Rapid sakkban Erdős Viktor a magyar bajnok

Ajkán rendezték meg 120 résztvevővel a 13 fordulós, svájci rendszerű rapid bajnokságot, a III. Csaba Árpád-emlékversenyt. Hármas holtverseny után rájátszás döntött a békéscsabai Erős Viktor javára, aki a nyolcszoros bajnokot, a tizenharmadik sakkolimpiájára készülő Almási Zoltánt győzte le. A rapid viadalon Erdős nyert Almási ellen, de a mezőberényi Balog Imrétől kikapott, Bánusz Tamás veretlenül lett harmadik.

Három napon keresztül dúltak a csaták a rapid bajnokságon. A 13 fordulós viadalon játszmánként 20-20 perc volt a gondolkodási idő, lépésenként 5-5 másodperc bónusszal. Tizenhat nemzetközi nagymester is játszott, a rajtlistát Almási Zoltán vezette. A nagykanizsai színekben versenyző Erdős Viktorhoz hasonlóan mesternégyessel rajtolt, majd az ötödik fordulóban kikapott riválisától. Erdős a hatodik körben szenvedte el egyetlen vereségét, a hozzá hasonlóan viharsarki származású Balog Imre (Pénzügyőr SE) győzte le. Balog a tizedik fordulóig vezetett, Almási fosztotta meg veretlenségétől és az élre állt. A nagy versenyfutásban végül 1994 óta valamennyi sakkolimpián szereplő, tizenharmadszor olimpikon Almási Zoltán kedvezőbb Bucholz-pontszámával végzett az élen.
A bajnoki cím sorsát rájátszás döntötte el. Erdős először Bánusz ellen nyert 1,5-0,5-re, majd a címet eldöntő meccsen Almásit is hasonló arányban megadásra kényszerítette.

A III. Csaba Árpád-emlékverseny végeredménye: 1. Almási Zoltán (Diósgyőri VTK, 2650, GM) 10 pont, 2. Erdős Viktor (Nagykanizsa, 2617, GM) 10, 3. Bánusz Tamás (Nagykanizsa, 2592, GM) 10, 4. ifj. Balog Imre (Pénzügyőr SE, 2613, GM) 9,5.

Címlapon: Erdős Viktor az emlékversenyen második helyen zárt, de a bajnoki címet elhódította a rájátszásban