Papírforma eredmény Szegeden

Ahogy azt előre borítékolni lehetett: a MOL-Pick Szeged magabiztos győzelmet aratott kedden este az orosházi együttes felett, az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság 3. fordulójából előrehozott mérkőzésen. A látogatóknak voltak jó momentumaik, de összességében nem tudták felvenni a Bajnokok Ligája tempóját.

MOL-Pick Szeged–Orosházi FKSE-Linamar 35–21 (17–11)
N
B I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged, 1000 néző. Vezette: Sándor László, Szikszay Csaba.
Szeged
: Sierra– Sostaric 3, BUNTIC 7, Zsitnyikov 5, Gaber 2, BODÓ 5, Sigurmannsson 2 (2). Csere: Sego (kapus), Källman, Goncalves 4, Zubai 3, Skube 1, Blazevic 1, Rodríguez 2, Fekete, Bánhidi. Vezetőedző: Carlos Pastor.
Orosháza: Szabó L. – Pásztor M 1., Ferenczi 2, Srsen 1, Z. Radojevics 3, Antal 1, Németh L. 3. Csere: Herjeczki, Majdán (kapusok) 1, Morva Z. 3, Knezevics, Zvolenszki, Németh G. 2., Gyene 2, Bella 2 (1), Zalai. Vezetőedző: Buday Dániel.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–4; 9. p.: 3–5; 14. p.: 8–5; 17. p.: 9–8; 19. p.: 11–8; 27. p.: 15–10; 36. p.: 19–14; 39. p.: 22–15; 42. p.: 24–17; 50. p.: 28–18; 54. p.: 31–18.

A jól védekező vendégek az első tíz percben vezettek, olykor két góllal is. Egy 5–0-s szegedi roham után háromgólos előny a Tisza-partiaknál, de Radojevicsék gyorsan felzárkóztak. Az első félidő hajráját megnyomta a Szeged és az eredményben is egyre markánsabbá vált a különbség a két csapat között.
A második félidő elején volt még egy kisebb fellángolása az Orosházának, de Bodóék kettesével gyártották a gólokat és hajrához közeledve már közé tették a tízet, s előnyüket a végéig tovább növelték.

Juan Carlos Pastor:  – A hétvégi BL-meccs után nehéz volt lejátszani a mai találkozót a sok utazás és várakozás miatt. A tizennégy gólos különbség nem reális, ennél jobb csapat az Orosháza. Az adódó lehetőségeinket kihasználtuk, akik a hétvégén kevesebbet játszottak, azok ma több időt töltöttek a pályán, hogy tanulják a játékrendszerünket.
Buday Dániel: – Annak reményében utaztunk Szegedre, hogy tovább tudjuk építeni a játékunkat. Voltak jó momentumaink, s hiszek benne, hogy ezeket hasznosítani tudjuk. Nehéz heteken vagyunk túl. Még mindig sok a sérültünk, így azon voltunk, hogy javuljunk azokra a mérkőzésekre, amiken már reális esélyünk lesz a pontszerzésre. Negyven perc után érkeztek a pályára a fiatalok, mert elfáradtunk, de ekkor kaotikussá vált a játékunk. Sok sikert kívánok a Szegednek a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is!

Címlapon: Az orosháziak csak időszakonként tudták megfékezni a magasabb sebességi fokozatban kézilabdázó szegedieket. Fotó: MOL-Pick Szeged/Facebook