Sikerült kimászniuk a gödörből

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi hazai találkozóján izgalmas körülmények között gyűjtötte be a két pontot az Orosházi NKC csapata, amely ezzel a harmadik helyét is sikerrel megőrizte. Mindez lélektanilag is jól jöhet a lányokra váró nehéz idegenbeli erőpróbákhoz.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szent István SE 33–31 (14–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Juhász, Szilágyi.
Orosháza: Makai – Molnár I., Arsenijevic 5 (5), Tobak 3, SZÉKESI, TAKÁCS F. 5, Antal 2. Csere: Bíró (kapus), DANCSÓ 5 (3), Butt, Mihálffy 4, Bottó 2, ZVOLENSZKY 5, Csajbók 2. Edző: Papp László. A Szent István legjobb góldobói: Szerző R. 11 (4), Vajda 9 (2).
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 7/6.

A vendégek kezdtek jobban, az 5. percre három góllal húztak el és a hazaiak lőlapja még üres volt ekkor. Papp László időt is kért 2–4-es állásnál, ám nem sokat változott a helyzet, a Tápai Szabina nélkül is nagyon motivált fővárosiak a 21. percben 11–8-ra vezetett. Fordulás után a látogatók folytatták az eredményes kézilabdát, a 34. percre négygólos előnyre tettek szert (15–19). Az orosháziak azonban lelkesen küzdöttek és miután elkapták a „fonalat”, egy hatos szériával 26–22-re fordítottak. Izgalmasan alakult a hajrá, az 51. percben 27–27-es állast mutatott az eredményjelző. Az ONKC nagyot küzdve 31–28-ra ellépett a meccs finisére, és végül megérdemelten nyerte a küzdelmes mérkőzést.
Papp László: – Sajnos a nyitott védekezés ellen nem volt olyan ellenszerünk, mint az eddigi találkozókon. Nehézzé tettük számunkra a mérkőzést, hogy azután kimásszunk a magunk ásta gödörből, a nagyon motiváltan játszó Szent István ellen.