Röplabda: javított a Békéscsabai RSE

A szlovák 1. BVK Bratislava csapatától váratlanul elszenvedett hétfői vereség után a közvélemény elvárása az volt a ma esti, a cseh SK UP Olomouc elleni találkozó előtt, hogy összekapja magát a Békéscsaba RSE női röplabdacsapata a MEZVA, azaz Közép-európai Liga-kupában. Így is történt, könnyebb sikert értek el a lányok, mint két nappal korábban.

Linamar-Békéscsabai RSE–SK UP Olomouc (cseh) 3:0 (13, 15, 11)
Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés. Békéscsaba, 1300 néző. Vezette: Muha, Bardic (horvátok).
Békéscsaba: Clement, Tálas, Bodnár, T. Matics, Soós, Szakmáry. Csere: Molcsányi (liberó), Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Olomouc: Napolitano, Michalíková, Dudová, Sajdová, Dedíková, Cutuk. Csere: Sain, Pribylová (liberók), Kosická, Strusková, Andrejeva, Kubínová. Vezetőedző: Jiry Teply.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:0, 5:6, 11:6, 16:8, 23:10. 2. szett: 6:3, 10:4, 13:5, 15:10, 21:11, 24:14. 3. szett: 2:4, 8:4, 13:5, 17:8, 24:11.

Mindkét csapat számára fontos volt a békéscsabai MEZVA-kör utolsó mérkőzése, hiszen a továbbjutás is múlhat a szerda esti derbin. Ennek szellemében vágott bele a két együttes, de az első technikai után csabaiak kaptak hamarabb lábra és jelentős előnyre tettek szert. Remekelt a hazai sánc a vendégek horvát légiósa, Cutuk sem tudta átütni azt. Az időkérés sem segített a cseheken, hamar behúzta az első etapot a Békéscsaba.
A folytatásban a jó nyitásfogadásnak, illetve védekezésnek köszönhetően ismét hamar jelentős előnyre tett szert a házigazda. Persze a támadásokra sem lehetett panasz lehetett panasz, rendre ültek az ütők labdái a cseh térfélen. Rövid ideig sikerült felzárkóznia a vendégcsapatnak, de ötnél jobban nem tudták megközelíteni a pályaválasztót.
A harmadik szett eleje már nem volt olyan szép, de csak átmenetinek bizonyult a visszafogottság, az első technikai szünetben már a csabaiak voltak a mosolygósabbak. Az újabb időkérések sem lendítettek a cseh lányokon, így aztán könnyen behúzták az újabb szettet és győzelmet a Békéscsabai RSE hölgyei.
Folytatás február 14-én Mariborban, a szlovén Nova KBM Branik Maribor, 15-én a horvát Mladost Zagreb ellen.

Szasa Nedeljkovics: – Sikerült felszívnunk az ehhez a nagyon fontos mérkőzéshez szükséges energiát. A találkozónak nem volt egyetlen olyan pillanata sem, amikor teret engedtünk volna a cseh ellenfelünknek. Sok fontos mérkőzést játszunk még januárban, remélem, hogy ezeken a szárnyakon szárnyalunk tovább.
Jiry Teply: – Nagyon rosszul játszottunk. A békéscsabaiak nagyon jól szerváltak, amivel egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni, ennek tudom be a vereséget.
Tálas Zsuzsanna: – Mindig azt az arcunkat mutatjuk, amit a korábbi időszakban, egyedül a két nappal ezelőttit nem sorolnám ide. A ma látott Olomouc nem játszott jól, mi pedig nem engedtük nekik, hogy jobban röplabdázzanak. Minden egyes játékosnak sikerült betartania az előzetesen megbeszélt taktikát, ezért is nyertünk.

Címlapképünkön: szerdán már mosolygósabb békéscsabai röplabdázókat láthattunk a városi sportcsarnokban – fotó: Csukás Zsolt