Pedig verhetőnek tűnt az Astra

Az NB I-es női futsal-bajnokság hétvégi fordulójában Békéscsabán fogadta soros ellenfelét a Gyulai Amazonok csapata, amely ezúttal sem tudott pontot szerezni ellenfelétől, noha a vendég, az ötszörös bajnok Astra Kiskunfélegyháza alaposan átalakított kerettel érkezett.

Az első játékrészben mindkét csapat nyílt sisakos játékot választott, így már a 2. percben vendéggól született Krascsenics Petra révén. Kovács Dóra válaszára a 9. minutumig kellett várni, de két peches gól miatt a félidő végén így is 1–3 állt. Szünet után több gyulai játékos is mélyen a tudása alatt játszott, a vendégek pedig gyakran veszélyes akciókat vezettek Csontos Zsanett kapujára. Fülöp Diána harcias egyéni akciója után 23-ra korrigálta az eredményt, de a 4 találatig jutó Krascsenics testvérekkel szemben nem volt hatásos szer. A meccs vége előtt 7 perccel Kurai Nikolett korrigált az eredményen, mely után több lehetőséget is elpuskáztak a kapu előtt a hazaiak, így az eredmény már nem változott. Következő fordulót december 10-én vasárnap Zalaegerszegen vívják a gyulai futsalosok, ahol a Göcsej SK lesz az ellenfél.
Molnár Zoltánné: – Ezen a napon abszolút „verhető” Astra érkezett hozzánk, de nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Sajnálom az elvesztett pontokat, megint saját magunkat vertük meg. Egyébként sportszerű mérkőzés volt, talán annyi pozitívumot vonhatok le az egészből, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani. Jövőhéten szeretnénk végre megszerezni első pontjainkat az első osztályban, nagyon megérdemelné már a csapat.