Remekül sikerült a bajnoki belépő

Nagyszerű győzelemmel kezdte az NB I-es bajnokságot a békéscsabai női kézilabdacsapat, amely szoros csatában múlta felül a Budaörsöt. Különösen az első félidőben remekeltek a lilák, és több kimagasló egyéni teljesítmény is akadt soraikban.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Moyra-Budaörs Handball 31–29 (19–14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Békéscsaba:
BALOG J. – KOVÁCS A. 7, VUKAJLOVICS 8, SZÖGI 4, Zöldi-Tóth 1, WALFISCH 9 (4), Bottó 1. Csere: Binó (kapus), Giricz 1, Dokovics, Dombi K., Agbaba. Vezetőedző: Horváth Roland.
Budaörs:
Sipeki – Ertl 3 (1), Szabadfi 1, Hajduch 1, GERHÁTH 7 (1), PÁLOS-BOGNÁR 2, Mézes 1. Csere: Wéninger, Kastl (kapusok), ZSIGMOND 5, Hornyák Á. 1, Pásztor N. 3, Kiskartali, Horváth L. 1, DÁVID-AZARI 4. Vezetőedző: Mihály Attila.
Kiállítások:
6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2.
Az eredmény alakulása:
4. p.: 3–2; 10. p.: 7–3; 16. p.: 13–6; 23. p.: 15–11; 25. p.: 18–12; 33. p.: 21–14; 35. p.: 21–17; 38. p.: 23–17; 41. p.: 25–18; 44. p.: 25–21; 57. p.: 29–29.

A mérkőzés előtt Herczeg Tamás országgyűlési képviselő és Paláncz György, az Előre NKSE elnöke virágcsokorral köszöntötte a Békéscsaba két junior világbajnok játékosát, Binó Boglárkát és Giricz Laurát, és a csapat nyári új játékosait.
Nagy rohanás jellemezte az első perceket, szinte minden támadásból gól esett. Hazai oldalon Walfisch Mercédesz az 5. percben már a harmadik találatánál járt. Keményen, erőszakosan próbálta megakasztani a budaörsi támadásokat a csabai védősor. Nem volt egyszerű a dolguk, hiszen a Pálos-Bognár irányította vendégcsapat rendkívül gyors kézilabdát játszott. A lilák is nagy tempót diktáltak és bár egyszer bele-belehibáztak, 10 perc elteltével négy góllal elléptek vendégeiktől. A 12. percben 9–4-nél Mihály Attila időt kért. Kapust cserélt és harcba dobta az exgyőri Hornyák Ágnest is, aki rögtön egy bombagóllal köszönt be. Ettől függetlenül a debütáló Balog Judit nagyszerű védéseket mutatott be. Pontosan játszottak a csabaiak, Szögi remekül irányított, Vukajlovics és Walfisch nem tudott hibázni és a remek labdákat kapó Kovács Anett sem, csapata pedig bő negyedóra elteltével már hét góllal is vezetett. A 17. percben Horváth Roland is időt kért. Az első megtorpanás a játékrész utolsó harmadában következett be, ekkor több lehetőség is kimaradt, míg a budaörsiek elkezdtek zárkózni, a 23. percben már csak négy gólnyi volt a távolság. A szünetig újabb gólokkal visszaállt a régi rend.
A második félidő elején bő egy perc alatt zsinórban 3 gólt ért el a Budaörs, ám a hazaiaknak viszonylag gyorsan sikerült rendezni a sorokat. Hullámzóbbá vált a csabaiak teljesítménye, a látogatók minden hibát azonnal megbüntettek. A hajrához közeledve vészesen feljött a Budaörs, az 50. percben már csak két gólra voltak a Csabától. Időt is kért a lilák vezetőedzője. Izgalmasan alakult a vége, Gerháth gólja három perccel a vége előtt már az egyenlítést jelentette. 30–29-nél Walfisch kihagyta az első büntetőjét, esélyt teremtve a vendégeknek az egyenlítésre. A túloldalon ugyanakkor kimaradt a helyzet, 15 másodperccel a dudaszó előtt a Csaba támadhatott, Walfisch pedig befejezte, győztek a lilák!

Horváth Roland:
– Elismerésem a lányoknak! Az elején nagy iramot diktáltunk, amivel megleptük az ellenfelünket. A végére sajnos elfáradtunk, sok hibát követtünk el, ezért lett szoros az eredmény, de a lényeg a két pont!
Mihály Attila:
– Az elején húsz perc előnyt adtunk a nagyon ambiciózus csabaiaknak, akik éltek a lehetőséggel.

Címlapon: Horváth Roland konyhájában megint nyerő taktikát főztek ki