„Osztálytárssal” vív csatát az Előre a kupában

A labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójának párosításának sorsolását az előző forduló utolsó mérkőzése után tartották meg. Ennek értelmében a Békéscsaba 1912 Előre a Soroksár SC otthonában, a Füzesgyarmat pedig Tiszakécskén folytatja december 5-én, szerdán.

Most még egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2×15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, vagy nem esik gól, a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.
A legjobb 32 mezőnyének párosítása: Kaposvár–Újpest, Ajka–MTK-Budapest, Budafok–MOL Vidi, Budaörs–Diósgyőr, Vasas–Debrecen, Pénzügyőr–Puskás Akadémia, Sényő–Ferencváros, Szentlőrinc SE—Kisvárda, Tiszaújváros–Budapest Honvéd, Siófok–Paks, Iváncsa–Haladás, III. kerületi TVE–Mezőkövesd, Érd–Andráshida, Füzesgyarmat–Tiszakécske, Sajóbábony–Taksony, Soroksár–Békéscsaba.
Ami a Békéscsaba 1912 Előre csapatát illeti: a lila-fehérek újabb két játékost veszítettek el, Boér Gábor vezetőedző sem a kezét eltörő Szélpál Norbertre, sem pedig bokaszalag-szakadást szenvedő Szalai Dánielre nem számíthat. Mindkét játékos a vasárnapi Kazincbarcika elleni NB II-es bajnokin sérült meg.
– Rájuk biztosan nem számíthatok a szerdán 12 órakor kezdődő Soroksár elleni Magyar Kupa nyolcaddöntő mérkőzésen – erősítette meg Boér Gábor, aki érthető módon rendkívül bosszús amiatt, hogy ezen az őszön szinte nem volt két olyan mérkőzés, amikor azonos összeállításban tudtak volna pályára lépni. – A soroksári fellépést ugyanolyan mérkőzésnek tekintjük, mint bármelyik bajnokit, amelyen jól szeretnénk szerepelni. Mindig örülök, ha sok mérkőzést játszhatunk, de a rengeteg sérülés tényleg nagyon megnehezíti a dolgunkat. Soroksáron biztos lesz egy-két olyan fiatal játékos, aki szóhoz jut. Sok húsz év körüli játékos van a keretben, de folyamatosan szerettük volna beépíteni őket. Mindenesetre többször is bebizonyosodott, hogy a keret „utolsó” játékosára is számíthatunk. Eddig a Magyar Kupában olyan csapatokkal találkoztunk, akik ellen mi voltunk az esélyesebbek, most egy fokkal a Soroksár az, ám az NB II-es mezőnyben olyan kicsik a különbségek, hogy ezeket lehet kompenzálni. A célunk az, hogy győzzünk és továbbjussunk – zárta mondandóját Boér Gábor.
A szerdai Magyar Kupa-találkozó játékvezetője Molnár Attila, segítői: Szécsényi István és Szabó Péter.

Címlapképünkön: nem lesz könnyű dolguk a kupában Viczián Ádáméknak, Soroksáron egy „osztálytárssal” kell megküzdeniük a továbbjutásért