Összeállt a Sport Extra Kupa forgatókönyve

Ahogyan arról a csoportbeosztás kapcsán már beszámoltunk, január 5én a kondorosi sportcsarnok parkettjén csatáznak a megye I. osztályú labdarúgócsapatok. A fociban az új esztendő első viharsarki eseményét jelenti majd az immár negyedik alkalommal kiírt teremlabdarúgó-torna, a Békés Megyei Sport Extra Kupa, melynek elkészült a részletes forgatókönyve.

Az öltözők korlátolt száma miatt a lebonyolítás annyiban változik az előző évhez képest, hogy a három négyes csoportmérkőzéseit egymást követően bonyolítják le. Az A-jelű kvartett kezd reggel, 11.30 órától a B követi, legvégül 14 órától pedig a C-csoport küzdelmeit játsszák a csapatok.
Csoportonként az első két helyezettre keresztjáték vár a hármas döntőbe jutáshoz, ahol újból mindenki megmérkőzik mindenkivel. Az egyfélidős mérkőzések 20 perc játékidejűek, a győzelemért 3, a döntetlenért 1-1 pont jár. Azonos pontszám esetén a helyezések eldöntése a gólkülönbség, a több rúgott gól és az egymás elleni eredmény alapján történik.

A csoportbeosztások. A-csoport: 1. Vésztői SE, 2. Orosházi MTK-ULE 1913, 3. Mezőkovácsházi TE, 4. Körösladány MSK. B-csoport: 1. Kondorosi TE, 2. Nagyszénás SE, 3. Szarvasi FC, 4. Békéscsaba 1912 Előre II. C-csoport: 1. Szeghalmi FC, 2. Gyulai FK, 3. Jamina SE, 4. Mezőhegyesi SE.

11.30–11.50: (B1–B2) Kondorosi TE–Nagyszénás SE
11.55–12.15: (B3–B4) Szarvasi FC–Békéscsaba 1912 Előre II.
12.20–12.40: (B2–B3) Nagyszénás SE–Szarvasi FC
12.45–13.05: (B4–B1) Békéscsaba 1912 Előre II.–Kondorosi TE
13.10–13.30: (B1–B3) Kondorosi TE–Szarvasi FC
13.35–13.55: (B2–B4) Nagyszénás SE– Békéscsaba 1912 Előre II.
19.00: Eredményhirdetés

Címlapon: A Körösladány és a Vésztő az előző tornához hasonlóan, ezúttal sem kerülte el egymást. Fotó: Erdős Csaba