben több hiba csúszott a védekezésbe, az oroszlányiak pedig sorra bedobták a ziccereiket, fordítottak és növelték az előnyüket. A vendégek extra dobóteljesítményt nyújtottak, huszonkét büntetőből huszonkettőt értékesítettek, igaz e téren a békésiek sem teljesítettek rosszul, inkább a mezőnyből megcélzott labdákkal akadtak gondok. A hazaiak újra és újra megpróbálkoztak a felzárkózással, de mire célt értek volna, figyelmetlenné váltak, elkezdtek kapkodni. Komát jól fogták, sokszor két-három ember is lógott a nyakán. A lepattanókban is jobb volt az Oroszlány, a szerb magas emberük egymaga tizenhármat szedett össze és indított ebből gyors támadást.
Összességében elmondható, hogy ezen a vasárnapon nem ment a Békésnek, ha csak a büntetőket nézzük: a hazaiak 25, a vendégek 47 alkalommal voltak eredményesek, ami rettentően sok, igaz Kertészék kevesebbszer is próbálkozhattak.
Balog Vilmos: – Készülünk a pénteki visszavágóra, melyen győzni szeretnénk, hogy legyen harmadik mérkőzés.
További negyeddöntők: Vasas Akadémia–Debreceni EAC 62-76, Salgótarjáni KSE–MTK Törökbálint 79-63, Pannon Egyetem Veszprém–Óbudai Kaszások 102-69.

Címlapon: Zsíros Gáborékat leginkább lepattanózásban múlták felül az oroszlányiak