Parádés megyei kosaras rajt az NB II-ben

A korábbi évek ínséges állapota után felüdülésnek számít a sportág helyi berkein belül, hogy az NB II-es kosárlabda-bajnokságban érintett 4 megyei alakulata közül három is győzelemmel mutatkozott be. A gyulaiak is tisztesen helytálltak, de nekik csupán ez lehetett az örömük a csabai vendégszereplésben.

Békéscsabai KK–Gyulai Color KE 96-77 (18-19, 27-16, 20-19, 31-23)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Borgula Gy., Arató B.
Békéscsaba: Sztriha (11/6), Gura (15/9), Salamon (7/3), Bencsik (5), Runa (4). Csere: Jancsika (8/3), Botos (20/6), Csák (1), Szűcs (6), Rudner (4), Zombai (4), Farkas (6/3). Edző: Tóth Tamás.
Gyula: Ludányi (18/3), Váczi (10), Beleznai (3/3), Gyarmat (5), Hajdu (25). Csere: Házi (16), Szénási, Gyepes, Schiffert. Játékos-edző: Hajdu János Zoltán.
A 37. percben 78-72-t mutatott a tábla és levegőben lógott a meglepetés,de a végjátékot a dinamikusabb, hosszabb és eredményesebb kispaddal rendelkező békéscsabaiak magabiztosan hozták.

Békési SZSK U23–BKGDSE-Csongrád 127-48 (32-10, 25-8, 37-14, 33-16)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Békés, 50 néző. Vezette: Kátay.
Békés: Kovács Á. (20/3), Nagy Cs. (34/6), Sipaki (31/6), Plavecz (12), Piukovics (16/6). Csere: Sódar (2), Balog T.(4), Balog Á. (2), Nógrádi Zs. (4), Horváth B. (2), Bánszki D. Edzők: Balog Lajos, Balog Vilmos, Csorba Szabolcs. A Csongrád legjobb pontszerzője: Fekete (20/3).
Nem azonos súlycsoportot képviselt a két együttes.

Miskolci EAFC II.–Mezõberényi KK 76-84 (24-26, 16-22, 17-20, 19-16)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Miskolc, 50 néző. Vezette: Kisházi, Hegedűs.
Mezőberény: Kovács Á. (15/9), Kis S. (2), Szoljevics (25/3), Zsíros (21/6), Szekeres (12/6). Csere: Benyovszki (2), Ignácz (5), Földi (2). Edző: Papy Zsolt.
Az első negyed során a hosszú utazás fáradalmai még benne voltak a berényi lábakban, de azután stabilizálni tudta 8-10 pontos előnyét a vendégcsapat, amit rutinos játékosai révén szünet után is sikerült megtartania.

Címlapon: Zsíros Gábor kezdésként 21 pontot süllyesztett el a miskolciak gyűrűjében