Röplabda

Videós tananyag otthoni edzéshez

A Békéscsabai Röplabda SE utánpótlásának edzéseit felfüggesztették a koronavírus okozta vészhelyzet miatt. Az élet azonban nem áll meg, a klub célul tűzte ki, hogy minél hatékonyabban segítse a játékosok egészségének és fizikai erőnlétének a megtartását.

Bizonytalanságban a BRSE külföldi munkavállalói

A világméretű koronavírus járvány az élet szinte egyetlen területére sem volt tekintettel. Ahogy beszámoltunk róla, a Magyar Röplabda Szövetség május 15-ig felfüggesztette a bajnokságot, amellyel a gyakorlatban véget ért az idény. Európa több országában a hazainál sokkal drámaibb a helyzet, ami természetesen érinti a Békéscsabai Röplabda SE külföldi munkavállalóit is.

A röplabdások is hazatértek

Nehéz, de jelen körülmények között abszolút helyes döntést hozott a Magyar Röplabda Szövetség, amikor a bajnokság május 15-ig való felfüggesztése mellett döntött. A Békéscsabai Röplabda SE vezetése elfogadja ezt, hiszen az egészség nem lehet alku tárgya.

Zárt kapus lesz a Vasas–BRSE bajnoki

Zárt kapus lesz a szombati Vasas Óbuda–Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE extraligás női röplabda-mérkőzés, ebben állapodott meg a két klub vezetése is, miután a Kormány ma éjféltől visszavonásig minden beltéri, 100 főt meghaladó esemény megrendezését betiltotta.

Vasakarattal küzdöttek a vasiak

Mintha a kelleténél kissé könnyelműbben vette volna a sereghajtót, a BRSE női röplabdacsapata. Vasja Samec Lipicer alakulata a szombat esti hazai bajnokin két szettes hátrányból fordítva akadályozta meg a nagyobb „égést”, a végtelenül lelkes szombathelyiek ellen.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Haladás Szombathely 3:2 (–22, –25, 16, 20, 7)

A sereghajtót fogadja a BRSE

Szerdán éjjel hazaérkezett Görögországból a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata, ahol – mint emlékezetes – 3:2-re legyőzte a házigazda Olympiakosz Pireuszt a Challenge-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, igaz ez is kevés volt a továbblépéshez. Csütörtökön délelőtt már a sportcsarnokban edzettek a lányok, három nappal később ugyanis már az Extraligában következik mérkőzés.

Megtört a szabolcsi átok

A Swietelsky-A Békéscsabai Röplabda SE csapata nagy csatában, 3:2-re győzött a Nyíregyháza vendégeként a női Extraliga alapszakaszában. A hazaiak 2:0-s hátrányból ugyan egyenlítettek, de a döntő szettet a viharsarkiak bírták jobban. Az időközben edzőváltáson átesett nyírségiek sorozatban negyedszer kaptak ki.

Fatum Nyíregyháza–Swietelsky-BRSE 2:3 (–29, –20, 14, 20, –5)

Szabolcsi túra előtt a BRSE

A Fatum-Nyíregyháza vendégeként folytatja szombaton az Extraliga küzdelmeit a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata. A nyírségi az egyetlen csapat, melyet az idei bajnokságban még nem sikerült legyőznie a viharsarkiaknak.

Veretlenül nyerték az alapszakaszt

A Békéscsabai Röplabda SE U21-es csapata vasárnap este hazai pályán zárt le az NB II/U21-es bajnokság alapszakaszát. Nagy Attila tanítványai a Palota RSC együttese tartották meg veretlenségüket, noha a a meccs egybeesett a felnőtt találkozóval, így a fiataloknak nélkülözniük kellett az extraligás keretben figyelembe vett öt játékosukat.

Az éllovas nyerte a nívós csatát

Az éllovas Kaposvár négy játszmában nyert a Békéscsaba vendégeként a női röplabda Extraliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján. A két gárda nagyot meccselt, az döntött a somogyiak javára, hogy a sorsdöntő pillanatokban jobban koncentráltak a házigazdáknál.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–1. MCM-Diamant Kaposvár 1:3 (–24, 19, –22, –28)

Vasárnap a listavezető vizitel Csabán

Vitatott körülmények között dőlt el kedden este a Swietelsky-Békéscsabai RSE–Olympiakosz Pireusz (1:3) elleni hazai Challenge Kupa negyeddöntője, hiszen az utolsó labdamenetben a bolgár játékvezető egy vonalat érő labdát ítélt pályán kívülinek. A Békéscsaba így hiába játszott jól, mégis a görögök várhatják előnyből a visszavágót. Sokáig azonban nem rágódhattak a meccsen a viharsarkiak, hiszen készülniük kellett a vasárnapi 1. MCM Diamant Kaposvár elleni hazai Extraliga-rangadóra.

A Szarvasvadász visszaelőzött

A Szarvasvadász együttese nyerte a Fakupáért zajló szarvasi vegyes röplabda-bajnokság szombati negyedik fordulóját. A Petőfi utcai sportcsarnokban hat helyi alakulat vívott körmérkőzést, köztük egy új, fiatal szerveződés is megmérette magát, Vajdás Suhancok néven.

Szép játékból és küzdelemből is kijutott

Az U21-NB II-es női röplabda-bajnokság Keleti A-jelű tömörülését vezető BRSE fiataljai Jászberényben játszották szombaton az alapszakasz utolsó idegenbeli csatáját. A veretlenül menetelő csabai U21-es alakulatot a jászságiaknak sem sikerült feltartóztatniuk.

A BRSE lelépte az Újpestet

Meglehetősen egyoldalú mérkőzéssel kezdte az alapszakasz harmadik körét a BRSE extraligás női röplabdacsapata. A csabai együttes fegyelmezett, jó játékkal múlta felül a kissé hitehagyottan küzdő Újpestet.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Újpesti TE 3:0 (15, 18, 18)

Fontos meccs a tabellaszomszéddal

A harmadik körrel folytatódnak az extraligás női röplabda-bajnokság küzdelmei, a Kaposvár és az MTK már át is esett a tűzkeresztségen hét közben. A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE alakulata vasárnap 18 órai kezdettel az UTE csapatával mérkőzik meg a megyeszékhelyen.

Hátrányból fordítottak a fiatalok

Már csak két mérkőzést kell sikerrel zárnia a BRSE U21-es női röplabdacsapatának annak érdekében, hogy veretlenül zárja a Keleti A-jelű csoport alapszakaszát, az U21-NB II-es bajnokságban. A lányok Nagy Attila edző nélkül, Filius István alkalmi irányítása mellett a Kecskemétet győzték le, szett hátrányból fordítva.

Vereséggel zárult a szabolcsi túra

Vereséggel zárta a női extraligás röplabda-bajnokság alapszakaszát a Swietelsky-Békéscsabai RSE együttese. A viharsarki játékosok erejéből csak két szoros szettre futotta, melyek végjátéka másként is alakulhatott volna, az utolsó játszmába viszont már több „üresjárat” is vegyült.

Fatum Nyíregyháza–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:0 (23, 25, 17)

Újabb meglepetésre készül a BRSE

Igazi presztízsrangadóval folytatódik a női röplabda Extraliga, a hét méltó zárása lehet a vasárnap 18 órakor kezdődő Fatum-Nyíregyháza–Swietelsky Békéscsabai RSE összecsapás.

Fáradtan is ellenállhatatlanul

Őrzi hibátlan mérlegét BRSE női junior röplabdacsapata, miután a vasárnapi bajnokin sem találtak legyőzőre Nagy Attila tanítványai, mi több szettet sem veszítettek Debrecenben.

Lelkes ellenfelet múlt felül a BRSE

Négy nappal a nemzetközi kupaporondon aratott sikere után az Extraligában is magabiztos győzelmet aratott a BRSE röplabdacsapata, amely csupán egyetlen játszma erejéig torpant meg a mindvégig lelkesen játszó Jászberény ellen.

Swietelsky Békéscsabai RSE–Jászberény VT 3:1 (15, –13, 19, 21)

Vasárnap a Jászberény érkezik

Remekül kezdte a 2020-as évet a Swietelsky-Békéscsabai RSE női csapata, amely a listavezető Kaposvár után a Challenge Kupában a Calcit Volley Kamnik csapatát is legyőzte, méghozzá mindkét gárdát idegenben.

Remek ellenféllel találkozik a Swietelsky Békéscsaba

Az Extraliga mellett a Békéscsabai Röplabda SE felnőtt csapata életében nagyon fontos a nemzetközi sorozat, melyet a Challenge Kupa jelent, ahol a lett Rigas Volejbola Skola búcsúztatását követően, a legjobb tizenhat csapat között a szlovén Calcit Kamnik jelenti a következő akadályt.

A Libalapos visszaelőzött

A szarvasi Petőfi utcai sportcsarnokban lezajlott a Fakupáért kiírt városi mixröplabda-bajnokság harmadik fordulója. A szombati esemény keretében 5 csapat körmérkőzéssel döntötte el a sorrendet.

A vártnál könnyebben ment

A BRSE listavezető U21-es röplabdacsapata az örök rivális Vasas Óbuda gárdáját fogadta hétvégén az NB II/U21-es bajnokság keretében. A különböző korosztályos bajnokságokban a fővárosiak huzamosabb ideje az egyik legnagyobb riválisai a csabaiaknak, most azonban elmaradt a várt nagy csata.

Linamar BRSE–Vasas Óbuda 3:0 (13, 16, 7)

Bravúr Kaposváron

Hiába nyerte fölényesen az első szettet, végül 3:1-es vereséget szenvedett az 1. MCM-Diamant Kaposvár hazai pályán az átalakult Békéscsabától a női röplabda Extraliga 12. fordulójában. A viharsarkiaknak sikerült visszavágniuk az őszi hazai vereségért.

1. MCM-Diamant Kaposvár–Békéscsabai RSE 1:3 (17, –19, –19, –21)

A listavezetőhöz látogat a BRSE

Az elmúlt évektől eltérően a most futó szezonban a Békéscsabai RSE női röplabda-csapatának kicsit több ideje jutott a felkészülésre az új esztendő feladataira. A csapat december 20-án, a Haladás ellen játszott utoljára tétmérkőzést, pénteken 18 órakor az Extraligát vezető 1. MCM-Diamant Kaposvár ellen kezdi meg idegenben az idei menetelést.

Nem adtak esélyt a fővárosiaknak

Továbbra is veretlenül robog az NBII/U21-es női röplabda-bajnokság Keleti A-csoportjában a BRSE U21-es junior alakulata. Nagy Attila tanítványai a hétvégi 13. játéknapon a szűkös létszám ellenére magabiztos győzelmet arattak a Közgáz otthonában.

Belgrádban tesztelt a BRSE

A hosszú bajnoki szünetet kihasználva Belgrádba utazott a BRSE női röplabdacsapata, ahol a patinás Crvena zvezda együttesével játszott ötszettes tesztmérkőzést. A csabai hölgyek szettet sem veszítettek, igaz az eredmény ezúttal másodlagos volt.

Könnyed „lőgyakorlat”

Könnyű évkezdésre volt kilátás a Békéscsabai Röplabda SE női U21-es csapata évadnyitó bajnoki mérkőzésén. Nagy Attila tanítványai a Keleti A-csoportban még pontot sem szerző KISTEXT SE együttesét fogadták, és múlták felül a várt magabiztossággal.

Linamar BRSE–KISTEXT SE 3:0 (10, 6, 4)

Szett veszteség nélküli rangadó

Rangadót nyert Szegeden a BRSE U21-es női röplabdacsapata, amely így továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti az U21/NB II-es bajnokság Keleti A-csoportját.

VIDUX Szegedi RSELinamar-Békéscsabai Röplabda SE U21 0:3 (18, 16, 14)

Évzáró a papírforma szerint

A várakozásoknak megfelelően, szett vesztés nélkül zárta az évzáró mérkőzését a BRSE női extraligás röplabdacsapata. A csabai alakulat a jól küzdő sereghajtót múlta felül 1 óra 20 perces csatában, ezzel megerősítette a felsőházi rájátszást érő negyedik helyét.

Békéscsabai RSE–Hungast-Haladás Szombathely 3:0 (10, 23, 16)

Évzáró a szép játék reményében

Egészen más lelkiállapottal várja a szombathelyi Hungast Haladás elleni pénteken 18 órakor kezdődő Extraliga mérkőzést a Békéscsabai RSE női csapata, mint a Challenge Kupa szerdai visszavágóját. Utóbbi összecsapást kudarcos mérkőzések után rég nem látott felszabadult, magabiztos játékkal nyerték meg a lett Rigas Volejbola Skola ellen, s biztosították helyüket a 16 között.

A BRSE közleménye

Nem az utóbbi évek hagyományaihoz méltóan szerepel ezekben a hetekben a Békéscsabai Röplabda SE ötszörös bajnok női csapata, pedig a nyáron új alapokra helyezett együttes kiválóan kezdte az évet, mások mellett a címvédő Vasas Óbudát is sikerült legyőznie. Természetesen nem csak a szurkolók elégedetlenek a jelenlegi helyzettel, a vezetők sem rejtették véka alá csalódottságukat, akik most egy közleményben tájékoztatták a közvéleményt.

„Gázolt az újpesti gyors”!

Három nappal a vereséggel felérő Magyar Kupa búcsút követően a bajnokságban sem bírt az Újpesttel a Békéscsabai RSE női röplabdacsapata. Az Extraliga 10. játéknapján a fővárosban adtak randevút egymásnak a felek, és az őszi négy közös összecsapás közül ez a csata dőlt el leggyorsabban. Az első szettben még kapaszkodtak a csabaiak, azután viszont „gázolt a pesti gyors”!

Újpesti TE–Békéscsabai RSE 3:0 (26, 12, 15)

Újra az Újpest ellen

A Magyar Kupából való búcsú után immáron két sorozatra, az Extraligára és a Challenge Kupára koncentrálódhat a Békéscsabai RSE csapatának figyelme. Már lehet, unja is egymást a két fél, de a szerdai kupamérkőzés után szombaton – ezúttal a bajnokságban – ismét az Újpesttel randevúzik a tavalyi bronzérmes békéscsabai alakulat, mégpedig a budapesti Szilágyi utcai termében.

Kiesett a Magyar Kupából a BRSE

A BRSE női röplabdacsapata nem jutott a legjobb 4 közé a Magyar Kupában, miután a fővárosban elszenvedett 3:1-es vereséget követő szerdai visszavágón csak 3:2-es győzelmet aratott az Újpesti TE ellen. A fővárosi együttes csak annyit adott ki magából, amennyi a továbblépéshez kellett: gyorsan begyűjtött két szettet, a folytatásban pedig már a második sorát szerepeltette.

Békéscsabai RSE–Újpesti TE 3:2 (–19, –21, 19, 10, 7)

A BRSE hátrányból várja a visszavágót

Mozgalmas napok várnak karácsony ünnepe előtt a Békéscsabai RSE női röplabdázóira, hiszen december 20-ig még négy találkozót vívnak, a csabai publikum legnagyobb örömére ebből hármat a hazai pályán. Szerda este 18 órától az Újpesti TE lesz a vendég. A mérkőzés tétje nem kicsi, az oda-visszavágós negyeddöntő győztese a Magyar Kupa elődöntőjébe jut.

Kimagaslott a Szarvasvadász

A szarvasi Petőfi utcai sportcsarnokban vasárnap lezajlott a Fakupáért kiírt városi mixröplabda-bajnokság második fordulója. A játéknap során öt városi csapat vívott körmérkőzést, vidékről ezúttal nem érkeztek alakulatok.

Újabb könnyű lecke

Nyolcból nyolc a BRSE fiataljainak mérlege, az NB II-es és U21-es alakulatokat tömörítő női röplabda-bajnokság Keleti „A” csoportjában. Nagy Attila alakulata vasárnap a fővárosban növelte győzelmei számát, mellyel biztosan őrzi pozícióját a tabella élén.

Visszavágott a Vasas Óbuda

A címvédő Vasas vendégként négy szettben bizonyult jobbnak a Békéscsabánál a női röplabda Extraliga szombati játéknapján. Sikerével a fővárosi együttes nem csak visszavágott a budapesti 3:2-es vereségért, de meg is előzte a tabellán a viharsarki alakulatot, amelynél 12 ponttal mutatkozott be az új horvát légiós, Mia Jerkov.

Békéscsabai RSE–Vasas Óbuda 1:3 (–23, –23, 20, –21)

Szombaton a címvédő érkezik Békéscsabára

A bajnoki címvédő Vasas Óbuda együttese érkezik Békéscsabára szombaton este, az extraligás női röplabda-bajnokság keretében. Ez már a második idei bajnokija lesz a két gárdának, az elsőn a BRSE bravúros győzelmet aratott a BL-ben is vitézkedő fővárosiak ellen.

Gyorsan letudták a Jászberényt

Zsinórban a hetedik győzelmét is begyűjtötte a BRSE U21-es alakulata, amely hibátlanul vezeti csoportját az összevont U21-es és NB II-es női röplabda-bajnokságban. Nagy Attila alakulata ezúttal a Jászberény U21-es alakulatát fektette két vállra cirka 55 perc alatt.