Schindler Szabolcs nemes bosszúja

Tökéletes hetet tudhat maga mögött a Békéscsaba 1912 Előre csapata, amely a szerdai Siófok elleni hazai sikerét egy ajkai győzelemmel koronázta meg, az NB II-es labdarúgó-bajnokság idényzáró fordulójában. Az évnek még nincs vége, hiszen a tavaszi első két játéknapra eső mérkőzéseket is decemberben játssza le a mezőny.

FC Ajka–Békéscsaba 1912 Előre 1–4 (12)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Ajka,
320 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Kovács Gábor, Kiss Balázs).
Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Kenderes (Nagy I., 46.), Csemer (Nagy B., 65.) – Görgényi (Nagy E., 59.) – Lengyel, Soltész D., Csizmadia Z. – Nagy K., Oláh L. Megbízott edző: Jeney Gyula.
Békéscsaba: Ribánszki – Polényi, Farkas M., Nagy S., Babinyecz – Gréczi (Máris, 60.), Bidzilya, Király, Hursán – Kovács Á. (Ilyés, 84.), Pantovics (Tóth D., 71.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Sárga lap: Kovács Á. a 15., Nagy S. a 44., Ribánszki az 53., Babinyecz az 54., Soltész az 58., Máris a 62., Bidzilya a 72., Nagy B. a 82., Hursán a 92. percben.

5. perc: Pantovics szöktette Gréczit, akit csak buktatva tudtak feltartóztatni a tizenhatoson belül. A büntetőt Hursán György magabiztosan értékesítette, 01.
9
. perc:
Hursán ezúttal az előkészítésben jeleskedett, hiszen jól szolgálta ki Pantovics Nikolát, aki a bal szélen elhúzott és az összekötő helyéről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda belső lécről pattant a hálóba, 0–2.
38. perc:
Szabadrúgást harcoltak ki a hazaiak 23 méterre a kaputól. A labdát Soltész Dominik István úgy tekerte be, hogy az a bal kapufáról védhetetlenül vágódott a hálóba, 12.
76. perc:
Nagy Erik utolsó emberkét rántotta vissza az ajkai térfél közepén a kiugró Tóth Dánielt, amiért azonnal villant számára a piros lap.
79. perc: Jobb oldali szöglet után a kipattanó labdát Máris Dominik vágta az ajkai kapuba, 13.
93. perc:
Kapu előtti kavarodás után Lengyel rosszul szabadított fel, a labda Máris Dominik elé került, aki élt az ajándékba kapott lehetőséggel, 14.

Kifejezetten jól kezdett a Békéscsaba, hiszen az első két lehetőségét sikerült gólra váltania. Mindez a magabiztosságot és a tartást is megadta a liláknak, a házigazdák számára viszont szükség egy kis időre ahhoz, hogy felocsúdjanak. A félidő közepén már így is az ő kezükben volt inkább az irányítás, amit Nagy Krisztián lövése és Csizmadia nagy helyzete is jelzett. A másik oldalon Pantovics hűthette volna le a kedélyeket, a ziccerét azonban szögletre mentette a hazai kapuvédő. Az Ajka erőfeszítése a játékrész hajrájában érlelte meg a szépítést egy jól eltalált lövéssel.
Mindez alaposan megnövelte a házigazdák önbizalmát a folytatásra. A mély talajú, dagonya foltokkal tarkított pályán, szünet után komoly nyomás alá helyezték a Békéscsabát, Ribánszkinak kétszer is nagyot kellett védenie az elején. Az addig sem a túl sportszerű, paprikás hangulatú meccsen, sorra került elő a sárga cédula a játékvezető zsebéből, és egyetlen alkalommal sem indokolatlanul. Állandósult az ajkai nyomás, ezért is jött a semmiből a csabaiak harmadik találata, amit már emberelőnyben értek el a cserecsatár, Máris Dominik révén. Mindez kegyelemdöféssel ért fel, a házigazdák ugyanis visszaestek és már nem tudták felpörgetni magukat. A játék átterelődött a térfelükre, a ráadás perceiben pedig újból a kapujukban táncolt a labda.
Összességében az Előre magabiztos sikere váratlan, de nem érdemtelen. Nagyot dobott a latba a korai tekintélyes előny megszerzése, és bár a második félidő elején voltak meleg pillanatok a kapujuk előtt, a fordulópontokból rendre ők jöttek ki jobban. És még egyérdekesség: a tavalyi bajnokságban Schindler Szabolcs juttatta fel az NB III-ból a második vonalba az ajkai együttest, most pedig ellenfélként érkezett egykori sikerei színhelyére, ahol sikerül nemes bosszút állnia.

Jó: Lengyel, Soltész, Csizmadia, ill. Pantovics, Hursán, Gréczi, Máris, Ribánszki.

Schindler Szabolcs:Nagyon nehéz mérkőzés volt, mert sártengerben kellet játszani, de a csapat fantasztikusan küzdött és gyönyörű gólokat szerzett, amihez gratulálok mindenkinek.

Szikszai László

Címlapon: Hursán György gyors gólt lőtt és rengeteget dolgozott Ajkán, amivel csapata egyik legjobbjának bizonyult. Fotó: Erdős Csaba