Sikerrel letudva a kötelező feladat

Az Orosházi NKC NB I B-s csapatának nem jelentett különösebb gondot a tabella alsó harmadához tartozó Szentendre hazai legyőzése. Sikerükkel a kék-fehérek a tabella 5. helyére léptek előre, a szoros élmezőnyt jelzi, hogy elmaradásuk csupán egyetlen pont a dobogó második fokát elfoglaló Szegedtől.

Orosházi NKC–Szentendrei NKE 34–25 (20–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.
Orosháza: BRUNNER – Zsilák 3, ZVOLENSZKY 5, SOM 6 (2), TOBAK, TAKÁCS 6, Antal 3. Csere: Makai (kapus), TÓTH S. 7 (5), Horváth, Kamuti 2, Tóth L. 2. Edző: Papp László. A Szentendre legjobb góldobói: Török 6, Csuka 4, Gróz 4.
Kiállítások: 8 perc + Tóth S. kizárva, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 6/1.
Az év utolsó hazai mérkőzésén jól kezdett az ONKC, és a 7. percben 6–2-re vezetett. A folytatásban is tartotta előnyét az orosházi együttes, a 17. percben 12–6 volt az állás. A félidő hajrájában két-három góllal vezetett az Orosháza. Ezt követően erősítettek a hazaiak, így a szünetre hatgólos előnnyel vonulhattak.
Fordulás után a házigazda együttes fokozatosan növelte előnyét, a 35. percben már 24–15-re vezetett. A hazaiak tartották a jelentős előnyt, a vendégek néha feljöttek ugyan hat-hét gólra, de azután ismét az ONKC percei következtek. Az 50. percben 29–20-as orosházi előnyt mutatott az eredményjelző, amikor Tóth Sára harmadik két percese után már nem térhetett vissza a pályára. A hajrában tizenegy góllal is vezettek Papp László tanítványai, (56. p.: 32–21), végül kilenc góllal megérdemelten nyerték a küzdelmes találkozót, és ezzel hazai pályán szépen búcsúztak szurkolóiktól.
Papp László: – Sok komikus jelenettel tarkított mérkőzésen, biztosan szereztük meg a győzelmet.