Pontszerzés színvonalas csatában

Értékes pontot szerzett a Budaörs tatabányai alkalmi otthonában a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A bajnokság 35. fordulójának rangadóján a lila-fehérek egy korai gólváltás után végeztek döntetlenre a tabella 5. helyén álló vendéglátókkal, és mivel a Nyíregyháza hazai pályán kikapott, így még növelni is tudta előnyét a dobogóra legveszélyesebb riválisával szemben.

Budaörsi SC–Békéscsaba 1912 Előre 11 (11)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Tatabánya, Grosics Gyula stadion, 1
50 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Szalai Dániel, Bede Tamás).
Budaörs: Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Medgyes (Fodor D., 64.) – Bakos Sz. (Sajbán Miklós, 23.), Ódé – Czvitkovics (Palincsár, 83.), Lengyel B., Sajbán Máté – Pethő. Szakmai igazgató: Bognár György.
Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Dlusztus, Szélpál – Nagy S., Viczián (Urbin, 64.), Király, Szatmári – Birtalan, Nagy I. (Kiss L., 83.), Gránicz (Tóth D., 65.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Sajbán Máté a 71., Kiss L. a 93. percben.

5. perc: A bal szélről Sajbán Máté centerezett középre, belül Pethő átlépte a labdát, a hosszún érkező Lengyel pedig 8 méterről a bal felsőbe bombázott, 1–0.
12. perc: Ígéretes akció vezetett az előre Gránicz révén, aki remekül passzolt középre, ahol Szatmári tessékelte az üresen maradt kapuba a labdát, 11.

Gránicz zúgó kapufája vezette fel a mérkőzést, és hamarosan a gól is megérkezett, igaz nem abba a kapuba, ahová a lila-fehéreket hűségesen elkísérő viharsarki szurkolók várták. Élénk mezőnyjáték közepette aztán az ő pillanataik is eljöttek, amikor Birtalan hozta kihagyhatatlan helyzetbe Szatmárit. Boér Gábor együttese változatlanul ötletesen játszott, a 21. percben a menteni igyekvő Tányéros kis híján megtette neki azt a szívességet, hogy saját kapujába talál, de a térdéről a felső lécre pattant a labda. Nagy volt a tempó, sok volt az esemény a pályán. Pethő lövésénél a vendégeket is megmentette a kapufa, így végül döntetlennel térhettek pihenőre a játékosok.
A második félidőt a csabaiak kezdték aktívabban, Király, majd Szatmári lövései jelezték, hogy a nem mondtak le a győztes gól megszerzéséről. A másik oldalon Sajbán Miklós lökete tornáztatta meg Ribánszkit. Változatos játék folyt, a kapuk is felváltva forogtak veszélyben, de a hálóőrök remekül látták el a feladatukat. A Budaörs átvette az irányítást a vendégek kontrákkal veszélyeztettek. Az utolsó negyedórára kitámadtak a látogatók, ezáltal megnyíltak a területek a hazaiak előtt is, de fura módon újabb gól már nem esett, pedig a játékban pro-kontra benne volt.
Mindent összevetve a pontosztozkodás reális, bárcsak sok ilyen szintű meccset láthatnánk!

Jó: Demjén, Lengyel, Pethő, ill. Ribánszki, Dlusztus, Szatmári, Nagy S.

Bognár György:
– Sajnos több kapufát lőttünk a kelleténél… Bár közelebb álltunk a győzelemhez, a játék képe alapján elfogadható az eredmény. Jó ellenfélnek bizonyult a Békéscsaba.
Boér Gábor: – Az osztály egyik legjobb fociját játszó rivális otthonából tudtunk ponttal távozni. Jelen pillanatban értékesnek tartom a döntetlent, bízom benne, hogy a bajnokság végén felértékelődik ez a döntetlen, ami a látottak alapján igazságos eredmény. Örülök annak, hogy ezzel is tudtuk növelni az előnyünket az üldözőnkkel szemben.