Pölöskei belőtte, Balogh Milán kihagyta…

A bajnoki címre pályázó Budafok otthonában nem termett pont a Termál FC NB III-as labdarúgó-csapata számára. Pedig az első félidőben lett volna esélye nehéz helyzetbe hozni a magasabb szintű játékosok sorát felvonultató házigazdát, de a kapu előtt elfogyott a szerencséjük.

Budafoki MTE–Várfürdő-Gyulai Termál FC 2–0 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Budapest, 150 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szécsényi István, Imrő János).
Budafok: Szabó B. – Csizmadia, Vaszicsku, Grúz, Khiesz (Vég, 35.) – Margitics (Fekete, 83.), Veszelinov, Vankó (Patkó, 74.) – Kovács D., Oláh L., Pölöskei. Vezetőedző: Prukner László.
Gyula: Krnács – Okos, Lipták, Szabó Cs., Szántó, Pilán – Máruska (Gábor-Lukács, 46.), Sipos, Erdős (Tövisháti, 85.), Zámbori (Hrabovszki, 74.) – Balogh M. Vezetőedző: Oláh Ferenc.
Gólszerző: Pölöskei (39., 56.).

Hatalmas budafoki helyzettel indult a meccs, később azonban a gyulaiak veszélyeztettek inkább, hiszen Balogh Milán akár mesterhármast is elérhetett volna kontrákból, azonban egyszer sem tudta mattolni Szabó Balázst. Nem így Pölöskei, aki a 39. percben egy bal oldali beadás után Szántót megelőzve fejelt közelről a kapuba, 1–0.
Vezetése birtokában nyugodtan játszhatott szünet után a hazai gárda, amely leginkább mélységi beindulásokból próbálta tovább növelni az előnyét. Az 56. percben Pölöskei ki is használta adottságait: középen lépett ki és a kifutó Krnács mellett is elhúzva gurította a hálóba a labdát, 2–0.
A kétgólos hátrány visszavetette a vendégek lelkesedését, a Budafok pedig nem mindenáron erőltette tovább a gólgyártást.
Jók: Pölöskei, Csizmadia, Margitics, ill. Sipos, Pilán, Gábor-Lukács.
Oláh Ferenc:–Az első félidőben ült a taktikánk és kifejezetten fegyelmezetten játszottunk: egyetlen elem hiányzott, a szépen végig vitt kontráink eredményes befejezése! A fordulás után a második bekapott gól kissé hitehagyottá tette a társaságot, de így is emelt fővel jöhettünk le a pályáról, igaz az első félidő alapján több volt a meccsben.

Vincze Gyula

Címlapon: Balogh Milán az első félidőben egymaga eldönthette volna. Fotó: Nagy Marcell