Pedig Som Ildikó nagyon élt

Hazai környezetben már a második rangadójukat vesztették el az orosházi kézilabdás lányok. A listavezető Kispesttel szembeni vereség után az NB I B-s bajnokság 10. fordulójában az ex-élvonalbeli játékosokkal megspékelt Szent István SE győzött az Eötvös csarnokban. Vasárnapi vereségével az ONKC a dobogóról az ötödik helyre csúszott vissza.

Orosházi NKC–Szent István-OTP 2831 (1518)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 300 néző. Vezette: Medve, Tarnavölgyi.
Orosháza: MakaiSOM 12 (4), ZSILÁK 4, TOBAK 3, Hatala 1, Takács F. 3 (2), Antal 2. Csere: Brunner (kapus), Tóth S. 2 (1), Zvolenszky, Kamuti 1. Edző: Papp László. A Szent István legjobb góldobói: Balog 9 (5), Tápai 7, Drávai 6.
Kiállítások: 10 perc + Takács kizárva, ill. 12 perc. Hétméteresek: 10/7, ill. 5/5.

A hazaiak kezdtek jobban, az 5. percben 3–1-re vezettek, de azután magukra találtak a látogatók és 6–5-nél már náluk volt az előny. Hektikus volt a játék, újra a hazaiak percei következtek (14. p.: 9–7), de ez sem tartott sokáig. A félidő hajrájában már a Szent István vezetett egy-két góllal, és végül hárommal mehetett pihenőre. Szünet után a vendégek ügyesen tartották ezt az előnyt (41. p: 20–23), és Takács piros lapos kizárása sem kedvezett a hazaiaknak. A rutinos, NB I-et megjárt Tápai Szabinát, Drávai Gyöngyit és Balog Beátát felvonultató vendégek a folytatásban is „ráültek az eredményre”, és azt tartották, hogy a z ONKC ne tudjon túlságosan közel kerülni. A hazaiaknál Som Ildikó vitte a prímet a góllövésben, de egyedül kevésnek bizonyult, így a fővárosiak nyertek, és megelőzték a tabellán az orosháziakat.
Papp László: – Pontatlan és gyámoltalan támadójátékunk miatt vesztettünk.