Pont és gól sem termett a vendégeknek

A szénásiak előző napi orosházi sikerét követően, szombaton még gólra sem tellett a vendégcsapatok részéről, a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokság 16. játéknapján. A tabella első két helyezettje 4-4 találatig jutott, a dobogó harmadik helyén álló Előre II. ötnél fejezte be.

Körösladányba az a Jamina látogatott, amely ősszel már meglepte a házigazdákat. Most kezdettől a a ladányiak akarata érvénysült, akik jelentős labdabirtoklási fölény mellett helyzetekig is eljutottak. Bár az erzsébethelyiek szervezetten és fegyelmezetten védekeztek, a félidő közepén egy szép akciógóllal így is vezetést szereztek a hazaiak, majd nem sokkal később Vincze kotort kapuba egy kipattanó labdát. Szünet után a vendégek két ékkel próbáltak meg kontrákra berendezkedni, de a ladányi belső védők jól látták el feladatukat. Támadó társaik viszont egy sor lehetőséget hagytak kihasználatlanul. Végül a cseremberek „törték meg a jeget”: a hajrában Lakstater a 16-os sarkáról „löbbölte” át a labdát szép mozdulattal Harman kapuson, majd Malkócs közelről állította be a végeredményt. (I. L.)
Körösladány MSK–Jamina SE 4–0 (2–0)

Körösladány, 160 néző. V.: Gyuga Zsolt.
Körösladány: Nagy B. – Boros, Vincze, Szántó M., Zsiros (Bartik) – Zelenyánszki, Ruzsa, Krajcs (Sipos) – Burai (Malkócs), Prasler (Laksteter), Papp Zs. Edző: Fodor Sándor.
Jamina: Harman – Horváth M. (Leszkó), Miklya, Bencsik Cs., Kovács I. – Okos, Murvai (Zubor), Sebők, Miklya, Kardos, Darányi – Németh. Edző: Pozsár Gábor.
Gólszerző: Ruzsa (23.), Vincze (27.), Laksteter (83.), Malkócs (88.).

Kondoroson az esős idő ellenére tökéletesen előkészített, kiváló talajú pályán játszhattak a csapatok a szarvasiak alkalmi otthonában. A pályaválasztó lépett fel támadólag, az első helyzet mégis a vendégek előtt adódott. Negyedóra után egy jobbról beívelt labdát Süli csúsztatott a kapuba, nem sokkal később pedig Farkas is eredményes tudott lenni. A vendégek helyzetén nem javított a korai piros lap, ami váratlanul került elő a sportszerű mérkőzésen. A szeghalmiak áthidalták az emberhátrányt, ügyesen járatták a labdát. Szünet után is jó ideig ők kezdeményeztek többet, igaz támadásaikat a házigazdák jó tömörülve hárították el. A meccs érdemi részét a harmadik szarvasi találat zárta le, Zima távoli bombája már csak hab volt a tortán. (K. Gy.)
Szarvasi FC–Szeghalmi FC 4–0 (2–0)
Kondoros, 290 néző. V.: Mezei Máté.
Szarvas: Krnács – Medvegy, Süli (Szikora), Bozsó, Polonszki (Viszkok) – Zima, Furár (Varga I.), Sindel (Kiri M.) – Styecz, Farkas J., Balogh G. Edző: ifj. Somogyi János.
Szeghalom: Kapusi – Paulik, Gedó, Wéber, Cserna – Veres, Tatár (Baksai), Seres (Komlósi), Tóth G. – Urbán (Balogh R.), Sztojka (Bondár). Edző: Hajdu Csaba.
Gólszerző: Süli (15.), Farkas J. (21., 64.), Zima (67.). Kiállítva: Paulik (30.).

A gyulaiaknak egyszer már sikerült meglepniük a lila-fehér együttest, és most is pontszerzés reményében léptek pályára. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségeket, de csak a gólkirály Ilyés Tamás tudott kapuba találni a félidő végéhez közeledve. A térfélcserét követően egy túlságosan is könnyelmű kapus megoldás után megduplázta előnyét a Békéscsaba, a gól pedig visszavetette a látogatókat. Innen tovább az Előre akarata érvényesült, ami gólokban is megmutatkozott a találkozó utolsó 10 percében, amikorra „szétcsúsztak” a gyulaiak. (V. Gy.)
Békéscsaba 1912 Előre II.–Gyulai TFC 5–0 (1–0)
Békéscsaba, 120 néző. V.: Mihálik Pál.
Békéscsaba: Czinanó – Szabó Zs. (Fodor), Dávid, Lászik, Zahorán (Kasik) – Mácsai, Pusztai (Gigacz), Balog Zs., Nyéki – Csicsely (Bukor), Ilyés. Edző: Brlázs Gábor.
Gyula: Kajári – Zsömbörgi, Szabó Cs., Nagy S., Kukla Zs. – Radics, Pilán (Bagyinszki) – Repisky, Nagy G. (Barthalos), Czirok – Bozsó. Szakvezető: Berényi Tibor.
Gólszerző: Ilyés (35., 82.), Csicsely (50.), Bukor (85., 87.).

Korábbi jegyzőkönyvek, program, tabella:

Címlapon: A Nagy Sándorral csatázó Csicsely János szemfüles találattal vette kedvüket a gyulaiaknak. Fotó: Erdős Csaba