Pontszerzés a bajnokaspiráns otthonában

Bravúros eredményt ért el szombaton az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Antal Jenkiéék a bajnoki címre aspiráló Szeged KKSE otthonában szereztek értékes pontot, ezzel tulajdonképpen életben tartották halovány éremesélyüket.

Szegedi KKSE–Orosházi NKC 31–31 (18–16)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 150 néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
Orosháza: Makai – ZSILÁK 5, HATALA 2, SOM 1, KAMUTI 5, TAKÁCS F. 9 (1), ANTAL 5. Csere: Brunner, KÉSMÁRKI (kapusok), TÓTH S. 3, Dancsó 1, Zvolenszky, Szigetvári, Horváth. Edző: Papp László. A Szeged legjobb góldobói: Scheffer 8, Dajka 8.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4.

A délalföldi rangadón a tabella második helyén álló hazaiak kezdtek jobban, és a 8. percben már 6–2-re vezettek, amikor Papp László időt kért, és próbálta rendezni a sorokat, ami azonban ekkor még nem sikerült. A 17. percben már öt gól volt a hazaiak előnye (12–7), akiket a korábbi békéscsabai irányító, Dajka Bettina vezényelt. A félidő végére erősített a vendégcsapat, amely két gólra feljött.
Szünet után megkezdte a felzárkózást az ONKC, a 43. percben 23–22-nél időt kért a Szeged. A folytatásban a jól védekező vendégek az 53. percben először a meccs folyamán a vezetést is átvették (27–28). A hajrában felváltva estek a gólok, és a látottak alapján igazságos döntetlen született. A pontszerzésért a vendégek dicséretet érdemelnek.
Papp László: – A második félidőben mutatott játék, és védekezés hozta meg a sikert. Örülök annak, hogy ma azt az ONKC láttuk, amelyet mindig is szeretnénk.