Papírforma győzelem született a MEZVA Kupában

Igazi tétje már nem volt az év első nemzetközi röplabdamérkőzésének, hiszen a Békéscsabai RSE már a négyes döntő résztvevője a MEZVA Kupa-sorozatban, lévén december vége óta tudott, hogy rendezői lettek a finálénak. Ám a derbi presztízse annál nagyobb volt. A négy győzelemmel és két vereséggel rendelkező viharsarkiaknak végül nem okozott gondot a szlovák, mindeddig nyeretlen együttes legyőzése.

Linamar-Békéscsabai RSE–Slávia Bratislava (szlovák) 3:0 (19, 14, 14)
Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés. Békéscsaba, 1500 néző. Vezette: Miroslav Milinovic, Bruno Muha (horvátok).
Békéscsaba: Mlinar 9, DOBI 11, Kosekova 2, IVANOVICS 12, PEKÁRIK 8, Fresco 10. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Ludmán 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Bratislava: Widerman 3, Sunderliková 6, Sepelová 4, Szabóová 4, Töröková 2, FRICOVÁ 7. Csere: Herdová 3, Kvasnová. Vezetőedző: Matusov Michal.

Nehezen lendült játékba a házigazda, az első szett első felében felváltva vezettek a csapatok. Ekkoriban a védekezés hagyott némi kívánnivalót, a vendégek ki is használták a BRSE gyengébb kezdését. 9:12 után azonban nagyot változott a játék, Ivanovics Ksenia vezérletével zsinórban hat pontot gyűjtöttek a hazaiak, amivel úgy tűnt, stabilizálják a játékrészt. Nem így történt, még egyszer erőre kapott a szlovák gárda, de ezt már jól kivédte a BRSE, jó finissel behúzták a szettet.
A második szett elején repülőrajtot vettek a csabaiak, akiknek gördülékenyebb lett a játékuk. A tekintélyes előny birtokában azonban becsúszott néhány apróbb hiba, így megkezdte a felzárkózást a Slávia. Átmenetinek bizonyult az eredményességük, ugyanis a BRSE fokozta az iramot, és egyre könnyebben gyűjtögette a pontokat. Nem is maradt el a jutalom, rövid idő alatt megvolt a második szett is.
A harmadik etap egy hosszú labdamenettel kezdődött, amit Dobi Edina egy bombával zárt el. Eztán is a válogatott center percei következtek, amibe egy ász is belefért. Így az első technikai szünetre magabiztos előnyre tett szert a pályaválasztó. Bár néhány nyitásrontás becsúszott, ettől függetlenül magabiztosan haladt a csabai egylet a győzelem felé. Végül a finisben már felszabadultabb játékot nyújtottak a házigazdák, győzelmül megérdemelt.

Alberto Salomoni: – December 22-e óta nem játszottunk mérkőzést, ezért kicsit aggódtam, fel tudjuk-e venni a ritmust. Az első szett első felét leszámítva jó és pozitív választ adott a csapat, végül könnyen hoztuk a mérkőzést, bár a Slávia a kupa-sorozatban mutatottnál jobb csapatnak tűnik.
Matusov Michal: – Erős csapat ellen játszottunk, amelyik keveset hibázott. Nem úgy, mint mi, nekünk gyengék voltak a támadásaink. Ami labdát átjuttattunk a békéscsabai térfélre, nagyon gyorsan visszajöttek.