Pontos méhkeréki búcsú

Nem sikerült győzelemmel búcsúznia az NB III-as bajnokságtól a méhkeréki labdarúgóknak, pedig a játékuk alapján reális kilátásuk volt erre, de a második félidő elején tapasztalt zavarokkal önmagukat hozták nehéz helyzetbe. Végül a pontszerzés így is összejött, azonban ezzel inkább a látogató lehetett elégedett.

Méhkeréki SE–Mórahalom VSE 2–2 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Méhkerék, 210 néző. Vezette: Mencsik László (Kövér Tamás, Berecz Attila).
Méhkerék: Patka – Boros (Pojendán, 75.), Wéber, Ruzsa Sz., Komlósi – Krajcs (Hegedűs, 79.), Fülöp, Hajdu – Lukucz (Knyihár, 56.), Furár, Sztojka. Edző: Bíró Róbert.
Mórahalom: Halász – Szücs, Lászik, Zámbó (Mészáros, 86.), Pócs T. – Magyar, Zsoldos – Bokányi, Podonyi (Busa, 46.), Szalma (Várda, 46.) – Ckvenjakov. Edző: Vojnic-Zelic Szasa.
Gólszerző: Komlósi (43.), Wéber (83.), ill. Magyar (46.), Busa (55.).

A vendégek léptek fel támadólag, az első negyedórában ők domináltak. A folytatásban átvették az irányítást a méhkerékiek, akik egyre nagyobb fölénybe került a helyzetek számát illetően is. A Furár által kiharcolt büntetőt Fülöp a 38. percben még fölé rúgta, de a szünet előtt Komlósi így is megszerezte a vezetést, miután egy középre ívelt labdát juttatott szerencsés körülmények között a gólvonalon túlra, 1–0.
Góllal indította a második játékrészt a vendégcsapat. Wéber hazagurított labdájánál Patka mélázott el, a szemfüles Magyar pedig kihasználta a kapus kihagyását, 1–1. Az 55. percben már vezetett a Mórahalom, miután egy balról beívelt labdát a csereként beálló Busa vette le, és 13 méterről zavartalanul lőtt a jobb sarokba, 1–2. Próbálkozott ledolgozni a hátrányát a hazai gárda, de a kapu előtt rendre hibás döntéseket hozott. Nem így Wéber, aki a 83. percben 22 méteres szabadrúgásból kipókhálózta a bal felső „pipát”, a kapusnak esélye sem volt a labdát hárítani, 2–2. A végjátékban akár a győzelmet is megszerezhette volna a Méhkerék, de a maradék lehetőségei is rendre kimaradtak.
Jók: Komlósi, Wéber, Furár, ill. Lászik, Zsoldos, Busa, Crkvenjakov.
Bíró Róbert: – Nagyon örülök annak, hogy a becsületünk megmaradt. Minden tőlünk telhetőt megtettünk, hogy győztesen hagyjuk el a pályát, de a második félidő eleji kihagyásunk miatt ez nem sikerült. Szeretném megköszönni a szurkolóknak és a vezetőknek, hogy végig kitartottak mellettünk, remélem egy év múltán vissza tudunk kerülni ebbe az osztályba!
Vojnic-Zelic Szasa: – A hazaiak teher nélkül léptek pályára. Sajnos a ránk nehezedő teher időnként látszott a játékunkon. A második félidőre kicsit megnyugtattuk maguknak a két góllal, de a hazaiak nem adták fel, így igazságos döntetlen kerekedett ki a csatából.

Árgyelán Mihály

Címlapon: A hátul elkövetett hibáikat, csak részben tudták korrigálni az ellenfél kapuja előtt a méhkeréki védők. Fotó: Erdős Csaba