Pontszerzés a sereghajtó otthonában

Egy gólt lőtt, egyet kapott, így egyetlen ponttal távozhatott a sereghajtó otthonából az Előre NB III-as labdarúgó-csapata. A lila-fehérek tavaszi leggyengébb produktumukat nyújtották Komlón, ezért a döntetlen tulajdonképpen rájuk nézve hízelgő eredmény.

Komlói BSK–Békéscsaba 1912 Előre II. 1–1 (1–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Komló, 150 néző. Vezette: Éreth Attila (Szvetnyik Bence, Tinnyei Zsolt).
Komló: Lackó – Németh Á., Bolboaca A., Rein, Valkovics – Farkas, Ferencz, Szentes, Németh T. (Mészáros, 57.) – Horváth G. (Bolboca S., 68.), Tukerics (Király, 81.). Játékos-edző: Bolboaca Augustin.
Békéscsaba: Ribánszki – Láza, Kmetykó, Babinyecz, Zahorán – Zelenyánszki – Oláh L. (Mácsai, 84.), Balog, Kálmán, Kun (Konyecsni, 62.) – Ilyés. Edző: Szenti Zoltán.
Gólszerző: Ferencz (43.), ill. Kálmán (17. – 11-esből).

A csabaiak léptek fel kezdeményezően, és bő negyedóra után a vezetést is megszerezték. Ilyés tört előre a jobb oldalon, középre adott labdájába egy védő kézzel ütött bele, amiért büntető járt. A tizenegyest Kálmán higgadtan váltotta gólra, 0–1. A folytatásban is a vendégek kezdeményeztek többet, azonban a sereghajtó nem játszott alárendelt szerepet. Olyannyira nem, hogy a 43. percben egy jobb oldali beadást a nyurga Ferencz fejelt Ribánszki kapujába, 1–1.
Szünet után alacsony színvonalú, csapkodó játékot láthattak a nézők, a csapatok nem jelentettek veszélyt a kapukra, így már az eredmény sem változott.
Jó: Szentes, Horváth G., ill. Babinyecz.
Szenti Zoltán: – Nem veszítettünk két pontot, hanem szereztünk egyet. A jövő héten jó pár játékosnak el kell majd számolnia a mai teljesítményével.

O. L.

Címlapon: Ahogy ősszel Pécsett, úgy most a szomszédvárban sem tudott nyerni a csabai gárda. Fotó: pmfc.hu