Papírforma szerint alakult a kupaszombat

Az elmúlt heti nyolc párharc után, szombaton hat mérkőzést rendeztek a labdarúgó Békés Megyei Kupa 3. fordulójában. Komoly meglepetés nem történt egyik helyszínen sem, bár a Kamut és a Nagyszénás közel járt ahhoz, hogy kiejtse a két osztállyal magasabban jegyzett ellenfelét.

Előbbi helyszínen a Vésztő időn túli szabadrúgás-góllal harcolta ki a győzelmet és a továbbjutást, Szénáson pedig a Rákóczi Vasas finiselt kiválóan, és az utolsó percekben Nyéki duplájával billentette maga javára a „mérleg nyelvét”, a tizenegyesek mérkőzésén. Kétegyházán nem született gól a két harmadosztályú együttes csatájában, a büntetőket pedig a bánhegyesiek végezték el pontosabban.

Eredmények. Békés Megyei Kupa, 3. forduló: Nagyszénás SE–Rákóczi Vasas SE 1–2 (0–0), gól: Vincze (11-esből), ill. Nyéki 2 (mindkettőt 11-esből). Kaszaperi FC–Szabadkígyósi SZSC 0–10 (0–4), gól: Milek 2, Cseke 2, Dowidat 2, Frankó, Murvai, Frankó, Farkas J. Kétegyháza SE–Magyarbánhegyesi FC 0–0 (büntetőkkel: 6–7). Gádoros SE–Kondorosi TE 2–4 (1–1), gól: Bódi (11-esből), Csikós I., ill. Takács 2, Péli, Kajtár. Kamut SK–Vésztői SE 2–3 (0–1), gól: Juhász 2 (egyet 11-esből), ill. Rostás 2, Pap Zs. Orosházi MTK-ULE 1913–Jamina SE 2–5 (1–4), gól: Buza 2, ill. Darányi 3, Horváth M., Kovács I.
A vastagbetűvel szedett csapatok jutottak tovább.

Címlapon: Kétegyházán 90 percen keresztül eredménytelenül „masszírozták” egymást a mez tekintetében összebeszélő csapatok. Fotó: Nagy Marcell