Példátlan szarvasi sorozat szakadt meg

A Szarvasi NKK 2016. április 16-tól tartó 30 bajnoki meccset magában foglaló 19 hónapos győzelmi sorozata szakadt meg Algyőn, az NB II-es női kézilabda-bajnokság idényzáróján. A sors fintora, hogy a rangadón a mérleg nyelve a 10 gólt dobó szarvasi Velky Viktória volt, aki azonban a Tisza-partiaknál szerepelt. Megyei derbin biztosította be harmadik helyét a gyomaendrődi hölgykoszorú, melyre a kitartó üldözőnek számító Csorvással bizonyosan tovább kell majd folytatnia küzdelmét tavasszal a dobogóért.

Szeghalmi NKC–Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő 24–39 (11–17)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 100 néző. Vezette: Csige, Körmendi.
Szeghalom: Varga T. – Sáfián 2, Forrás 2, DOMOKOS 9, Tömösközi 4, Szabó V. 2, Hanák. Csere: Balogh P. (kapus), Székely, Szabó D., Varga E. 2 (2), Petri 2, Gyűrű V., Oláh, Gyűrű P., Nagy Á. Játékos-edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 5, Farkasinszki Z. 11 (4), Németh K. 9, Baráth 5 (4), Szűcs 5, Nagy B. 2. Csere: Fekécs 1, Fülöp, Szilágyi, Urbán, Kruchió. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 10/8.
Végig futott az eredmény után a Szeghalom, még sajnos szerencséjük sem volt. A vendégek csapatként nyújtottak jó teljesítményt.

Abonyi KC–Csorvási SK 20–23 (11–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Abony, 50 néző. Vezette: Mazzag, Parádi.
Csorvás: MIKE – Baráth Zs., Major 2, SAJBEN 5, Biró 2, Madar 4, KURUCZ 3. Csere: Gajdács N. (kapus), Kecskeméti 4 (4), Greksza, Valaczkai I. 2, Réti 1, Mitykó, Gajdács L., Ivanics-Gyemó, Petrovszki. Edző: Baráth Lajos. Az Abony legjobb góldobója: Áy 11 (1).
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.
Az első félidőben a csorvásiak elhibáztak helyzeteiket, ezért a játékrész a hazaiak vezetésével zárult. Szünet után a jobb erőkből álló vendégek akarata érvényesült, győzelmük teljesen megérdemelt.

Makói KC–Újkígyós FISE 36–30 (18–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Makó, 150 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina.
Újkígyós: Markó – Lipták 1, Bakonyi 6, LESZKÓ 4, MARKOS 12 (6), Rákóczi, Márton R. 4. Csere: Domokos R. (kapus), Almási 2, Bodor M., Knyácsik, Csomor 1. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. A Makó legjobb góldobója: Nagy N. 6.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc + Domokos R. és Lipták kizárva. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6.
Álmosan kezdett az Újkígyós, a Makó 8–3-ra is vezetett. Időkérés után elkezdte a felzárkózást a vendégcsapat és két gólra megközelítette ellenfelét. Az irányító Leszkó Diána újabb vállsérülést szenvedett, emiatt a támadójátékot át is kellett szervezni. Többször elment a Makó 4-5 góllal, de a kígyósiaknak mindig sikerült két gólra felzárkózni. Az érdekes játékvezetői felfogás is hozzájárult ahhoz, hogy az egész mérkőzésen feszült legyen a hangulat, a vendégek kapusát és egyik szélsőjét ki is zárták,

Békéscsabai ENKSE U21–Lajosmizsei UKC 27–22 (16–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Juhász D., Szabó I.
Békéscsaba U21: HORVÁT – Benkő 1, FARKAS 9 (2), Szöllősi 2 (1), Dombi 1, Ekker 4, VÉR 7. Csere: Jani (kapus), Laurinyecz, Pap J. 1, Török 1, Baranka, Tokai, Predescu 1, Hős K. Edző: Szabó Károly. A Lajosmizse legjobb góldobói: Torgyik 6, Mertlik 6.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 7/4.
A komplett csapattal felálló Békéscsaba rögtön magához ragadta a kezdeményezést és végig vezetett, mindössze az 54. percben engedte két gólra felzárkózni ellenfelét. Ezután azonban rendezte a sorokat a Békéscsaba és magabiztosan győzött.

FKSE-Algyő–Szarvasi NKK 35–26 (16–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Algyő, 200 néző. Vezette: Marton Zsófia, Szabó Eszter.
Szarvas: Juhos – Kovács B. 4, Balogh V. 1, SZABÓ T. 9 (1), Raffai-Such 5 (1), Hajdu 4, Bagi. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám, Szőke 3, Gábor, Mester, Trnyik, Tasgyik. Edző: Száva Flórián. Az Algyő legjobb góldobója: Velky 10.
Kiállítások: 0, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.
Az ősz végére maradt a szezon rangadója, melyen jól kezdett a Szarvas (7. p.: 2–5), de a hazaiak egy 7–0-s rohammal fordítottak. A szarvasiaknak tíz percig semmi sem sikerült, ám időkérés után még a szünet előtt kiegyenlítettek. Szünet után a fiatalabb, gyorsabb, agresszívebb algyőiek elléptek (56. p.: 31–26), és a végén még dobtak négy gólt.

Szolnoki KCSE–Gyulasport 25–22 (17–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szolnok, 80 néző. Vezette: Kozma, Panyi.
Gyula: Nagy B. – Buzási 4 (1), Rácz 2, Radnóti 5, Csapó 4, Nagy N. 4, Asztalos 2. Csere: Borsós (kapus), Nagy I., Komlósi, Szabó L., Nagy C. 1, Gyepes, Boruzs, Szőke. Edző Barna Károly. A Szolnok legjobb góldobója: Óvári 8 (3).
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 5/1.
Nem állt össze a gyulaiak védekezése a mérkőzés elején, a hazaiak tetszés szerint lőtték a góljaikat. A második félidőre feljavultak a vendégek és bár a játékrészt öt góllal meg is nyerték, ez is kevés volt a végső sikerhez.