Sikeres kick-box évkezdet az Európa-kupán

Ötödik alkalommal rendezték meg a horvátországi Karlovacban az év első igazán jelentős kick-box versenyét, a Karlovac Open Európa-kupát. Az eseményre 28 országból 177 egyesület 1065 sportolója, 1866 nevezéssel jelentkezett. A verseny iránti érdeklődést mutatja az évről-évre szaporodó nevezések száma.

Gyermek és serdülő I. kategóriában a legtöbb esetben a legjobb 16 közé is mérkőzni kellett.
Litauszki László, a Kondorosi Kick-box SE vezetője így értékelte tanítványai szereplését: – Első ízben vett részt nemzetközi versenyen a kétsopronyi utánpótláscsapat, de a kondorosiak közül is akadt, aki most mérettette meg magát először ilyen rangos versenyen. Hódos Lilla élete első komoly versenyén felállhatott a dobogóra, és az év folyamán biztosan lesz még ennél csillogóbb érme is. Petrovszki Dorina mindkét kategóriában, amin elindult, ezüstérmet szerzett és az aranyhoz is csak egy kis versenyrutin hiányzott. Malatyinszki Bendegúz kapta ismét a legnehezebb feladatot a csapatból, hiszen a két legnépesebb serdülő kategóriában versenyzett. Bendegúz nagyon jó formában kezdett és csak a dobogóért folytatott csatában maradt alul, ami kitűnő eredmény ebben a komoly európai mezőnyben. Összességében a nyolc versenyzőnk három érmet szerzett és többen csak nagyon kevéssel maradtak le a dobogóról.
Szintén elégedetten beszélt a tapasztalatokról a Békéscsabai Lakótelepi SE point-fighting csapatának vezetőedzője, Debreczeni Dezső: – Első idei verseny, szép eredményekkel, point fighting szabályrendszerben a klubok közti éremtáblázatot 14 aranyéremmel a második helyen végeztünk. Többen még nem igazán voltak kimagasló formában. Érezhető volt a versenyzőkön, hogy öt hónapja nem volt versenyük. A csapatból több olyan versenyző is a tatamira lépett, akinek ez volt az első nemzetközi szereplésük: Csüllög Dorina, Matuska Máté, Petró Bálint, Szák Dániel, Szegedi Tamás nagyszerűen helyt állt, és többen éremmel tértek haza. Válogatott versenyzőknek jó célt szolgált ez a viadal a márciusi Irish Openre, de nagy szükségünk van még a szlovák versenyre is. Kiemelhető a csapatból Viczián Vivient, aki most lépett feljebb egy korosztállyal, és ott is győzött, két aranyérmet szerzett. Szintén két aranyat gyűjtött Laurincz Boglárka és Szász Kristóf.
Az újkígyósiak, Korcsog László edzővel az élen, szintén nem jöttek haza üres kézzel. Az újkígyósi kick-box egyesület sorozatban ötödik alkalommal, az idei évben hat versenyzővel érkezett meg Karlovac városába: – Két újoncot avattunk, akik életük első nemzetközi megmérettetésén tisztes helytállással zártak népes súlycsoportjukban. A kezdő kategóriában Ancsin Hanna két nyert mérkőzést követően közel állt a döntőbe jutáshoz, azonban meg kellett elégednie a bronzéremmel. Loneán Tamás döntőbe került és szerzett értékes ezüstérmet. Az Európa Kupa népes mezőnyében Bánfi Boglárka és Koszti Iringó is bronzéremmel zárt, ami bizakodásra ad okot a sűrű tavaszi versenyszezon előtt – foglalta össze tapasztalatait a kígyósiak mestere.

Eredmények. Point-fighting szabályrendszer. Gyermek korcsoport. Fiúk. 28 kg: 2. Pántya Márk, 3. Szaszák Dominik (mindkettő Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team). +32 kg: 3. Szák Dániel (Békéscsaba). Lányok. 25 kg: 2. Petrovszki Dorina (Kondorosi Kick-box SE). 28 kg: 3. Hódos Lilla (Kondoros).
Kadét I. kcs. Fiúk. 42 kg: 3. Viczián Dániel (Békéscsaba). Leányok. 28 kg: 1. Kozmann Mónika (Békéscsaba), 3. Bánfi Boglárka (Újkígyósi Szabadidős SE). 32 kg: 3. Koszti Iringó (Újkígyós). 42 kg: 1. Viczián Vivien (Békéscsaba).
Kadét II. kcs. Fiúk. 69 kg: 3. Laczó Tamás (Békéscsaba). +69 kg: 2. Csiernyik Levente, 3. Breznyik János és Laczó Tamás (mindhárom Békéscsaba). Leányok. 42 kg: 1. Viczián Vivien, 3. Leszkó Kitti (mindkettő Békéscsaba). +65 kg: 3. Koszecz Boglárka (Békéscsaba).
Juniorok. Férfiak. 63 kg: 3. Viczián Roland (Békéscsaba). 69 kg: 1. Viczián Roland, 3. Czár Tibor (mindkettő Békéscsaba). 74 kg: 2. Czár Tibor. 79 kg: 1. Szász Kristóf (Békéscsaba). Nők. 50 kg: 3. Breznyik Nikolett (Békéscsaba). 60 kg: 1. Laurincz Boglárka (Békéscsaba).
Felnőttek. Férfiak. 63 kg: 3. Hídvégi Nándor (Békéscsaba). 69 kg: 3. Hídvégi Nándor (Békéscsaba). 74 kg: 1. Juhász Ábel (Békéscsaba). 79 kg: 1. Szász Kristóf (Békéscsaba). Nők. 60 kg: 1. Laurincz Boglárka (Békéscsaba).
Csapatverseny. Gyermek: 2. Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team (Matuska Máté, Szák Péter, Szák Dániel, Pántya Márk, Szaszák Dominik, Kozmann Mónika). Kadét I. kcs.: 2. Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team (Bánfi Bence, Viczián Dániel, Csiernyik Zsombor, Szák Tamás, Viczián Vivien, Koszecz Boglárka). Kadét II. kcs.: 1. Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team (Hegedűs Hanga, Leszkó Kitti, Laczó Tamás, Laurincz Péter, Tóth Dusán, Csiernyik Levente). Juniorok: 1. Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team (Viczián Roland, Czár Tibor, Juhász Ábel, Szász Kristóf, Laurincz Boglárka).
Kezdők kategóriája. Gyermek. Fiúk. 32 kg: 3. Pántya Márk (Békéscsaba). +32 kg: 3. Szák Péter (Békéscsaba). Lányok. 25 kg: 2. Petrovszki Dorina (Kondoros).
Kadét I. kcs. Fiúk. +47 kg: 1. Szák Tamás (Békéscsaba). Lányok. 28 kg: 3. Bánfi Boglárka (Újkígyós). 37 kg: 1. Szaszák Nikolett (Békéscsaba), 3. Koszti Iringó (Újkígyós). +47 kg: 1. Péter Magdolna (Békéscsaba), 3. Ancsin Hanna (Újkígyós).
Kadét II. kcs. Fiúk. 52 kg: 2. Lóneán Tamás (Békéscsaba). 63 kg: 2. Tóth Dusán (Békéscsaba). Lányok. +60 kg: 3. Csüllög Dorina (Békéscsaba).
Felnőttek. Nők. 60 kg: 2. Breznyik Nikolett (Békéscsaba).