Otthonában is kikosarazták az Óbudát

A Békési SZSK együttese kettős győzelemmel vette az Óbudai Kaszások elleni csatát az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásában, így a három „állomásból” álló play off utolsó szakaszában az ötödik hely megszerzéséért küzdhet. Az ellenfél a DEAC–MTK párharc sikeresebb tagja lesz.

Óbudai Kaszások–Békési SZSK 94-108 (18-27, 25-32, 29-24, 22-25)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5-8. helyért, 2. mérkőzés. Budapest, 150 néző. Vezette: Balog, Gyuris, Gaál.
Békés: KRISZTICS (28/21), KERTÉSZ (11), KOMA (25), MOLNÁR (13/9), Kovács B. (4). Csere: Gruda (4), Zsíros (4/3), Csorba, Farkas (2), CZUPRÁK (7), BÉRES (4), VÁMOS (6). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.

Pontosan játszott, jól dobott a vendég, Krisztics ötből öt triplát dobott. Már az 1. félidőben pályára került majd minden békési játékos, de ők sem törték meg a lendületet. Gyorsan játszottak a csapatok, az 59 dobott pont szépen mutatott az eredményjelzőn a félidőben, de a 43 kapott egység azt mutatta, hogy egyik fél sem védekezett extrát. A 2. félidő elején a Kaszások gyors kosarakkal zárkóztak. Időkérés után a békésiek rendezték soraikat és ismét közel 20 ponttal vezettek. Ezután azonban a hazaiak agresszív egész pályás letámadásra jöttek ki, a vendégek belementek egy rohanásba, még Koma higgadt játéka és Molnár triplái sem törték meg a hazaiakat. Kertész összekapta a csapatot, és már nem forgott veszélyben a békésiek győzelme, amely a két meccs alapján 2:0-val zárta a párharcot. A békésiek következő ellenfele a DEAC–MTK csata győztese közül kerül ki.
Balog Vilmos: – Az első félidőben nyújtott játékért dicséret illeti minden játékosunkat. Köszönjük az U16-os csapatunk buzdítását!

Címlapon: Kertész Dániel hasznos játékkal segítette győzelemhez csapatát a fővárosban. Fotó: Pusztai Gábor Máté