Röplabda

Strandröplabda évadzárás a Kacsa-tónál

A Szarvasi Röplabdások Baráti Köre Sportegyesület szombaton és vasárnap rendezi meg a Dél-alföldi Strandröplabda-bajnokság helyi fordulóját. A pontvadászat közel sem működik olyan szervezett keretek között, mint az ezredforduló táján, amikor életre hívták, de a Körös-parti város rendre stabilan az egyik állomása maradt.

A Deer Wood nyerte a vándorserleget

Rekkenő hőségben 6 csapat csatáját hozta Szarvason az idei Augusztus 20. Strandröplabda Vándor Kupa, amely mintegy felvezetésül szolgált a hétvégi Dél-alföldi strandröplabda-bajnoksághoz a Kacsa-tó melletti pályákon.

Strandröplabda csaták a Kacsa-tónál

A Szarvasi Röplabdások Baráti Köre az állami ünnepen ismét megrendezi hagyományos ünnepi rendezvényét, az Augusztus 20. Vándor Kupa strandröplabda-bajnokságot, amelyre háromtagú vegyes csapatok jelentkezését várják.

Mutatjuk a BRSE extraligás menetrendjét

A címvédő Vasas jászberényi vendégjátékával veszi kezdetét októberben a női röplabda Extraliga új idénye. A magyar szövetség honlapja szerint a lengyel Jakub Gluszak edzette fővárosi csapat október 11-én lép pályára az előző szezonban nyolcadik Jászberény otthonában. Az első forduló többi találkozóját, így a BRSE–MTK Budapest  összecsapást másnap rendezik.

Rády Boglárka lehet Molcsányi Rita helyettese

A 17 esztendős Rády Boglárka személyében újabb tehetséges fiatal csatlakozott a Békéscsabai Röplabda SE felnőtt együttesének keretéhez. A klubnál az eredményes hazai és nemzetközi szereplés mellett továbbra is prioritás a tehetséges hazai fiatalok képzése és beépítése az első csapatba.

Az MTK ellen kezdi az évet a BRSE

A Magyar Röplabda Szövetség illetékes bizottsága megküldte az extraligás női röplabdacsapatok részére a 2019/2020-as szezon bajnoki alapszakaszának párosításait.

Nosztalgiáztak és strandröplabdáztak

A Dévaványai Strandfürdő adott otthont hétvégén a Nosztalgia strandröplabda-bajnokságnak. Az eseményt Kormos Mihály hathatós szervezőmunkájával sikerült „tető alá hozni”, célja pedig a régmúlt nagy csatáinak felidézése.

Strandröplabda csaták a Várfürdő Kupáért

A Gyulai Várfürdő adott otthont július 6-án a Dél-alföldi Strandröplabda-bajnokság gyulai fordulójának. Eredetileg két napra tervezték az eseményt, a szombati program zavartalanul le is zajlott, vasárnap azonban közbeszólt az időjárás, a délelőtti eső miatt a szervezők lefújták a vegyes párosok küzdelmeit.

Légiósok tekintetében sort cserél a BRSE

Újabb játékossal bővült a Békéscsabai Röplabda SE jövő évi kerete, hiszen eldőlt, hogy a 17 éves, többszörös korosztályos válogatott Sebestyén Flóra is a klubot erősíti. A 183 centiméter magas nyitásfogadó ütő 1+1 éves megállapodást írt alá.

A Challange Kupában indul a BRSE

A Békéscsabai Röplabda Sportegyesület a magyar bajnokságban szerzett bronzérmével kvalifikálta magát Challange Cup 2019/2020-as kiírására. A klub deklarálta nevezési szándékát, így eldőlt, hogy zsinórban hatodik éve, nem csak a hazai kiírásokban, de Európában is megméretteti magát.

Nagy Attila az utánpótlás élén, Kormos Mihály távozik

Története egyik legsikeresebb szezonját zárta a Békéscsabai Röplabda Sportegyesület. Csapatai minden korosztályban országos döntőbe jutottak idén is, melyek közül háromban aranyéremmel zárták a megmérettetést. A klub égiszén belül közel 400 gyerek sportol, számuk és a sportág iránti érdeklődés folyamatosan növekszik. Elindult a Békéscsabai Röplabda Akadémia munkacsarnokának kivitelezése, a klub regionális központként, bástyája a magyar női röplabdázásnak. Ezt a tényt támasztja alá, hogy a korosztályos és felnőtt nemzeti csapatokban eredményesen szerepelnek a BRSE játékosai.

Távozik Békéscsabáról Paul Bogdan

Eldőlt, hogy 2019/2020-as szezonban új vezetőedzővel kezdi meg a munkát a Békéscsabai Röplabda Sportegyesület. A tevékenységét a román élvonalban folytató Paul Bogdannal közös egyezség alapján szakított a klub.

Az ifik begyűjtötték a bajnoki aranyérmet

A Linamar-Békéscsabai RSE nyerte a Békéscsabán megrendezett U19-es országos ifjúsági bajnokságot. A viharsarki női röplabdázók a döntőben a székesfehérvári Felsővárosi Fésüs RAF csapatát verték 3:0-ra.

A legjobb ificsapatok csatáznak Békéscsabán

Május 24-én, pénteken reggel kezdetét veszi az U19-es korosztály országos döntője, melynek rendezési jogát a Magyar Röplabda Szövetségtől, a Linamar BRSE nyerte el. Az Országos Ifjúsági Bajnokság döntőjében Magyarország legjobb 6 férfi és 6 női U19-es röplabda csapata méri össze tudását május 24-26. között. A lányok a városi sportcsarnokban, a fiúk az Evangélikus sportcsarnokban küzdenek pénteken reggeltől három napon át a végső helyezésekért.

Kiosztották az érmeket a Fakupán

Lezárult a Fakupa, Szarvas 2018-19-es évi nyílt mixröplabda-bajnoksága. Az már az előző tornán kiderült, hogy a 6 fordulóból álló sorozatot az addig száz százalékosan teljesítő Szarvasvadász nyeri, amely a szombati évzárón már „nem szaggatta annyira az istrángot”.

A bronzérem mindenképpen kijár

Az utóbbi öt esztendő női röplabda bajnokának bronzéremmel kellett beérnie idén. A Swietelsky-Békéscsabai RSE együttese vasárnap 3:0-ra győzött az Újpest otthonában, ezzel megszerezte a harmadik helyet.

Újpesti TE–Swietelsky-Békéscsabai RSE 0:3 (–30, –13, –20)

Az elődöntő negyedik felvonása következik

Az újpesti Tungsram csarnokban ma este 18 órától, a negyedik mérkőzéssel folytatódik az extraligás női röplabda-bajnokság bronzcsatája a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE és az Újpesti TE együttesei között között. A párharcot 2:1-re a csabaiak vezetik, miután az UTE az utolsó szalmaszálba kapaszkodva, 3:2-re győzött pénteken a Viharsarokban.

„Túlórázhatnak” a röplabdás lányok

Az Újpest 3:2-re győzött a Békéscsaba otthonában a női röplabda Extraliga bronzcsatájának harmadik, pénteki mérkőzésén. A párharc első összecsapását 3:0-ra, a másodikat pedig 3:1-re nyerték a csabaiak, vagyis ez volt az UTE első sikere. A negyedik mérkőzést vasárnap 18 órától rendezik a fővárosban.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–UTE 2:3 (20, –25, –18, 23, –12)

Lezárnák a bronzcsatát és az évet

Pénteken, 18 órától folytatódik a bronzcsata, a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE hazai pályán, a városi sportcsarnokban fogadja az Újpestet a párharc harmadik találkozóján. Összesítésben 2:0 arányban vezeti a három győztes mérkőzésig tartó küzdelmet és a csabai lányok előtt a lehetőség, hogy 3:0-ra lezárják a párharcot és megszerezzék a bronzérmet.

Vajdás röplabdázók a diákolimpia döntőjében

A szarvasi Vajda Péter Evangélikus Gimnázium mindkét röplabdacsapata kivívta a részvételi jogot a 20 csapatos országos B-kategóriás diákolimpia döntőre, amelynek Debrecen adott otthont. A sorsolás szeszélye folytán a vajdásoknak egyidőben kellett játszaniuk a csoportmérkőzéseket, ezért Csilik Attila és segítője, Németh Judit váltva meccselt a fiúknál és a lányoknál.

Egy lépésre a bronzéremtől

A Békéscsaba 3-1-re legyőzte az Újpestet a női röplabda Extraliga bronzcsatájában, a párharc második, szerdai mérkőzésén, így összesítésben 2-0-ra vezet. A találkozón végig egyoldalú volt, az újpestiek csak a harmadik szettben voltak egyenrangú partnerei az előző öt idényben bajnok viharsarkiaknak. A mérkőzés legeredményesebb röplabdázója a BRSE montenegrói ütőjátékosa, Nikoleta Perovics volt húsz ponttal.

UTE–Swietelsky-Békéscsabai RSE 1:3 (–18, –14, 23, –19)

A „bronzkorszak” második csatája jön

Szerdán 18 órától, a második mérkőzéssel folytatódik az extraligás női röplabda-bajnokság bronzcsatája. A címvédő Swietelsky-Békéscsabai RSE gárdája ezúttal Újpesten, a Tungsram csarnokban csap össze az UTE gárdájával.

A BRSE juniorjai bronzéremmel zártak

Három napon keresztül Kaposvár adott otthont az U21-es nemzeti bajnokság hatos döntőjének. Az időpont miatt nem minden döntőbe jutott csapat tudott a legjobb felállásában játszani, hiszen több egyesület is nélkülözte a felnőtt keretének játékosait, kivéve a végső győztes UTE együttesét, amely teljes felállásban tudott részt venni.

Szett veszteség nélkül nyert a BRSE

A Békéscsaba hazai pályán 3-0-ra legyőzte az UTE csapatát a női röplabda Extraliga bronzéremért zajló párharcának első, hétfői mérkőzésén. Az elmúlt öt idényben bajnok csabaiak legeredményesebb játékosa a 26 pontos montenegrói ütő, Nikoleta Perovics volt. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második mérkőzését szerdán rendezik a fővárosban.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–UTE 3:0 (13, 22, 22)

Hétfőn kezdődik a bronzcsata

A hét első napján eldőlt, hogy a Fatum-Nyíregyháza lesz a Vasas Óbuda ellenfele a női röplabda Extraliga döntőjében, a harmadik helyért hétfőn 18 órakor pedig a Swietelsky-Békéscsabai RSE és az Újpesti TE csap össze, először Békéscsabán.

A BRSE bronzmeccseinek menetrendje

Az extraligás női röplabda-bajnokságban hétfő este lezárult a második elődöntő is. A Vasas-Óbuda „söpréssel” jutott a fináléba az Újpest ellen, ahová a tavalyi ezüstérmes, Fatum-Nyíregyháza követte.

Nem lesz ötödször is címvédés

Búcsúzott az elmúlt öt évben bajnok, címvédő Békéscsaba, miután a női röplabda Extraliga elődöntőjének hétfői ötödik mérkőzésén 3-1-re kikapott Nyíregyházán. A párharc első két találkozóján a hazai együttes könnyedén nyert, a harmadik mérkőzés drámai, ötjátszmás nyíregyházi sikert hozott, míg a múlt szerdai negyedik összecsapást úgy nyerte meg a házigazda BRSE 3-1-re, hogy a negyedik szettben 17-24-ről fordított.

Fatum-Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:1 (15, –25, 22, 21)

A döntőbejutásról döntenek Szabolcsban

Április 15-én hétfőn, 18 órától újra összecsap a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE és a Fatum-Nyíregyháza extraligás női röplabdacsapata a magyar bajnoki elődöntő ötödik, egyben mindenről döntő utolsó mérkőzése keretében. A párharcban eddig mindkét fél hazai pályán aratott csak diadalmat, azonban a csabai lányoknak meg kell törniük ezt a szériát, hiszen az utolsó mérkőzésre Nyíregyházán kerül sor.

Jöhet a mindent eldöntő elődöntő

A címvédő Békéscsaba 3:1-re legyőzte a Nyíregyháza csapatát a női röplabda Extraliga elődöntőjének szerdai, negyedik mérkőzésén, így az ötödik összecsapás dönti el a párharcot. A két csapat a rájátszás előtt ötször csapott össze az idényben, és mindannyiszor a kupagyőztes nyírségiek örülhettek. Az elődöntő első két találkozóján a hazai együttes könnyedén nyert, a legutóbbi, múlt csütörtöki harmadik mérkőzés viszont drámai, ötjátszmás csatát hozott, amelynek végén a nyírségiek nyertek.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Fatum-Nyíregyháza 3:1 (–19, 23, 21, 24)

A versenyben maradásért játszik a címvédő

Szerdán tovább folytatódik a bajnoki elődöntő az extraligás női röplabda-bajnokságban. A 3 győzelemig tartó párharc 4. mérkőzése keretében a címvédő Swietelsky-Békéscsabai RTSE együttese 18 órától a városi sportcsarnokban fogadja a trónkövetelő, Fatum-Nyíregyháza gárdáját. A két csapat ez évi mérlege félelmetes, 1:7-es különbséget mutat a szabolcsiak számára, azonban a legutóbbi csabai párharc is igazolta, hogy megfelelő koncentrációval Hollósy mester tanítványai is verhetők.

Csatavesztés 146 perc után

A kupagyőztes Nyíregyháza hazai pályán hatalmas csatában, 146 perces mérkőzésen 3:2-re legyőzte a címvédő Békéscsabát a női röplabda Extraliga elődöntőjének harmadik, csütörtöki mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-1 a Nyíregyháza javára. Folytatás április 10-én Békéscsabán.

Fatum-Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:2 (–20, 24, –22, 19, 12)

Ötödször is a Szarvasvadász nyert

Szarvason, a Petőfi utcai sportcsarnokban négy helyi csapat játszott körmérkőzést, a Fakupáért kiírt nyílt városi vegyes röplabda-bajnokság szombati ötödik fordulója keretében. Nem történt meglepetés: zsinórban ötödször is a Szarvasvadász együttese nyert.

Az elődöntő harmadik állomása jön

Fontos mérkőzés előtt áll a Swietelsky-BRSE női röplabdacsapata, amely csütörtökön este 20 órától a Continental Arénában vívja meg a Fatum Nyíregyháza elleni újabb bajnoki elődöntőjét. A párharcban eddig mindkét együttes megnyerte hazai mérkőzését, s mivel ellenfelünk végzett előrébb az alapszakaszban, így újfent a szabolcsi megyeszékhelyen csapnak össze a felek.

Megtört a jég a Nyíregyháza ellen!

Az extraligás női röplabda-bajnokság elődöntőjében egyenlített a címvédő BRSE, amely ebben a bajnoki évben hetedik nekifutásra győzte le először a legádázabb keleti riválisát. A szett veszteség nélküli sikerből a folytatásra is erőt meríthetnek a csabaiak, hiszen egy kifejezetten jól küzdő Nyíregyházát sikerült két vállra fektetniük.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Fatum-Nyíregyháza 3:0 (21, 22, 18)

Szombaton egyenlítene a BRSE

Az extraligás női röplabda-bajnokság elődöntőjében szombaton 18 órától másodszor is nekifeszül egymásnak a címvédő Békéscsaba, illetve a trónkövetelő kupagyőztes, Nyíregyháza csapata. A rájátszás első mérkőzésén a szabolcsiak hazai pályán 3:0 arányú győzelemmel kihasználták a pályaelőnyt és előnyt szereztek a 3 győztes mérkőzésig tartó párharcban.

A szabolcsiak szereztek előnyt

A Vasas és a Nyíregyháza is saját közönsége előtt szerzett előnyt a női röplabda Extraliga vasárnap kezdődő elődöntős párharcának első felvonásán. Az angyalföldiek öt szettben múlták felül az Újpestet, míg a kupagyőztes nyíregyháziak három játszmában bizonyultak jobbnak a címvédő Békéscsabánál. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, a második összecsapásokra szombaton kerül sor az UTE és a Békéscsaba otthonában.

Fatum Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:0 (17, 29, 18)

Kezdetét veszi a bajnoki elődöntő

A tavalyi bajnokság fináléjának párosítása következik az extraligás női röplabda-bajnokság elődöntőjében. A címvédő Swietelsky-Békéscsabai RSE a Fatum Nyíregyháza együttesével vív három győzelemig tartó párharcot a döntőbe jutásért. Az első mérkőzésre vasárnap 19 órás kezdéssel a Continental Arénában kerül sor, ugyanis az alapszakaszban a szabolcsiak végeztek előrébb.