Pontosztozkodás a Népligetben

Egy többször megnyert mérkőzést zártak döntetlenre az orosházi kézilabdás hölgyek a Népligetben. A Ferencváros fiataljai mindvégig szívósan tartották magukat, és kitartásuknak pont lett a jutalma az NB I B-s bajnokság ötödik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

Ferencvárosi TC II.–OXXO Energy Orosházi NKC 30–30 (13–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 150 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.
Orosháza: Makai – Csajbók 2, Takács F. 2, Dancsó 3 (1), TOBAK 3, VÖRÖS 8 (1), ANTAL 4. Csere: Bíró (kapus), Arsenijevics 1, MIHÁLFFY 6, Székesi 1, Molnár. Edző: Papp László. A Ferencváros legjobb góldobói: Márton 5, Mód 5, Nagy L. 5.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/2, ill. 3/2.

A találkozó elején felváltva estek a gólok, a 9. percben 5–3-ra vezettek a hazaiak, majd hat minutával később már egyenlő volt az állás (7–7). A félidő második felében fokozatosan elhúzott az ONKC. Vörös szép gólokat lőtt, így a 21. percben 12–9-ra vezetett az Orosháza, ez a különbség szünetig négyre nőtt.
Fordulás után a Fradi megkezdte a felzárkózás, és a játékrész felénél utolérte a vendégeket (45. p.: 21–21). Nagy csata folyt a pályán minden egyes találatért. Az ONKC váltani tudott és két találattal ellépett az 55. percre, de innen is fordítani tudtak a zöld-fehér fiatalok. Már-már úgy tűnt, hogy a győzelmet is megszerzik, amikor másodpercekkel a vége előtt a végi jól játszó, Mihálffy Adrienn kiegyenlített.
Küzdelmes mérkőzés volt, amelyet jobb összepontosítással megnyerhettek volna a vendégek, a végén azonban örülniük kellett a döntetlennek is.
Papp László: – Egy jól játszó ellenféllel szemben többször is kezünkben volt a mérkőzés, de rossz döntéseket hoztunk, ezért meg kellett elégednünk az egy ponttal.