Röplabda

A BRSE bronzmeccseinek menetrendje

Az extraligás női röplabda-bajnokságban hétfő este lezárult a második elődöntő is. A Vasas-Óbuda „söpréssel” jutott a fináléba az Újpest ellen, ahová a tavalyi ezüstérmes, Fatum-Nyíregyháza követte.

Nem lesz ötödször is címvédés

Búcsúzott az elmúlt öt évben bajnok, címvédő Békéscsaba, miután a női röplabda Extraliga elődöntőjének hétfői ötödik mérkőzésén 3-1-re kikapott Nyíregyházán. A párharc első két találkozóján a hazai együttes könnyedén nyert, a harmadik mérkőzés drámai, ötjátszmás nyíregyházi sikert hozott, míg a múlt szerdai negyedik összecsapást úgy nyerte meg a házigazda BRSE 3-1-re, hogy a negyedik szettben 17-24-ről fordított.

Fatum-Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:1 (15, –25, 22, 21)

A döntőbejutásról döntenek Szabolcsban

Április 15-én hétfőn, 18 órától újra összecsap a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE és a Fatum-Nyíregyháza extraligás női röplabdacsapata a magyar bajnoki elődöntő ötödik, egyben mindenről döntő utolsó mérkőzése keretében. A párharcban eddig mindkét fél hazai pályán aratott csak diadalmat, azonban a csabai lányoknak meg kell törniük ezt a szériát, hiszen az utolsó mérkőzésre Nyíregyházán kerül sor.

Jöhet a mindent eldöntő elődöntő

A címvédő Békéscsaba 3:1-re legyőzte a Nyíregyháza csapatát a női röplabda Extraliga elődöntőjének szerdai, negyedik mérkőzésén, így az ötödik összecsapás dönti el a párharcot. A két csapat a rájátszás előtt ötször csapott össze az idényben, és mindannyiszor a kupagyőztes nyírségiek örülhettek. Az elődöntő első két találkozóján a hazai együttes könnyedén nyert, a legutóbbi, múlt csütörtöki harmadik mérkőzés viszont drámai, ötjátszmás csatát hozott, amelynek végén a nyírségiek nyertek.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Fatum-Nyíregyháza 3:1 (–19, 23, 21, 24)

A versenyben maradásért játszik a címvédő

Szerdán tovább folytatódik a bajnoki elődöntő az extraligás női röplabda-bajnokságban. A 3 győzelemig tartó párharc 4. mérkőzése keretében a címvédő Swietelsky-Békéscsabai RTSE együttese 18 órától a városi sportcsarnokban fogadja a trónkövetelő, Fatum-Nyíregyháza gárdáját. A két csapat ez évi mérlege félelmetes, 1:7-es különbséget mutat a szabolcsiak számára, azonban a legutóbbi csabai párharc is igazolta, hogy megfelelő koncentrációval Hollósy mester tanítványai is verhetők.

Csatavesztés 146 perc után

A kupagyőztes Nyíregyháza hazai pályán hatalmas csatában, 146 perces mérkőzésen 3:2-re legyőzte a címvédő Békéscsabát a női röplabda Extraliga elődöntőjének harmadik, csütörtöki mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-1 a Nyíregyháza javára. Folytatás április 10-én Békéscsabán.

Fatum-Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:2 (–20, 24, –22, 19, 12)

Ötödször is a Szarvasvadász nyert

Szarvason, a Petőfi utcai sportcsarnokban négy helyi csapat játszott körmérkőzést, a Fakupáért kiírt nyílt városi vegyes röplabda-bajnokság szombati ötödik fordulója keretében. Nem történt meglepetés: zsinórban ötödször is a Szarvasvadász együttese nyert.

Az elődöntő harmadik állomása jön

Fontos mérkőzés előtt áll a Swietelsky-BRSE női röplabdacsapata, amely csütörtökön este 20 órától a Continental Arénában vívja meg a Fatum Nyíregyháza elleni újabb bajnoki elődöntőjét. A párharcban eddig mindkét együttes megnyerte hazai mérkőzését, s mivel ellenfelünk végzett előrébb az alapszakaszban, így újfent a szabolcsi megyeszékhelyen csapnak össze a felek.

Megtört a jég a Nyíregyháza ellen!

Az extraligás női röplabda-bajnokság elődöntőjében egyenlített a címvédő BRSE, amely ebben a bajnoki évben hetedik nekifutásra győzte le először a legádázabb keleti riválisát. A szett veszteség nélküli sikerből a folytatásra is erőt meríthetnek a csabaiak, hiszen egy kifejezetten jól küzdő Nyíregyházát sikerült két vállra fektetniük.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Fatum-Nyíregyháza 3:0 (21, 22, 18)

Szombaton egyenlítene a BRSE

Az extraligás női röplabda-bajnokság elődöntőjében szombaton 18 órától másodszor is nekifeszül egymásnak a címvédő Békéscsaba, illetve a trónkövetelő kupagyőztes, Nyíregyháza csapata. A rájátszás első mérkőzésén a szabolcsiak hazai pályán 3:0 arányú győzelemmel kihasználták a pályaelőnyt és előnyt szereztek a 3 győztes mérkőzésig tartó párharcban.

A szabolcsiak szereztek előnyt

A Vasas és a Nyíregyháza is saját közönsége előtt szerzett előnyt a női röplabda Extraliga vasárnap kezdődő elődöntős párharcának első felvonásán. Az angyalföldiek öt szettben múlták felül az Újpestet, míg a kupagyőztes nyíregyháziak három játszmában bizonyultak jobbnak a címvédő Békéscsabánál. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, a második összecsapásokra szombaton kerül sor az UTE és a Békéscsaba otthonában.

Fatum Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:0 (17, 29, 18)

Kezdetét veszi a bajnoki elődöntő

A tavalyi bajnokság fináléjának párosítása következik az extraligás női röplabda-bajnokság elődöntőjében. A címvédő Swietelsky-Békéscsabai RSE a Fatum Nyíregyháza együttesével vív három győzelemig tartó párharcot a döntőbe jutásért. Az első mérkőzésre vasárnap 19 órás kezdéssel a Continental Arénában kerül sor, ugyanis az alapszakaszban a szabolcsiak végeztek előrébb.

Fővárosi és vidéki párharc az elődöntőben

Biztosan lesz fővárosi és vidéki csapat is a női röplabda Extraliga fináléjában, mivel a vasárnap kezdődő elődöntőben Vasas–UTE és Nyíregyháza–Békéscsaba párharcokat rendeznek.

Megvannak az Európa-liga helyszínei

Három helyszínen, sorrendben Nyíregyházán, Kaposváron és Budapesten játssza hazai Európa-liga-mérkőzéseit a férfi és női röplabda-válogatott. A magyar szövetség csütörtöki tájékoztatása szerint mindhárom helyszínen dupla meccsre kerül sor, azaz az ezüst divízióban érdekelt férfi, és az arany divízióban szereplő, tavaly ezüstérmes női csapat is pályára lép.

Népszerű a szarvasi röplabdatorna

Temesvári női címvédéssel és kecskeméti férfi sikerrel ért véget Szarvason a Március 15. Kupáért lebonyolított hagyományos határon átnyúló röplabda torna. A szombati rendezvény keretében 14 női és 9 férfi együttes csatázott a Petőfi utcai sportcsarnokban felállított 3 pályán, minden mérkőzés 20 percig zajlott.

Szanja Gommans a megyeszékhelyen vizitelt

A Swietelsky-Békéscsabai RSE–Yamamay e-work Busto Arsizio CEV-kupa elődöntő első mérkőzése előtt a viharsarki csapat szurkolói számára még egy ismeretlen, de a csabai klub vezetői előtt már ismerős arc bukkant fel.

24 csapat csatázik Szarvason

Röplabdázók hada lepi el szombaton a szarvasi Petőfi utcai sportcsarnokot. A Szarvasi Röplabdások Baráti Köre Sportegyesület ezen a napon bonyolítja le az egyik tradicionális – országhatáron is átnyúló – rendezvényét, a Március 15. Kupát.

Gyakorlásnak jó volt a Vasas elleni derbi

Az idei női röplabda Extraliga alapszakaszának utolsó mérkőzését rendezték meg ma, pontosabban pótolták a már korábban több időpont módosításon átesett találkozót, amelynek során a Békéscsaba a listavezető Vasas együttesét fogadta hazai környezetben, a békéscsabai városi sportcsarnokban. Tétje már nem volt a találkozónak, hiszen bármilyen eredmény is lehetett volna, az alapszakaszbeli helyezések már nem változhattak, a Vasas az első, a BRSE a harmadik helyről várja a március végi rájátszás első párharcát. Ettől függetlenül azt várta az ember, hogy igazi presztízs csatát hoz a csütörtök esti derbi.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Vasas Óbuda 1:3 (–21, 20, –20, –21)

Rangadóval zárul az alapszakasz

Az Extraliga alapszakaszának utolsó mérkőzését vívja csütörtökön 18 órától a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata. Az ötszörös bajnok a listavezető Vasas Óbuda együttesét fogadja a békéscsabai városi sportcsarnokban. A két csapat ősszel már több alkalommal találkozott egymással, a csaták váltakozó sikerrel zárultak.

Térdszalag-szakadást szenvedett Szedmák Réka

Elszakadt a keresztszalagja, így hosszú kihagyás vár Szedmák Rékára, a Swietelsky-Békéscsaba magyar válogatott röplabdázójára.

Koncentráltabb volt a Vasas

A CEV-kupa elődöntője visszavágója előtt álló Swietelsky-Békéscsaba együttese bajnoki vereséggel hangolt az olaszországi mérkőzésre. A címvédő az Extraliga éllovasa ellen szenvedett három szettes vereséget a fővárosban.

Vasas Óbuda–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:0 (21, 24, 11)

Rangadóval hangolnak a CEV-kupa elődöntőjére

Az extraligás női röplabda-bajnokságban az utolsó fordulókhoz érkezett a 2018/19-es szezon bajnoki alapszakasza. A Swietelsky-Békécsabai RSE együttesének két mérkőzése van hátra az idei kiírásból és mind a kettőt a Vasas Óbuda ellen játsszák a lányok.

Nem túl meggyőző játékkal, de behúzták

„Lazábbnak” ígérkező mérkőzés előtt állt ma, szombaton este a békéscsabai női röplabdacsapat, amely az alapszakasz finiséhez kanyarodva a szombathelyieket fogadta.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Hungast-Haladás Szombathely 3:0 (23, 16, 16)

A Haladás érkezik az év meccse előtt

Óriási feladat előtt áll a Swietelsky-Békéscsabai RSE csapata, amely február 26-án, kedden 18 órakor a békéscsabai városi sportcsarnokban az olasz Yamamay e-work Busto Arsizio együttesét látja vendégül a CEV-kupa elődöntőjében. Előtte azonban még le kell tudni egy Extraliga mérkőzést, a mezőny sereghajtója, a Hungast-Haladás ellen.

Negyedszer is a Szarvasvadász volt a nyerő

Az eddigi játéknapokhoz hasonló forgatókönyv szerint zajlott le Szarvason a Fakupáért zajló városi mixröplabda-bajnokság szombati negyedik fordulója. A Petőfi utcai sportcsarnokban ezúttal mindössze 4 csapat csatázott az összetett versenybe számító pontokért, de végül – ahogy eddig minden alkalommal – most is a Szarvasvadász együttese diadalmaskodott.

Lemásolták a tavaly novemberi eredményt

Tavaly novemberben 3:1 arányban nyert a békéscsabai alakulat hazai környezetben a Jászberény ellen. Akkoriban Deme Gábor arról beszélt a vereség után, hogy egy ezer sebből vérző csapattól kaptak ki. Azóta viszont népesebb játékos keret áll a hazai klub rendelkezésére és új edzővel vágtak neki az idénynek. Ennek ellenére kísértetiesen hasonló meccset vívott egymással a két csapat, mint korábban.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Jászberény Volleyball Team 3:1 (17, –22, 17, 18)

Bizonyíthatnak a fiatalok

Mindössze két nap felkészülési idő van a CEV-kupa negyeddöntő és a következő Extraliga bajnoki mérkőzés között. A békéscsabaiak szombaton 17 órakor a pontvadászatban immáron negyedszer a Jászberény VT együttesével találkoznak a városi sportcsarnokban.

Negyedszer is a Nyíregyháza nyert

A Nyíregyháza hazai pályán 3:0-ra legyőzte a címvédő Békéscsabát a női röplabda Extraliga hétfői játéknapján. A mérkőzés első két szettje csak a minimális, kétpontos különbséggel dőlt el, a harmadik játszmában azonban a Magyar Kupa-címvédő hazaiak valósággal kiütötték az elmúlt öt bajnoki kiírás nyertesét. A két együttes a szezon során negyedszer találkozott, és mindannyiszor a szabolcsiak nyertek. Legközelebb jövő vasárnap az érdi kupadöntőben csap össze a két gárda.

Fatum Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:0 (23, 23, 11)

Egy nehéz hét margójára

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE hétfőn este a Continental Arénában kezdi meg a február havi meccsdömpingjét. A 20 órakor sorra kerülő Fatum-Nyíregyháza elleni ütközet az Extraliga 17. fordulóját jelenti, amelyet az M4Sport élőben közvetít.

Hat meccs a BRSE februári programjában

Letisztultak a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE február havi mérkőzéseinek időpontjai. A tél utolsó hónapja sem lesz eseménymentes, és a csapat nemzetközi szereplésének függvényében akár még módosulhat is a program.

A döntőben ismétlődik a tavalyi szereposztás

A Swietelsky-Békéscsabai RSE csapata jutott elsőként a női röplabda Magyar Kupa döntőjébe, miután az elődöntő szerdai visszavágóján könnyedén, három szettben legyőzte a vendég Vasast. A BRSE 4:2-es pontkülönbséggel, 5:3-as szettaránnyal  jutott a fináléba, amelyet február 17-én, az Érd Arénában rendeznek. Megismétlődik a tavalyi párharc, hiszen az ellenfél a Jászberényt legyőző Fatum-Nyíregyháza alakulata lesz.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Vasas Óbuda 3:0 (18, 16, 20)

A Vasassal a kupadöntőért csatáznak

Nem mindennapi küzdelemre van kilátás január 30-án, szerdán 18 órától, amikor is a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján feszül egymásnak a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE és a Vasas Óbuda együttese. A párharc első találkozóját hazai pályán 3:2 arányban a piros-kékek tudták megnyerni, azonban csabaiak előző két mérkőzésén mutatott játéka alapján pánikra nincs ok.

A vártnál könnyebb győzelem az UTE ellen

Csupán három napja maradt a Swietelsky-Békéscsaba röplabdacsapata tagjainak a regenerálódásra, és máris újabb tétmeccsen léptek pályára. Ma az az Újpest érkezett hozzájuk, amellyel éppen egymás mögött/előtt állnak a tabellán, ugyanis a viharsarkiak a harmadik, az ÚTE a negyedik helyről várta a mai folytatást. Eddig három alkalommal találkoztak egymással az alapszakaszban, az elsőt a fővárosiak nyerték 3:0 arányban, majd a következő kettőt a BRSE 3:1-re. Ilyen előzmények után csaptak bele az újabb derbibe.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Újpesti TE 3:0 (21, 13, 19)

Győzelem a cél az UTE ellen

A CEV-kupában aratott hétközi 3:1-es diadalt követően, vasárnap az Extraligában vár feladat a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE együttesére. Délután 16 órától az Újpesti TE gárdája látogat a megyeszékhelyre, amellyel negyedszer csapnak össze a házigazdák, de először Paul Bogdan irányítása mellett.

Előnyt szerzett a Vasas

A Vasas Óbuda csapata szerzett előnyt a röplabdázók női Magyar Kupa elődöntőjében, miután a vasárnap esti fővárosi mérkőzésen öt szettben legyőzte a Swietelsky-BRSE gárdáját. A csabaiak kétszer is egyenlítettek, végül mégis a fővárosiak örülhettek, de a továbbjutás kérdése még teljesen nyitott.

Vasas Óbuda–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:2 (20, –21, 16, –21, 12)

Lendületből teljesített küldetés

A címvédő BRSE szett veszteség nélkül nyerte péntek esti bajnoki mérkőzését a Jászberény otthonában, ezzel felzárkózott a listavezető Vasas mögé az Extraliga tabelláján. A találkozó mindössze 68 percig tartott. A csabaiakra két nap múlva a Magyar Kupában vár komoly kihívás, éppen a fővárosi piros-kékek otthonában.

Jászberény VT–Swietelsky-Békéscsabai RSE 0:3 (–16, –16, –18)

Esti tévés meccs a Jászságban

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE január 18-án, pénteken 20 órától játssza az első idei magyar bajnoki mérkőzését idegenben, a Jászberény VT csapata ellen. A felek a 2018-19-es szezonban eddig két alkalommal találkoztak, Jászberényben 3:1-es, míg Békéscsabán 3:0-s BRSE győzelem született.

Harmadszor is a Szarvasvadász

A harmadik forduló mérkőzéseit bonyolították le szombaton a Fakupáért kiírt szarvasi nyílt mixröplabda-bajnokságban. A Petőfi utcai sportcsarnokban 7 csapat vívott körmérkőzést, ami létszám tekintetében az eddigi legnépesebb tornát jelentette.

BRSE: Bogdan Paul kezébe került az irányítás

Az eddigi vezetőedző Kormos Mihály helyett a továbbiakban a román Bogdan Paul irányítja a bajnoki és Közép-európai Liga-címvédő Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapatát.

Bővült a BRSE szakmai stábja

Paul Bogdan személyében nemzetközi tapasztalattal rendelkező szakemberrel bővült a Swietelsky-Békéscsabai RSE felnőtt női csapatának szakmai stábja. A korábban a román válogatottat is irányító edző, a szezont az Agroland Timisoara csapatánál kezdte, azonban a temesvári klub szezon közbeni megszűnésével szabaddá vált, így nyílt meg a lehetőség arra, hogy a felek egyeztessenek a közös munkáról.

Zágrábban kezdi az újévet a BRSE

Az Újpest elleni Magyar Kupa párharc első ütközete miatt december 10-én elmaradt a Mladoszt Zagreb–Swietelsky Békéscsaba női röplabdamérkőzés a Közép-európai Ligában. Most egyezség született az új időpontról.

Kikapva nyert a BRSE

A címben szereplő állítás ellenmondásnak tűnik, mégis igaz. A Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata ma este vereséget szenvedett a Magyar Kupában, mégis továbbjutott, ugyanis a mostani 2:3-as eredményt egy 3:1-es győzelem előzte meg, ami együttesen továbbjutást ér a hazai kupasorozatban.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Újpesti TE 2:3 (–22, 21, –22, 18, –12)

Akciókkal várja szurkolóit a BRSE

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE vasárnap 16 órától az Újpest elleni Magyar Kupa negyeddöntő visszavágójával zárja le a 2018-as évet. Kormos Mihály alakulata előnyből várhatja a hazai találkozót, hiszen a párharc fővárosi összecsapását szett veszteség nélkül tudta le december 12-én.

Harmadszor is a Nyíregyháza nyerte a kelet-magyar derbit

Október közepén a békéscsabai sportcsarnokban egymásnak veselkedett a két csapat a női röplabda Extraligában, akkor óriási küzdelem után a szabolcsiak nyertek 3:2 arányban. Mégpedig úgy, hogy 2:0-ra már a viharsarkiak vezettek, abszolút neki állt a zászló, de végül elbénázták az egész találkozót és alulmaradtak Hollósy László alakulatával szemben. Sőt, az idegenbeli meccset is elbukták a viharsarkiak. Ilyen előzmények után veselkedett egymásnak a két alakulat.

Swietelsky-Békéscsaba–Fatum Nyíregyháza 2:3 (–22, 6, 21, –13, –13)

Törlesztene szombaton a BRSE

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE utolsó idei bajnoki mérkőzését vívja szombaton 17 órától a békéscsabai városi sportcsarnokban, ahol a Fatum-Nyíregyháza lesz a vendég. Kormos Mihály alakulata még nem köszön el az évtől, mivel december 23-án a Magyar Kupában még lesz egy kötelezettsége. A címvédő az idei kiírásban kétszer mérkőzött meg a szabolcsiakkal, mindkét esetben az ellenfél nyert öt szettben.

Magyar Kupa: lépéselőnyben a BRSE

Nemrég még mumusként emlegették a Swietelsky-Békéscsaba női röplabdacsapatának egyik ellenfelét, az Újpestet, most azonban a bajnokság után a magyar kupa első összecsapásán is legyőzték a fővárosiakat.

UTE–Swietelsky-Békéscsabai RSE 0:3 (–18, –21, –21)

Négy napon belül másodszor is az Újpest otthonában

A Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata a szombati, fővárosi bajnoki sikere után, szerdán ismét Újpest vendége lesz. A Tungsram csarnokban ezúttal a Magyar Kupa negyeddöntőjében csap össze a két együttes 18 órától. A csabaiaknak ősszel ez már a negyedik meccsük lesz a lila-fehérek ellen, a hétvégi győzelem a lélektani előnyt mindenképpen a BRSE oldalára helyezi.

Véglegessé vált a BRSE kupaprogramja

Hivatalossá váltak a Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE női csapata függőben lévő kötelezettségeinek időpontjai. Az ötszörös magyar bajnok zsúfolt programjában két kupameccsnek nem volt pontos helye – egészen vasárnapig.

Letudta a „mumust” is a címvédő BRSE

Az utóbbi időkben „mumusnak” tekinthető Újpest otthonában folytatta azt a remek szériát, amelyet még a Vasas ellen kezdett, majd a CEV Kupa visszavágójával folytatott a Swietelsky-BRSE röplabdacsapata. Az Extraliga címvédője négy szettben múlta felül a jó képességű lila-fehéreket, ezzel a tabella élére állt, igaz az eddigi listavezető angyalföldiek két mérkőzéssel kevesebbet játszottak le.

Újpesti TE–Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 1:3 (–19, –22, 21, –16)