Partiban a bajnokkal

A mórahalmi edzőtábort megszakítva a fővárosban játszottal le negyedik felkészülési mérkőzését a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. Boér Gábor alakulata a nemzetközi kupa rajtjára készülő bajnok ellen lépett pályára, és igen szervezett játékkal végig partiban volt a piros-feketékkel, akik a nem sokkal a vége előtt szerencsés körülmények között biztosították be sikerüket.

Budapest Honvéd FC–Békéscsaba 1912 Előre 21 (11)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Budapest,
zárt kapuk mögött. Vezette: ifj. Nagy István.
Bp. Honvéd: Gróf
King (Villám, 46.), Lovric, Baráth (Deák, 68.), Laczkó (Bobál D., 46.) – Pölöskei (Gazdag, 57.), Kamber, Nagy G. (Bíró, 89.), Holender (Kabangu, 68.) – Eppel (Danilo, 57.), Lanzafame (Koszta, 75.). Vezetőedző: Erik van der Meer.
Békéscsaba:
Ribánszki – Szélpál, Fehér (Viczián, 46.), Mészáros – Pilán (Szalai, 46.), Nagy I., Nagy S. (Babinyecz, 60.), Eszlátyi – Gránicz (Király, 60.), GyurjánBirtalan (Urbin, 60.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Gólszerző: Birtalan (43. – öngól), Danilo (88.), ill. Birtalan (38.).

38. perc: Birtalan középen levált az őrzőjéről, és a tizenegyes pont tájáról a bal alsó sarokba helyezett, 0–1.
43. perc: Eppel talpalta Birtalanra a labdát, akiről balszerencsésen a saját kapujába pattant az (öngól), 1–1.
88. perc: Nagy István veszített labdát, amiből villámgyorsan kibontakozott a fővárosiak helyzete, melynek végén Danilo 14 méterről talált be Ribánszki kapujába, 2–1.

Zárt kapuk mögött játszott a két csapat a Honvéd kérésére, amely nemzetközi kupakötelezettség előtt áll, ám nem szerette volna idő előtt felfedni „lapjait” az izraeli ellenfelének, ráadásul arról a meccsről az UEFA zárta ki a nézőket. Az első félidő jó iramú játékot hozott, a csabaiak teljesen egyenrangú partnerei voltak a bajnokcsapatnak, amely a komplett első sorával lépett pályára. A lilák bátran és időnként tetszetősen is futballoztak, és Birtalan szép megmozdulása révén a félidő hajrájához közeledve a vezetést is megszerezték. Két perccel később Pilán tovább növelhette volna az előnyt, amikor a kapussal szemben maradt, de lövés helyett középre gurított, így üggyel-bajjal felszabadítottal a védők. Az igazi büntetés pedig a Honvéd egyenlítő gólja volt a szünet előtt, amit igen szerencsés körülmények között ért el. Szünet után sem volt jobb a hazai gárda, amelyet nyílt sisakos küzdelemre késztettek a lila-fehérek. Fortuna azonban a kispesti együttessel volt, hiszen a végén, a csereként beálló Danilo révén újabb szerencsés találatával fordított.

Boér Gábor: A felkészülés ezen szakaszában rendkívül jó iramú és lüktető mérkőzést játszottunk. Az első félidőben komoly fölényt sikerült kialakítani az aktuális magyar bajnok ellen. Sok sikert kívánok a Honvédnak a Bajnok Ligája selejtezőjéhez!

Címlapon: A Diósgyőr és a Balmazújváros után a bajnokkal is nyílt meccset játszottak a lila-fehérek. Fotó: dvtk.eu