Rendíthetetlenül menetel a Gyula

Gyulán hazai, Szarvason vendégsikerrel zárult az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 3. fordulója megyei ütközete. A fürdővárosiak a kígyósiak felett aratott magabiztos győzelmükkel pontveszteség nélkül vezetik a Dél-keleti csoportot, a tavalyi ezüstérmes Körös-partiak viszont némileg váratlanul szenvedtek újabb vereséget, az új idényt hozzájuk hasonlóan halványabban kezdő csorvásiaktól, akiknél meghatározó volt a több kimagasló egyéni teljesítmény. A további megyei alakulatok közül a gyomaendrődiek továbbra sem szereztek pontot, a csabai fiatalok viszont idegenben verték a szegedi kortársaikat.

Szarvasi NKK–Csorvási SK 27–32 (14–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Dáné Rita, Komáromi Tünde Éva.
Szarvas: Juhos –
Kovács B. 8, Molnár M. 3, Kiszel, Domokos 5, Raffai-Such 6 (2), Milyó 3. Csere: Jani, Kasik (kapusok), Ábrahám, Óvári, Olasz, Bagi, Molnár K. 2, Trnyik. Edző: Száva Flórián.
Csorvás: MIKE – SAJBEN 10 (1), Biró 3, Gajdács L., Réti 3, MITYKÓ 8, Baráth B. Csere: Gajdács N., Zsiga (kapusok) Baráth Zs., Gömöri, Lévai, KURUCZ 7 (4), Ivanics, Petrovszki 1, Popol. Edző: Baráth Lajos.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5.
Villámrajtot vettek a vendégek, az első három támadásból elhúztak három góllal, majd az 5. percben már 1–5 volt az állás. A folytatásban felváltva estek a gólok, a szünetre minimális csorvási előnnyel vonultak a csapatok. A második játékrész is vendég találattal indult. A hazaiak védekezése nem lett stabilabb, és támadásban sem jöttek be a lövések. Gyakran a kapufa hárított, vagy a kapus helyezkedett jól. A Körös-partiak futottak az eredmény után és sokat hibáztak, amit a csorvásiak gólokkal toroltak meg. Az elbizonytalanodó szarvasiak ellen ilyen arányban is megérdemelt vendéggyőzelem született. A találkozó csak nevében volt megyei rangadó.

Szeged KKSE U22–Békéscsabai Előre NKSE U21 26–31 (14–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Bujdosó M., Horváth V.

Békéscsaba: Horvát – Vozár 1, Zsibrita 3, Predescu 8 (2), Tokaji 2, Ekker Gitta 9, Pétervári. Csere: Vámos, Egeresi 2, Bencsik 1, Ekker Gréta 1, Orovecz 1, Kovács A., Bucsi 3, Szabó K. Mb. edző: Petrovszki György. A Szeged KKSE legjobb góldobója: Sztankó 9.
Kiállítások: 6
, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 2/2.
Többnyire a hazaiak vezettek az 1. félidő 25. percéig. A játékrész végjátékában azonban három góllal kiegyenlített a Békéscsaba. Szünet után a 45. percig kiegyenlített volt a küzdelem, innen elhúzott 3-4 góllal a Békéscsaba, előnyét a végéig megtartotta.

Gyomaendrődi NKSE–K. Szeged SE 26–31 (15–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 65 néző. Vezette: Kapás, Palásti.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 4, Gyuricza 3, Farkasinszki Z. 10 (6), Baráth, Szűcs B. 3, Farkasinszki M. 4. Csere: Labát (kapus), Fekécs 2, Gellai. Edző: Lakatos Tibor. A K. Szeged SE legjobb góldobói: Csáki 7, Szűcs D. 7.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/2.
Ötven percen keresztül szorosan alakult a mérkőzés, jól bírta a nyomást a Gyomaendrőd (49. perc: 22–22). A végjátékra azonban elfáradt, és csak négy gól maradt a tarsolyában, ezzel szemben a vendégeknek öttel több!

Gyulasport–Újkígyós FISE 38–26 (22–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 1
00 néző. Vezette: Parádi, Ujhelyi.
Gyula: BorsósBuzási 8, Csapó-Kovács H. 4, Pap Zs. 2, Lukoviczki 6 (4), Radnóti 3, Szabó R. 6. Csere: Antal X., Varga M. (kapusok), Rácz 2, Domokos-Semjéni 4, Szappanos 1, Gyepes, Csiffáry 1 (1), Boruzs 1 (1). Edző: Barna Károly.
Újkígyós: Markó – Márton R. 2, Laurinyecz 6 (2), Márton B. 2, Rákóczi, Bakonyi 6 (2), Almási. Csere: Csomor 2, Szőllősi 3 (2), Vozár 1, LESZKÓ 4. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 9/6.
Az első félidőben hatalmas iramot diktált a hazai csapat. Kemény védekezésből, gyors támadásokkal rendre megelőzték a FISE csapatát, amely túlságosan is tisztelte a hazai csapatot. A gyulaiak Lukoviczki Bea vezérletével ötletes támadásaival rendre zavarba hozták a vendégek védelmét. A 2. félidőben a hazaiaknál akadozott a csapatjáték, de így is meg tudták tartani az első félidőben szerzett előnyüket.