Papp János duplázott az országos bajnokságon

Az egyesfogathajtóknál Nyúl Katalin, a kettesfogathajtóknál a mezőhegyesi Papp János, a négyesfogathajtóknál ifj. Dobrovitz József lett a 2017. évi magyar bajnok, a XXXII. Izsáki Sárfehér Napok keretében megrendezett „A” kategóriás egyes-, kettes- és négyesfogathajtó országos bajnokság döntőjében.

A kettesfogathajtók egyéni versenye – ahol a legjobbak, így a múlt heti vb-n aranyérmes Hölle Martin, Lázár Vilmos és Lázár Zoltán nem indultak Békés megyei fölényt hozott. A három versenyszám, a díjhajtás, a maratonhajtás és az akadályhajtás összetett eredménye alapján a mezőhegyesi Papp János (148,29) lett a magyar bajnok a kettesfogathajtók mezőnyében a három versenyszám, a díjhajtás, a maratonhajtás és az akadályhajtás, míg a második helyen szintén viharsarki hajtó,  Sipos Zoltán (149,34) végzett, harmadik pedig ifj. Simon József (160,15) lett. A vasárnapi akadályhajtást Sipos Zoltán (0,85) nyerte, a második helyen Gergely János (1,85) zárt, míg a harmadik legjobb eredménnyel Papp János (1,94) fejezte be a versenyszámot.

Békés megye csapata

A kettesfogathajtóknál a Galambos Nándor, Papp János és Sipos Zoltán által alkotott Békés megyei egység (295,74) bizonyult a legjobbnak Dél-Dunántúl (320,67) előtt, a négyesfogathajtóknál pedig Pest megye nyerte az „A” kategóriás fogathajtó csapatbajnoki címet.

Címlapon: Papp János egyéniben és csapatban is a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Fotók: Vida-Szűcs István