Ribánszki László Győrben is lehúzta a rolót

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság vasárnapi 6. fordulójában Győrből hozta el a 3 bajnoki pontot a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lila-fehérek Mészáros Márk pontos fejesével 20 éves átkot törtek meg, hiszen 1997-ben nyertek legutóbb az ETO otthonában.

ETO FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 0–1 (0–0)
Győr,
1800 néző. Vezette: Németh Ádám (Szalai Dániel, Szécsényi István).
Győr: Gyurákovics – Vadász (Kabát, 46.), Bagi, Gyagya – Pongrácz – Kovács K., Csizmadia Z., Rokszin, Nagy Á. – Magasföldi (Beliczky, 68.), Erdélyi (Zamostny, 67.). Vezetőedző: Bekő Balázs.
Békéscsaba: Ribánszki – Szélpál, Dlusztus, Mészáros M. – Kiss L. (Birtalan, 60.), Nagy S., Viczián, Szatmári I. – Gránicz (Eszlátyi, 73.), Ilyés, Gyurján (Urbin, 64.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Gólszerző:
Mészáros az 51. percben.
Sárga lap: Szélpál a 7., Gránicz a 10., Gyagya a 85. percben.

51. perc: Szatmári jobbról ívelt szöglete az ötös hosszú sarkánál helyezkedő Mészáros Márkot „találta meg”, aki fejel juttatta a kapu ba felső sarkába a labdát, 0–1.

Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, a győriek léptek fel támadólag, ennek megfelelően az Előre térfelére tolódott a játék. Ribánszkinak és a hátsó alakzatnak egyaránt akadt dolga jócskán, mivel a házigazdák nagy kedvvel rohamoztak. Különösen a zöld-fehérek szögleti jelentettek sok veszély. A csabaiak csak elvétve tudtak kiszabadulni: az egyik ilyen esetnél Gránicz hagyta faképnél a védőjét a bal oldalon, de kicsit kisodródott és nem maradt ereje a lövésre. A másik oldalon Erdélyi hagyta ki a meccs helyzetét a 29. percben, amikor egy ajándék labdával egyedül léphetett ki, de nem tudott túljárni a kifutó Ribánszkin. Félóra után némileg alábbhagyott az ETO nyomása, a lilák is eljutottak Gyurákovics kapujáig, de komoly lehetőséget nem tudtak kialakítani.
A második játékrészt is aktívan kezdte Boér Gábor alakulata. Az első perceben többször veszélyeztetett, mígnem Mészáros fejesével a vezetést is megszerezte. A házigazdák próbáltak váltani, gyorsan három friss támadót vetettek be. A 70. percben beköszöntött az ősz Győrbe! Eleredt az eső, az ETO pedig fokozta a nyomást. A lila-fehérek visszahúzódtak a saját térfelükre és próbálták lezárni a területeket a mozgékony támadók elől. Többnyire jól oldották meg a feladatot, ha pedig nem sikerült, akkor még mindig ott volt Ribánszki, aki magabiztosan hárította a kapu elé ívelt labdákat és a lövéseket. Egy-egy kontrával is riadalmat okoztak a csabaiak, de a legfontosabb céljuk a saját kapujuk őrzése volt, amit eredményesen teljesítettek.
A taktikailag érett játékot nyújtó Békéscsaba 1997 után győzött újból Győrben, Ribánszki László pedig 428 perce tartja lehúzva a rolót a csabai kapuban.
Jó: Erdélyi, Rokszin, Csizmadia, ill. Ribánszki, Dlusztus, Mészáros, Szélpál, Nagy S.
Boér Gábor: – Számunkra szerencsésen alakult a mai mérkőzés, de ezért a szerencséért az elmúlt időben rengeteget dolgoztunk. Elismerésem a csapat tagjainak!

Címlapon: Bőven akadt dolga Győrben az Előre hátsó alakzatának, amely azonban ezúttal is jól végezte dolgát. Fotó: Erdős Csaba