Parádéztak az orosházi lányok

Kiváló első félidei játékával, sikerrel vette az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 10. fordulóját az Orosházi NKC együttese. A hazai hölgyek az éremért harcoló Gödöt győzték le magabiztosan, és zsinórban hetedik veretlenül vett mérkőzésükkel immár ők is beléptek a dobogó harmadik fokáért zajló külön versenybe.

OXXO Energy Orosházi NKC–Gödi SE 30–24 (18–8)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Bíró, Kiss E.
Orosháza: MAKAI – Csajbók 4, Arsenijevic 6, DANCSÓ 8 (2), TOBAK 5, Takács F. 3, ANTAL 4. Csere: Bíró, Ádász (kapusok), SZÉKESI, Zvolenszky, Molnár I., Balogh, Mackaski. Edző: Papp László. A Göd legjobb góldobói: Gyetván 7, Szenes 5.
Kiállítások: 8, ill. 0 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.

A sérült Vöröst és Mihálffyt nélkülöző hazaiak lendültek hamarabb játékba, hamar állva hagyták a tabellán három ponttal előttük járó gödieket. A 9. percben már 7–2-re vezetett az ONKC, noha a rutinos vendégek próbálták széttördelni a házigazdák lendületes játékát. Mivel Tobak Lucáék változatlanul ellenállhatatlanul támadtak és Makai Vera vezérletével jól hatástalanították a látogatók akcióit, a 19. percben 13–5-öt mutatott az eredményjelző. És ezzel még nem volt vége, hiszen a szünetig sikerült tíz góllal ellépni ellenfelüktől az orosháziaknak.
Fordulás után is jó ideig tartotta ezt a tekintélyes különbséget Papp László alakulata (42. p.: 24–14). A jó képességű Göd azonban nem adta fel, és kihasználta a hazaiak hullámvölgyét. Az 55. percre 27–23-ra olvadt a különbség, tovább rontott a hazaiak kilátásait Zvolenszky sérülése, végül azonban sikerült megállniuk a „lejtőn”, és bebiztosították a megszolgált győzelmet.
Papp László: – Remek első félidő után, érthetetlen módon nem koncentráltunk eléggé a másodikban. A mostani helyzetünkben nagyon meg kell becsülnünk ezt a két pontot.