Patthelyzet alakult ki a bajnokavatás kapcsán

Az utolsó előtti játéknap mérkőzéseit rendezték a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokság rájátszásában. A felsőházi rangadó Körösladányban vihar miatt idő előtt befejeződött, így továbbra sem lehet tisztán látni az arany- és a bronzéremért folyó verseny végét.

A lila-fehérek kizárólag győzelemmel tarthatták magukat versenyben a bajnoki címért. Hamar meg is szerezték a vezetést a Rákóczival szemben, közvetlenül a szünet előtt pedig gyakorlatilag döntésre is vitték a meccset. A viharos időjárás miatt közel félórásra nyúlt a pihenő, azt követően már nem annyira erőltették a gólgyártást a lilák, illetve az orosháziak jól álltak a lábukon.
Békéscsaba 1912 Előre II.–Rákóczi Vasas SE 4–0 (3–0)

Békéscsaba, 20 néző. V.: Krajcsovicz Zsolt.
Békéscsaba: Czinanó (Baráth) – Láza (Zsilinszki M.), Barbu, Babinyecz – Kun, Mácsai, Balog Zs. (Miklya), Seres – Pusztai, Szalai, Máris. Edző: Brlázs Gábor.
Rákóczi Vasas: Tóth K. – Boros, Kiss Z., Németh, Harmati – Kánya (Márki), Bogár – Kolozsvári Cs. (Lunczner), Dudás (Egry), Kolozsvári J. – Mazán. Edző: Gyimesi András.
Gólszerző: Mácsai (10.), Láza (41., 44.), Máris (52.).

A tétnek köszönhetően az éllovas Méhkerék ladányi vendégjátéka az idény nézőcsúcsát hozta. Az aranyéremre hajtó vendégeknek már egyetlen pont is üdvös volt, a harmadik helyük bebiztosítását megcélzó házigazdáknak viszont nyerniük kellett a bronzért. Az első félidőben a védelmek magabiztosak voltak, így gólt sem láthatott a publikum. A térfélcserét követően alig negyedóra múltán Sztojka törte meg a gólcsendet, rövidesen azonban trópusi vihar érte el Körösladányát, emiatt félbe kellett szakítani a játékot. Jelentős mennyiségű csapadék zúdult le rövid időn belül, ami ellepte a pályát. Hosszas várakozás után Fekete Tibor további játék nélkül véget vetett a találkozónak, melynek az utóélete a Versenybizottság asztalára tartozik. A grémium az idény finiségben nyilvánvalóan nem tud mindenki számára kedvező döntést hozni. Ez lehet egyfelől a pályán elért eredmény megtartása (ami nem kedvez a ladányiaknak), másrészt újrajátszás (ami a kedvező eredmény miatt a Méhkeréket sújtja), bár utóbbira a szerdai megyei kupadöntő, illetve a közelgő osztályozó időt sem hagy.
Körösladány MSK–Méhkeréki SE 0–1 (0–0) – a 70. percben félbeszakadt
Körösladány, 650 néző. V.: Fekete Tibor.
Körösladány: Nagy B. – Kéki, Ruzsa Z., Zsömbörgi, Kristóf – Zelenyánszki, Knyihár – Takács, Hajdu, Papp Zs. – Burai. Csere: Kajári, Juhász D., Laksteter, Farkasinszki, Kovács F. Edző: Fodor Sándor.
Méhkerék: Pintér – Boros, Szabó Cs., Wéber, Ruzsa Sz. – Fülöp – Kovács Gy., Nagy G., Komlósi – Vass, Sztojka. Csere: Berényi, Krajcs, Piti, Geiger, Bagyinszki, Juhász J., Popovics. Edző: Bíró Róbert.
Gólszerző: Sztojka (61.).

A felsőházi rájátszás állása: 1. Méhkerék 74 pont (10531, 30 mérk.), 2. Előre II. 72 (8822), 3. Körösladány 58 (6132, 30 mérk.), 4. Szarvas 56 (62–60), 5. Kondoros 51 (77–60), 6. Rákóczi Vasas 26 (37–84).

A határvárosban ismét rendkívül fiatal csapattal lépett pályára a Ványa. Bár a hazaiak röviddel a középkezdés után megszerezték a vezetést, a látogatók derekasan hajtva tartották magukat, ami azért is dicséretes, mert túl sok lehetőségük nem volt az egyenlítésre. A második félidő elején is góllal indított a Mezőhegyes, amely Ács Levente vezérletével szépen lassan felőrölte a vendégek ellenállását, és végül nagyarányú győzelmet aratott.
Mezőhegyesi SE–Dévaványai SE 7–0 (1–0)
Mezőhegyes, 100 néző. V.: Sándor Gergő.
Mezőhegyes: Varga P. – Lugasi M., Dajcs Á., Dajcs Gy., Karancsi N. (Jámbor) – Dócza, Mátó (Lukács) – Szabó Á. (Rotár), Ács, Szlovák – Nagy Sz. (Túri). Edző: Ölei Dezső.
Dévaványa: Vastagh – Kovács B., Szabó P., Hrabovszki, Szabó E. (Barna) – Papp D., Adamecz, Marton, Kató – Papp V., Papp K. Játékos-edző: Kovács Gyula.
Gólszerző: Lugasi (2.), Ács (48., 55., 65., 70.), Rotár (60.), Túri (82.).

Az első félidő nem sok eseményt hozott, a vendégek birtokolták többet a labdát, de a hazaiak előtt adódtak inkább lehetőségek. Szünet után a gyors gólt követően a hazaiak visszaálltak a saját térfelükre és kontrákkal próbálkoztak. A vendégek próbálkozásait a 90. percben koronázta szerencse. Úgy tűnt, hogy Czirok találatával pontot menthetnek, Göblyös azonban nem így gondolta, a hosszabbításban hamarjában visszaállította a korábbi rendet.
Jamina SE–Gyulai TFC 2–1 (0–0)
Békéscsaba, 150 néző. V.: Mihálik Pál.
Jamina: Borbély – Horváth M., Bencsik Cs., Ulrich, Dankó (Gál) – Faragó, Szudár, Darányi – Kardos, Göblyös, Sebők (Bencsik P.). Edző: Pozsár Gábor.
Gyula: Harman – Patkás (Repisky), Jimoh, Nagy S., Kukla – Fülöp (Susánszki), Bogár, Czirok, Tövisháti – Okos, Bozsó (Oláh R.). Edző: Démusz Zsolt.
Gólszerző: Göblyös (55., 92.), ill. Czirok (90.).

A gól nélküli első félidő ellenére Vésztőn nem unatkoztak a nézők, csak éppen eredménytelenül keresték egymáson a fogást a felek. Szünet után már a gólokkal sem maradtak adósak a felek. Mi több, Farkas Ferenc ritkán látható, szépségdíjas találattal juttatta vezetéshez a házigazdákat. Sokáig úgy tűnt, hogy ezzel megszerzik a három pontot, de Mészáros Máté túl a rendes játékidőn kiénekelte a szájukból a győzelmet.
Vésztői SE–Szeghalmi FC 1–1 (0–0)
Vésztő, 240 néző. V.: romániai.
Vésztő: Kapusi – Bessenyei, Bányai, Papp D., Hoffmann – Horváth D., Farkas F., Novák, Tokaji – Pap Zs., Tóth K. Edző: Zsiros György.
Szeghalom: Baranyi – Vincze, Veres, Cserna (Hasan), Turcsek – Tatár, Szarka (Tóth G.), Nagy M. (Boruzs K.), Mészáros M. – Mező, Boruzs J. (László). Edző: Zsombok Attila.
Gólszerző: Farkas F. (66.), ill. Mező (92.).

Az alsóházi rájátszás állása: 7. Mezőhegyes 37 (56–61), 8. Gyula 37 (47–49), 9. Jamina 36 (42–57), 10. Vésztő 33 (39–61), 11. Szeghalom 32 (5792), 12. Dévaványa 16 (31–93).

Címlapon: Pintér kapus munkában a körösladányi rangadón. Fotó: Erdős Csaba