Papp Rajmund több fronton is helytállt

A Magyar Darts Szövetség a hétvégén rendezte meg a Hungarian Darts Open Weekendet. Első napon a Hungarian Classic, második napon a Hungarian Masters eseményen versenyezhettek a dartsosok.

A Békéscsabai Darts Sportegyesület játékosai az első napon egy bronzéremnek és egy ezüstnek örülhettek. Ölei Annamária a világbajnokságról hazatérve szárnyalt a táblák előtt. Két válogatott társát is legyőzve a negyedik mérkőzésén búcsúzott a tavalyi győztes, és a világranglista második helyén álló holland Aileen de Graaf ellen, ezzel harmadik lett.
A felnőtt férfiak mezőnyében Beke József, Papp Rajmund és Berta István menetelt. A 237 nevező közül végül Beke József és Papp Rajmund (14 éves kora ellenére) a 9. helyen, míg Berta István a 17. helyen végzett. Az ifjúságiak mezőnyében Szabó Dániel a 17. Pálvölgyi Gergő a 9. lett.

Marcell Steinacher és a hétvége csabai főszereplője, Papp Rajmund

Papp Rajmund mindkét napon a döntőbe jutott az ifjúsági korcsoportban, ezzel a színpadon, a sport televízió kamerái előtt szerepelt. Rajmund az elmúlt időszakban számos sikert ért el. Országos bajnok lett a felnőtt csapattal, serdülő egyéniben, ifjúsági párosban, ifjúsági csapatban, ifjúsági országos bajnoki fordulót nyert, továbbá kijutott a British Darts Organization egyik legnagyobb rendezvényére Londonba a World Masters-re és az egyéni ifjúsági világbajnokság kvalifikációjára. A Classic versenyben, szombaton a felnőttek között is elindult, párhuzamosan játszott az ifjúsági mezőnnyel. A dupla terhelés fáradalmait a döntőben érezte meg. Ellenfele 4:1-re győzte le.
A Masters versenyen, vasárnap csak az ifjúságiaknál játszott. Két magyar versenyző búcsúztatása után az osztrák válogatott Marcell Steinachert verte, majd az Európa- és világbajnokságot megjárt Gévai Péter ellen sikerült fordítania 3–2-re az elődöntőben.
A döntőben a szintén magyar válogatott Nagy Barnabás volt az ellenfele, akit 4–0-ra győzött le, és ezzel Papp Rajmund lett az ifjúsági Hungarian Darts Masters bajnoka. Rajmund mellett Szabó Dániel is szépen menetelt, és kis híja volt, hogy csabai döntőt láthassunk a televízióban. Szabó Dánielt végül a döntőben alulmaradó Nagy Barnabás állította meg, így Dani bronzéremmel jöhetett haza. Vasárnap Ölei Annamária, és Pálvölgyi Gergő is a 17. helyen zárt.

Címlapon: A Hungarian Darts Openen szerephez jutó csabai versenyzők. Fotók: magyardarts.hu